Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Elvárható"-e a nagyszülőktől,...

"Elvárható"-e a nagyszülőktől, hogy időnként besegítsenek a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet elvárni, de azért mégis, annyi mindenkinél működik ez. Alkalmakként segít a család, ha a szülőknek dolga akad. Egészségügyi, munkahelyi, környezeti gondok nincsenek a nagyszülők részéről, tehát minden adott. Mégis nem merem rájuk "erőltetni" a gyereket. Mik a határok? Vannak-e határok? Kissé dacos vagyok a témát illetően, mert szerintem igenis ha adott minden feltétel egy picit tehermentesítsék a szülőket. Rossz, hogy ha kettesbe akarunk lenni, bébiszitter kell a rokonok helyett. Ugyanakkor magunknak "csináltuk" a gyereket, szóval semmit sem várhatunk el. Viszont nekem így nincs jó szájízem a nagyszülők iránt, mert az igazi nagyszülő szerintem él hal a lehetőségért.
2015. jún. 7. 20:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
59%

Egy engem nagyon foglalkoztató kérdést tettél fel. Anyósomékkal lakunk, ők alul, mi a tetőtérben. Jó kondiban levő, fiatalos nyugdíjasok. Még sincs segítségem... Nagyon jó lenne néha, ha levinnék az 1 évesemet. De nem szokták. Én szoktam vele lemenni, de mindig finoman mondják, hogy ne hagyjam ott, mert épp nagyon sok dolguk van. Már eszembe sem jutna otthagyni. Múltkor mandulagyulladással és 39 fokos lázzal magammal kellett vigyem az orvoshoz, mert hiába kértem anyósomat, hogy szeretném itthon hagyni és elszaladni egyedül az orvoshoz, azt mondta most épp takarít. Engem ez azért bánt, mert a sógornőm gyerekeit bármikor vállalja, egész napra is.

Illetve azért fáj még a szívem, mert szüleim viszont élnek halnak a kicsiért, anyukám mindig mondja bárcsak ők laknának itt, ő nagyon sokat hozná-vinné. És ez ìgy is lenne, tudom.

Szóval ez nagyon helyzet- és nagyszülő függő szerintem.

2015. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
45%
Egyetlen mondatoddal értek egyet: "magunknak csináltuk a gyerekeket". Ennyi a lényeg. A többi csak kifogás és felelősséghárítás. Elvárni? Szerintem nem korrekt. Meg kell köszönni a segítséget, amit szívesen és önként ajánlanak fel, és megoldani, amiben nincs segítség.
2015. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
55%
Meg kell találni az arany középutat. Nem kihasználni a nagyszülőket, mint ingyen bébiszittert. Nekünk szerintem sikerült. 3 gyerek van, havi egy-két alkalommal pár órára mennek anyuhoz, évente talán 2-szer alszanak ott mindhárman. (6, 12 és 15 évesek)
2015. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem ertek egyet azzal, aki elvarja, hogy segitsenek a nagyszulok. Hiszen nem kotelesseguk, nem lehet rajuk tukmalni a gyerekeket, mindenki sajat maganak szult, blabla, ez mind igaz. DE! Az en szuleimnel nincs boldogabb ember a vilagon, ha lathatjak az unokat, es BARMIT megtennenek erte, ertunk, a csaladert. Es ez forditva is igaz. Nekem szimplan csak furcsa az, ha egy nagyszulo nem kivancsi az unokajara
2015. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, már írták, de gyerekfüggő is. Ha olyan a gyerek, aki minden mozdulatával kárt csinál, tombol-rombol, mert a szülők úgy nevelik, hoy mindent szabad, akkor arra a legjólelkűbb nagyszülő is nemet fog mondani, mert fárasztó, na.


Én el mertem menni a pici keresztlánykámmal bármikor messzebbre, is, nálunk is aludt, vihettem bárhová, be mertem vele menni boltokba, ügyeket intézni hivatalokba, mert tudtam, h nem lesz hiszti, tud viselkedni, köszön szépen mindenütt, mindent megköszön, mosolyog, szóval alapból egy kis tündér, na meg mivel ismerem jól, tudom, miből mennyit tolerál.


De van olyan gyerek, akit soha nem vállalnék be egy órára sem, mert úgy van nevelve. N hát azzal meg küzdjön csak az anyukája, apukája.

2015. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Én segítek az anyukameknak, havonta egyszer csajos napunk is van, akkor a lanyom ugyanúgy megy bolcsibe mi meg étterembe,moziba mikor mi(es igen en fizetem) de meg sose volt olyan hogy anyu azt mondja nekem ne hagyjam ott az unokáját,

Ha megyunk hozzájuk mindig tobb napra keszitem a lányomat mert mindene a mama es szinte mindig ott marad 2-3 napra. Havonta egyszer vagy kétszer megyunk.

2015. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk ez természetes, de tudom, nem mindenkinél az. Családja válogatja. "Elvárni" vagy erőltetni értelme nincsen, mert ha ez nem belülről jön a nagyszülőnek és nem szívesen csinálja, akkor jobb egy idegen bébiszitter, hiszen miért a gyereket büntessem egy kényszeredett nagyszülővel, akkor már jobba szomszéd néni vagy egy barátnő vagy bárki. Amúgy igen, magadnak csináltad a gyereket, ő meg téged csinált magának... ez már csak ilyen. Az a véleményem, hogy eleve szar az egész, ha "elvárás" alapon működik.
2015. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, teljesen megértelek és egyet értek Veled!! Alapvetően magam vállaltam a gyerekeimet, de úgy gondolom, hogy az minősít egy nagymamát, aki sosem vállalja be az unokáját. És ez nem elvárás alapon kellene, hogy működjön, hanem teljesen magától értetődőnek. Nekünk 6 éve nem volt egyetlen napunk vagy esténk kettesben a párommal és erről bőven a nagyszülők tehetnek!! Igazán szerethetik a gyerekeiket (minket), hogy nekünk ne adják meg azt a minimális kis szabadidőt a gyerek nélkül. Egyébként igazi kirakat nagymamák, ha dicsekedni kell az unokákkal, abban elsők, mint a közösségi oldalon való posztolásban is, na de az hogy egy napra elvigye, hát nem, neki nincs türelme, kedve, ideje, indok mindig van. Szóval no komment... Nyilván nem lehet mit csinálni, mert nem tudod rájuk erőltetni, de a véleményem attól megvan. Szóval igazán sajnálom, tudom mit érzel, egy cipőben járunk. Én csak "irigykedve" nézem a barátnőimet, akiknek minden hónapban van egy szabad hétvégéjük. Félreértés ne essék, imádom a gyerekem, vele lenni, játszani, bármit, de úgy gondolom hogy egy kis magánélet nekünk is járna még!

Na és akkor most a sok hősanyának meg gyerek nélkülinek lehet lepontozgatni. ;)

2015. jún. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
46%
utolsó hogyhogy a nagyszülők tehetnek arról hogy nincs szabad estétek? Tán késsel a torkotoknál álltak szex közben hogy most már pedig igen is unokát csináltok ha tetszik ha nem? a nagyszülői segítség csak egy bónusz szerintem, nem lehet és nem is szabad elvárni.
2015. jún. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
55%
Hát 18, nem vagy piskóta. Miért a nagyszülő tehet arról, hogy nektek nincs egy szabad esetek se? Ti vállalatok gyereket. A felelős gyermekvallalas sok egyéb mellett azt is jelentene, hogy egyedül is képes a szülő pár gyereket nevelni, plusz nem a semmire meg segelyre potyogtat. Ha ti felelőse vállalatok volna gyereket, akkor futna minimum havi egyszer egy bebiszitterre és lehetne kettesben lenni. Marhára nem a nagyszülő dolga a te gyerekedet neveli, rá vigyázni.
2015. jún. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!