Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Árulja már el nekem vki, hogy...

Árulja már el nekem vki, hogy lehet az, hogy itt mindenki 4-500 ezer ft ból él és még azt mondják szegénység van az országban. Mit dolgozik, aki ennyit keres és hol él, melyik megyében?

Figyelt kérdés
Nekünk 240 ezr ft bevételünk van kb., most várjuk a 2. babát és akárhogy spórolok a hónap vége már igen nehézkes és mindez úgy h. nem minimálbéres fizunk van volt, hanem jónak mondható ebben a megyében.Akkor ennyi pénzre nem szabad gyereket vállalni, hát akkor tényleg irány külföld.

2015. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
28%

értem, na de akkor ez a ti választásotok...hogy ő sofőr és ennyit keres...csinálhatna saját vállalkozást, vagy lehetne pék külföldön, dupla ennyiért...de ő inkább sofőt.

Én nem rajongok a pénzügyi területért, szívem szerint horgász ellenőr volnék, nade abból nem lehet megélni, ezért egy olyan pénzügyi képzésen veszek részt, ami hiányszakma és megtudom vetni benne a lában.

a jó keresetnek ára van sajnos. akik itt sokat keresnek, jó részüknek nem az álom szakmájában indult a karrierje, hanem valahol elkezdett valamit csinálni, és elég motivált volt hozzá hogy megszeresse és fejlődjön benne.

2015. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
72%
és előre leszögezem nem szeretném bántani a sofőröket, nyilván épp olyan keményen dolgoznak mint bárki más, a férjem nagyapja is az volt, nem célom lekezelőnek lenni..
2015. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
74%

Két kicsi van otthon, részmunkaidőben keresek 80t, mint asszisztens(fősuli, szeptembertől elkezdek plusz pü képzést). 8órában kezdő fizum nettó 160-200cégtől függően.

Férjem fizuja passsz, amit hazaad az 90ezer. Ebből élünk meg.(fősuli, alkalmazott)

2015. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam...


Mi Szabolcsiak vagyunk,a férjem 220.000-et keres,ehhez jön a családi.Egy gyerek van,én munkanélküli vagyok jelenleg,nem tudtam szülés után visszamenni az előző helyemre.Gyes alatt elvégeztem egy tanfolyamot,most szeptembertől tervben van egy újabb,ha indítják,illetve munkát is keresek.Férjemmel lehet belevágunk egy kisebb vállalkozásba ha összejön.Próbálkozunk,hátha valami összejön nekem is,mert nagyon nem egyszerű egy folyton dolgozó férj mellett,nagyszülői segítség nélkül,egy állandóan betegeskedő 4 évessel.

2015. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
100%
Előző (44-es), ha a te férjed 220 ezret keres, akkor miért olyan hihetetlen, hogy más is keres annyit? Akkor két kereső esetén az már 440 eFt, meg is van a kérdésben szereplő összeg.
2015. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
81%

Mert neki nagyon nagy szerencséje van ezzel az állással,minimálbérrel kezdte,de nagyon "bedolgozta" magát úgymond,korrekt a vezetés stb,de én soha nem fogok nőként itt ennyit keresni.Napi 10 órát dolgozik,heti 6 nap.Az én mindkét szakmám olyan,hogy minimálbéres fizetést adnak érte,hiába van érettségim is.Én nem tudok elhelyezkedni,az ismeretségi körömben őrült nagy a munkanélküliség,aki itt megkeres 100.000-et az össze teszi a kezét.Az emberek ölik egymást egy takarítói vagy gyári munkáért.

Hát ezért hihetetlen sokszor számomra,de nem irigylem senkitől,többnyire azok akik ennyit keresnek azok nagyon tanultak,én nem megyek pl.pénzügyi főiskolára,mert nem menne,mert nem érdekel.Nekem már egy minimálbéres állás is jó lesz.A legtöbb ismerős család 200.000 ezer körüli összegből él.

2015. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm h. ilyen sokan válaszoltatok.Mindenkinek igaza van valamiben. Igaz h. tanulni kell , fejlődni kell.Igaz h. nem minden a pénz,ha a család nélkülözi az apát, akinek nehéz dolga van pl külföldön stb, és az is igaz, hogy a jól keresők nagy része Budapesten él. Ez tény.Szerintem az nem is érti mit jelent Borsodban v. pl Szabolcsban élni.Itt nem úgy van sajna h. tanulok és majd tuti lesz jó állásom, meg sok fizum.itt örülni kell mindennek. PL annak h. el tudsz menni egy gyárba, ahol korrektek a körülménynek,fizetik a bejárásod, a kajád és mellette nagyszülők tudnak segíteni a gyerekvigyázásban.
2015. máj. 7. 15:17
 48/83 anonim ***** válasza:
16%
De akkor miért nem költöztök Budapestre, vagy az ország nyugati részébe?
2015. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
70%
Mi lenne, ha az egesz keleti regio Budapestre koltozne? Amugy bizonyra, akik Szabolcsban tengodnek biztos van tobb szazezres celtartalek, hogy Budapestre tudjon koltozni...
2015. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
47%
A 17-es és 45-ös választ én írtam. Én szabolcsi származású vagyok, a családom nagy része ma is Nyíregyházán él. A férjem borsodi, én az egyetem elvégzése után itt maradtam vele Miskolcon, tehát midndkét városban sok rokonunk, barátunk, ismerősünk van. Jellemzően hasonló végzettségű ismerőseink vannak még egyetemi barátságok, illetve a munkatársak révén. Mindkettőnknek jó végzettsége van, ahogy ezeknek az ismerőseinknek is. Én azt látom, hogy Borsodban és Szabolcsban is meg tudja keresni ezt az összeget két ember, ha megfelelő végzettsége és szorgalma van. A közeli rokonaink, barátaink közül senki nem munkanélküli.
2015. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!