Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Árulja már el nekem vki, hogy...

Árulja már el nekem vki, hogy lehet az, hogy itt mindenki 4-500 ezer ft ból él és még azt mondják szegénység van az országban. Mit dolgozik, aki ennyit keres és hol él, melyik megyében?

Figyelt kérdés
Nekünk 240 ezr ft bevételünk van kb., most várjuk a 2. babát és akárhogy spórolok a hónap vége már igen nehézkes és mindez úgy h. nem minimálbéres fizunk van volt, hanem jónak mondható ebben a megyében.Akkor ennyi pénzre nem szabad gyereket vállalni, hát akkor tényleg irány külföld.

2015. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:

A férjem SAP tanácsadó, 90.000,- Ft a napidíja. Heti 3-4 napot dolgozik.

Én egy multinál vagyok marketinges, nettó 410-et keresek.

2015. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
24%

"Mi lenne, ha az egesz keleti regio Budapestre koltozne? Amugy bizonyra, akik Szabolcsban tengodnek biztos van tobb szazezres celtartalek, hogy Budapestre tudjon koltozni..."


Nem az egész régióról beszéltem, hanem arról, aki kevesli a bevételét.

Ez az érvelés olyan, mintha azért nem tanulnál, mert "mi lenne, ha mindenki felsőfokú végzettségű lenne, inkább én sem tanulok".


Félre lehet tenni apránként, létezik munkásszálló, illetve az állam is kb. 100e Ft körüli összeggel támogatja a munkavállalás céljából költözőket. Meg lehet mindent oldani, csak akarni kell.

Igen, nem kényelmes. De a kényelmes dolgok ritkán fizetnek jól.

2015. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
70%
700 ezer korul van a kettonk bevetele, ferjem villamosmernok multinal en logisztikus vagyok. 30 evesek vagyunk,es 20 evesen elso ev utan suli mellett mentunk gyakornoknak. Azota lepkedunk feljebb, diplomat levelezon csinaltuk es napi 15 orakat dolgozom hetvegen is.egy lanyunk van, 8 honapos koraban mentem vissza.
2015. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
100%

4-500e Ft nem akkora összeg ám 2 emberre + a gyerekekre, főleg ha lakáshitelt/albérletet kell fizetni belőle.

A 200e Ft-os fizetés pedig teljesen átlagos, abszolút nem kiemelkedően jó, legalábbis felénk (Bp). Ebből sem telik ám luxus dolgokra, max. nem kell annyira filléreskedni, ill. jobban lehet takarékoskodni.

Az én fizum 150e Ft, ami az átlaghoz képest kevés, máshol jobban megfizetnének, viszont rugalmas a munkaidőm és 10 percre van a melóhelyem, na meg jár egy csomó juttatás, pl. bónusz, cafeteria, céges kocsi stb, így mindent összeadva kb. 220e Ft-ot keresek.

A párom vállalkozó, így ugyan magának osztja be az idejét, de ha sok a meló, akkor alig látjuk és persze nincs szabadsága, sem táppénz, mert ha nem dolgozik, akkor nincs bevétele sem.

Én is dolgoztam jóval kevesebb pénzért is már, de addig kerestem, amíg adódott jobb. Most is kereshetnék többet, de más dolgok kárára, így megelégszem ezzel, ami van.

2015. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
70%

Volt itt egy olyan kérdés, hogy akik "csak" 2-300 ezret keresnek ketten, azok mit dolgoznak. Nos, éppenséggel leírhatom. Én szociális munkás vagyok (tehát diplomás, csak éppen a közszférában), a férjem pedig személyi asszisztens. Így kicsivel kétszáz fölött van kettőnk bevétele, de ebben benne van a családi pótlék, és az adókedvezmény is (jelenleg egy gyerekünk van, most szeretnénk másodikat). Nem hiszem, hogy mutogatni kellene, hogy ki miért nem dolgozik többet, mi például nem is tudnánk ennél többet vállalni. Kisiskolás gyerek mellett kell azért valaki, aki reggel hozza-viszi, tehát nyilván az egyikünknél máris nem játszik az, hogy pluszt vállal be. Ez én vagyok. A férjem meg nem tudom, hova vállalna még pluszt, ha elmegy itthonról reggel hétkor, leadja a gyereket a suliban, aztán dolgozik sokszor este hétig, bár a munkaideje elvileg nem addig tartana, de ha bent kell maradni, hát bent kell maradni. Örülök, ha néha hazaér hatra, nem zargatnám vissza dolgozni, mert szerintem igenis a pénz mellett legalább annyira fontos az is, hogy a család együtt legyen. És ne csak az anyját lássa hétköznap a gyerek, hanem az apját is.

És őszintén szólva én úgy látom, hogy meg lehet élni annyiból is, ami nekünk van, még ha nem is járunk ebből külföldre nyaralni, de azért egy balatoni hétvége belefér nyáron. És simán merünk még egy gyereket vállalni, nem érzem úgy, hogy nem engedhetnénk meg magunknak. Mondjuk akkor már elgondolkodnék, ha havi 500-ból is csak "kis szülői segítséggel" tudnánk kijönni :D Hála az égnek a kicsivel több, mint 200 ezres bevételünkből ki tudunk jönni úgy, hogy nem kell a szülőktől tarhálni, pedig mellette lakbért is fizetünk, meg a diákhitelem törlesztőjét.

2015. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
0%
a te választásod, hogy szociális munkás lettèl. a szemelyi asszisztens sem epp hianyszakma.
2015. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 A kérdező kommentje:
Annyira örülök h. értelmes válaszokat adtok és senki nem bántja cikizi a másikat, csak elmondja a véleményét, amihez joga van, hiszen erről szól ez az oldal:) Továbbra is azt tartom, hogy mindenkinek igaza van. Egyetértek azzal is h. szorgalmasan kell tanulni és azzal is h. nem költözhet mindenki Pestre, meg Dunántúlra itt is tudni kell boldogulni és persze az is igaz h. sokaknak itt is jól megy.Valamint az is igaz, hogy nem lehet mindenki diplomás, hiszen mindenféle munkakörre szükség van. Mi lenne ha minden bolti eladó v. pincér v. pék v. villanyszerelő továbbtanulna??? ki végezné el akkor a szakmunkákat? rájuk nagyon nagy szükség van.Az a probléma h.,ők valóban nincsenek megfizetve.Nekik is joguk van ahhoz h. meg tudjanak élni a fizetésükből, mint ahogyan külföldön szépen megélnek az ilyen végzettségűek.Nyilván ott is jóval többet keres egy diplomás, de a szakmunkás is tud félretenni, nyaralni menni stb. Szerintem Magyarországon sajnos túl nagy a kontraszt a "szegények" és a "gadagok" között.Az átlag ember nagyon könnyen le tud csúszni a lejtőn, elég hozzá akár 2-3 hónap amikor kevesebb a bevétel,akár egy munkanélküliség, akár betegség miatt.Ha mindenkinek lenne pár 100ezer ft tartaléka, akkor ez nem lenne olyan nagy gond, de kérdezem én miből rakjon félre egy hónapról hónapra élő ember?!Mi is csak pár ezer ftot tudunk elkülöníteni havonta egy megtakarításra, de még ennek is nagyon örülünk.
2015. máj. 8. 08:33
 58/83 anonim ***** válasza:
az igaz, hogy a szakmunkat sok esetben bem fizetik meg. az legyen szakmunkas aki nem akar havonta 200-400 ezret kerrsni. jo par ilyet ismerek aki megkeresi a havi 120 ezret es neki ez epp eleg, boldog eletet el vele. na de o nem is sopankodik, hogy keveset keres..aki szakmunkasnak megy tudja jol, mire szamithat. ennyit vallalt, ha tobbet akar tegyen is erte.
2015. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
71%
Sokan csak azt az oldalát látják a dolognak, hogy valaki sokat keres, de azt már nem, hogy mit áldoz fel ezért. A semmiért nem fizetnek, aki sokat keres, az (az esetek többségében) rengeteget melózik is érte. Azt pedig nem kell irigyelni, hogy nem is látja a családját, hétvégén is melózik, stb.
2015. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
70%
mellesleg sok szakmunkást ismerek - pl olyan szakácsot/péket is - aki van annyira élelmes, hogy a munkaidején túl, pl hétvégi rendezvényekre süt süteményeket, tortákat, szép kis fizu kiegészítése van belőle. Nyilván erre sincs mindenkinek lehetősége, de pl ez is egy módja a plusz pénznek, csak az emberekben egyszerűen nincs meg az akar, hogy utána menjen a dolgoknak, kuncsaftokat szerezzen stb. Szerintem igen is, keressen csak jobban, aki idejével, szorgalmával, kapcsolataival és ötleteivel tesz érte, mint az, aki elmegy reggel 7-kor, hazaér délután 17.00-ra és leül a gép elé, vagy sörözik a teraszon.
2015. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!