Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Árulja már el nekem vki, hogy...

Árulja már el nekem vki, hogy lehet az, hogy itt mindenki 4-500 ezer ft ból él és még azt mondják szegénység van az országban. Mit dolgozik, aki ennyit keres és hol él, melyik megyében?

Figyelt kérdés
Nekünk 240 ezr ft bevételünk van kb., most várjuk a 2. babát és akárhogy spórolok a hónap vége már igen nehézkes és mindez úgy h. nem minimálbéres fizunk van volt, hanem jónak mondható ebben a megyében.Akkor ennyi pénzre nem szabad gyereket vállalni, hát akkor tényleg irány külföld.

2015. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
100%

A semmiért nem fizetnek, aki sokat keres, az (az esetek többségében) rengeteget melózik is érte. Azt pedig nem kell irigyelni, hogy nem is látja a családját, hétvégén is melózik, stb.



Az ápolónők is rommá dolgozzák magukat,.plusz túlóra,és mennyit is keresnek? 100.000 körül.

Szóval a kettő sok esetben egyáltalán nem függ össze.

2015. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
100%

A közszférában bértábla van, ott sajnos hiába dolgozik valaki sokat/keveset, nem ezen múlik a fizetése.


Viszont. Versenyszférába van átjárás.

Hogy eü példákat mondjak: rokonom gyógytornász. Kórházban lófütty fizetést adnak, adtak. De vállalt magánbetegeket, házhoz ment tornáztatni. Később Dévényes gyógytornásszá képezte magát.

Aztán elment egy gyógyszergyártó céghez orvoslátogatónak. Mindegyik fentivel nagyon jól keresett.


Vagy egy ismerősöm, akinek eü. asszisztens (nővér) végzettsége van. Magánnőgyógyászok mellett asszisztens a magánrendelésükön. Emellett egy magánklinikán is dolgozik. Nagyon jól keres.

Ha marad kórházban, ő is 100e alatt keresne.


Vagy óvónő/bölcsődei gondozó. Ők keveset keresnek, de aki vállal gyerekfelügyeletet munkaidő után, máris meg tudja duplázni a bérét. Vagy átnyergelhet arra, hogy kizárólag magán gyermekfelügyletet vállal. Ha idegennyelven is tud, máris itt élő külföldiekhez is mehet, többnyire magasabb bérért.


Tehát minden csak akarat kérdése, minden helyzetből van feljebb. Akarni kell, menni utána, tanulni, tenni érte.

2015. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:

"Egyetértek azzal is h. szorgalmasan kell tanulni és azzal is h. nem költözhet mindenki Pestre, meg Dunántúlra itt is tudni kell boldogulni és persze az is igaz h. sokaknak itt is jól megy.Valamint az is igaz, hogy nem lehet mindenki diplomás, hiszen mindenféle munkakörre szükség van. Mi lenne ha minden bolti eladó v. pincér v. pék v. villanyszerelő továbbtanulna??? ki végezné el akkor a szakmunkákat? rájuk nagyon nagy szükség van."



Valóban szükség van rájuk, de a fenti érvelés félrevezető. Az egyén azért nem tesz a saját boldogulásáért, hogy ő egymaga megtartsa az egyensúlyt az ország lakossági és képzettségi eloszlása között?

Emiatt nekem ez az érvelés inkább kifogásnak tűnik.

2015. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
Értelek én 62-es,csak az a baj,hogy ezt család meg gyerek mellett lehetetlen kivitelezni szerintem...
2015. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
50%

Azt hiszem 53-as volt a valaszom. Szerintem mindent lehet csalad mellett is nekem most a foallasom mellett van egy indulo vallalkozasom, meg 3 kisebb ceget bevallaltam,igy gyakorlatilag majdnem duplazodni fog a bevetelunk.

Muszaly mert szeretnenk 2. Babat illetve tavaly vettunk csaladi hazat ahol meg rengeteg a melo....


5-kor elhozom a manomat a bolcsibol,telefonostol megyunk a jatszora mindennap...utana 7 korul hazamegyunk vacsi furdes, o alszik en meg 10-11ig adminisztralok cimeket kuldok...hetvegen egyutt vagyunk mindharman, az nagyon ertekes ido...


Persze ehhez hozzatartozik hogy a ferjem abszolut segit mibdenben, illetve mar nem mi takaritunk,max akkor fozunk ha kedvunk van....

Az elejen nagyon nehez volt, hulla voltam folyton azota elvezheto hogy a hazimunkat kipipaltam, addig mindig szetakartam hullani...


De ma sem csinalnank maskeppen, mert sajnos azt latjuk hogy azok az ismeroseink akik megelegszenek a fix mjnkaidovel, es utana a csalad az elso felkialtassal el vannak otthon,nem itt tartanak...


Ezzel nem akarok bantani senkit ez csak a velemenyem.

2015. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
# muszaj,bocsi
2015. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:

Itt nem arról volt szó,hogy este miután lefekteted a gyereked még dolgozol,hanem az,hogy munka után még plusz munka.Akkor mi lesz a gyerekkel,ha én máshol vagyok?

De ez csak egy példa,mert nálam nem aktuális a dolog...

2015. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
77%
a ferfi plusz munkat vallal a no meg tanul este, mondjuk igy...nem azt varjak toled hogy neveld a gyereket, utana jarj esti suliba es ejjel meg dolgozz...errol szo sincs...hanem baba mellett tanulj, hogy utana legyen jobb szakmad rugalmasabb cegnel es ha jo helyt talalsz becsuld meg,kepezd magd tanulj nyelvet..a siker kulcsa reszben az elet vegeig tarto tanulas. a ferj meg vallaljon tul orat es igen is legyen motivalt, hogy ne 8 ora szakmunkas fizetesbol tartsa el a csaladjat. vagy ha ennyit vallalt akkor viszont zudta jol h nem fog vagyonokat keresni es ne sirankozzon vagy vegezzen fusi munkat. a ferjem tobbek kozott azert tartom ferfinek, (tobbek kozott!!! tehat nem emiatt...) mert nem eri be a minimummal, szeret kenyeztetni, ajandekkal meglepni, etterembe menni es minket nyaralni vinni es ezert nagyon kemenyen dolgozik. o ezert ferfi...en pedig ezt ugy halalom.meg hogy a baba mellett tanulok hogy ne kelljen orokke neki a joletunkert felelnie.
2015. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:

Szerinted az nem munka utan munka hogy hazajovok a foallasombol, majd miutan a gyerek elalszik neki fogok egy masik allas papirmunkajanak, es ebbol lesz tobb bevetelunk? De mindegy nem akarok en vitatkozni,nekem tok mindegy ki hogy csinalja meg mennyi penze van.csak leirtam egy peldat hogy pl igy is lehet egy 2 eves mellett..


De mondom nekem mindegy...

2015. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
100%

"a te választásod, hogy szociális munkás lettèl. a szemelyi asszisztens sem epp hianyszakma."


Az én választásom. Igen, és? Nem értem, hogy jön ez ide. Ehhez van affinitásom, ebben vagyok jó, és úgy gondolom, hogy hasznos munkát végzek. Más kérdés, hogy nem fizetik meg. Továbbtanuláskor nem azt figyeltem, hogy hol tudom majd gennyesre keresni magam, hanem azt vettem számításba, hogy miben lennék jó, és mi az, amivel munkát is kapnék. Ez a kettő teljesült is. A problémát inkább látom abban, ahogyan ez az ország (mondjuk nem csak ez) a közalkalmazottaival bánik. Azokkal, akik elvégzik azt a munkát, ami nélkül nemhogy fejlődés, de még a jelenlegi színvonal megtartása is lehetetlen lenne. Gondolok itt az ápolókra, pedagógusokra (bár ők most "jól jártak", már aki, de nem sajnálom tőlük, ideje volt már), szociális szférában dolgozók. Megnézném, mi lenne itt, ha az ezeken a területeken dolgozók mind egy szálig egyszer csak úgy döntenének, hogy ennyi pénzért ezt nem csinálják tovább, és elmennek magánintézményekbe dolgozni, vagy csak simán átképzik magukat, és más foglalkozást választanak, illetve külföldre mennek. Na nem mintha ebből azt akarnám kihozni, hogy azért lettem szociális munkás, mert ez az országnak az érdeke. Azt pont magasról le ... Engem az érdekel, hogy a putriból jövő gyerek is megtanuljon fogat mosni, köszönni, ceruzát helyesen megfogni, hogy legalább valamivel kisebb legyen a hátránya a többiekhez képest, amikor iskolába kerül. Meg az érdekel, hogy a férje által folyamatosan ütött-vert nő legalább akkor nyugalomban legyen, amikor gyereket vár, és legyen egy biztonságos hely, ahol nem kell attól félnie, hogy kiverik a maradék fogát, ha elsózta a bablevest, és hogy két év után úgy engedhessem útjára, hogy talán bízhatok abban, hogy nem megy vissza a férjéhez, mert rájött, hogy van választása, és talán meg tud állni a saját lábán. Nna, nekem ez a fontos, nem az, hogy kétszer annyit keressek, mint most. De persze ha adnának annyit, minden további nélkül elfogadnám. Viszont mivel álambácsi nem ad, így kénytelen vagyok megtanulni annyiból gazdálkodni, amennyi van.

2015. máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!