Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Árulja már el nekem vki, hogy...

Árulja már el nekem vki, hogy lehet az, hogy itt mindenki 4-500 ezer ft ból él és még azt mondják szegénység van az országban. Mit dolgozik, aki ennyit keres és hol él, melyik megyében?

Figyelt kérdés
Nekünk 240 ezr ft bevételünk van kb., most várjuk a 2. babát és akárhogy spórolok a hónap vége már igen nehézkes és mindez úgy h. nem minimálbéres fizunk van volt, hanem jónak mondható ebben a megyében.Akkor ennyi pénzre nem szabad gyereket vállalni, hát akkor tényleg irány külföld.

2015. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
86%

Borsodban élünk, az ismerőseim és rokonság nagy része se keres ennyit, sőt.

Van persze a rokonságban is vállalkozó, vagy iskolaigazgató, mérnök, ők több százezret visznek haza havonta, de pl. én is havi 80 ezret kaptam, míg volt munkám, most csak gyes-t kapok, mert nem is voltam bejelentve....

És sajnos a minimálbéres munka a jellemző itt ebben a térségben.

2015. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
70%
mondjuk azt is meg kell emliteni, hogy nem csak a magyar munkavallalok motivaltsagaval van a baj, hanem a jo magyar munkaltatok hozzaallasarol, akik tesznek a munkavallalok motivaltsagara. ugye a kulfoldi tulajdonu cegeknel nem ismeretlen a teljes bejelentes, a cafeteria, a tulmunkak utani potlek, a bonusz, premium es meg sorolhatnam, s ezek nyilvan foleg budapesten helyezik el a magyarorszagi szekhelyuket. borsodban keves multi van, mentsegetekre. na de ha volna, tanulnatok azert nyelvet, hogy ott dolgozhassatok? tuloraznatok e a tulora potlekert? elmennetek e a hetvegeteken a tovabbkepzesekre? mennetek e tollasozni a fonokkel es baratival a jobb pozicio erdekeben?
2015. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
Nekünk meghaladja a havi fizetésünk az 500 ezret általában. Férjem üzletvezető egy ajtó-ablak-parketta üzletben fix+jutalékot kap, én egy multinál dolgozom Hr osztályon, Budapesten dolgozunk és ott is lakunk.
2015. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha vannak nehanyan akik jol keresnek es be is irjak, akkor az azt jelenti hogy MINDENKI kivetel nelkul az orszagban ennyit keres csak ti nem?


Nincs veletlenul baj az aranyerzekeddel?


Valoban nagyon sokan keresnek nagyon jol, az en csaladi es ismerosi korom is ilyen, ugyanis mindenki jo egyetemi vegzettseggel rendelkezik, nyelveket beszel, sok eves tapasztalata van. Nem ritka a netto 700e-1millios havi csaladi bevetel.

Mi ennek a tobbszoroset keressuk, igaz kulfoldon, az a kerdes szempontjabol nem szamit.


Viszont ennek ellenere sem hiszem azt hogy mindenki igy elne, sot tudom hogy ez az elenyeszo kisebbseg.

2015. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
53%
leegyszerusitve, feleszem kerdeskent, hogy ti honnan szoktatok sushit rendelni? erkezik 10 valasz: innen onnan amonnan. akkor magyarorszagon mindenki szereti a sushit? erosen ketlem :)
2015. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
100%
Középvállalkozó a férjem (fémipar), de nem kell irigykedni, reggel 8-kor megy, este 10-kor jön.
2015. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
100%

Budapest, 6-700 körül van, ebből az enyém most csak GYED, ha visszamegyek, akkor több lesz.

A férjem középvezető egy speciális ágazatban, nehéz helyettesíteni a munkáját. Mellette tanul, most is vizsgákra készül.


Én pénzügyi területen dolgozok (most éppen nem a gyed miatt), szintén képzés vége felé járok.

Emellett van ingatlanbefektetésünk és ingatlanhitelünk is. A kiadásaink is magasak emiatt, de a befolyó bérleti díjak nagyjából fedezik a hiteltörlesztést. Illetve rövid (5 év) futamidőre vettük fel, pár év múlva kipörög.

A bevételt pedig nem éljük fel, a fix kiadásokon felül talán 100e a havi költésünk. A maradékot félretesszük, befektetjük.


Férjemnek a speciális munkakör, nekem pedig a végzettség és több nyelv magas szintű ismerete segít piacképesnek maradni. No meg az állandó továbbképzések. Pillanatnyilag nem esik egybe a vizsgaidőszakunk, így most a férjem tanul esténként, én meg kelek a gyerekhez. Amikor nekem van vizsgám, akkor meg ő kel, én tanulok.


Anno annyit tudtam könnyítést kérni, hogy a tavalyi egyik vizsgaidőszakot (munkáltató fizeti, így onnan is kellett engedély, nem csak a képző intézménytől) 3 hónapot megcsúsztattam, mert egybeesett a szülés várható idejével. De ezt el is fogadták, hogy szülés után 4-5 nappal nem vagyok vizsgaképes állapotban és ennyit tudtam csúsztatni az egészen.


Mire visszamegyek dolgozni, végzek a képzéssel is. Emiatt magasabb pozícióba, magasabb fizetéssel térhetek vissza.

Az ára meg az, hogy már a két hónapos baba mellett éjszakákat tanultam a vizsgákra, hogy sikerüljenek.

2015. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
13%
Ez nem egy nagy összeg. Sokan keresnek ennyit ha mind két szülő dolgozik. 240re egy gyereket sem mertem volna vállalni. Nekünk 1 gyerek van 500 körül van a bevételünk. Kis szülői segítséggel kihúzzuk hónap végéig.
2015. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
83%

"Ez nem egy nagy összeg. Sokan keresnek ennyit ha mind két szülő dolgozik. 240re egy gyereket sem mertem volna vállalni. Nekünk 1 gyerek van 500 körül van a bevételünk. Kis szülői segítséggel kihúzzuk hónap végéig."


Ehhez külön gratulálok.

2015. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:

28-as, erre azért nem lennék büszke, hogy 1 gyerek mellett 500-ból nem tudtok gazdàlkodni...

Esetleg valami pénzkezelési tanfolyamot tudnék ajànlani.


Nálunk mindketten vàllalkozók vagyunk, random fizetésekkel. Van nullàs hónap, meg 800 ezres is. 1 gyerek, most takarékoskodunk sajàt lakàs+újabb autó+még egy gyerekre. Nem könnyű, főleg a bizonytalansàg miatt. Egyszerűen tervezhetetlen.

2015. máj. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!