Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Elvárható"-e a nagyszülőktől,...

"Elvárható"-e a nagyszülőktől, hogy időnként besegítsenek a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet elvárni, de azért mégis, annyi mindenkinél működik ez. Alkalmakként segít a család, ha a szülőknek dolga akad. Egészségügyi, munkahelyi, környezeti gondok nincsenek a nagyszülők részéről, tehát minden adott. Mégis nem merem rájuk "erőltetni" a gyereket. Mik a határok? Vannak-e határok? Kissé dacos vagyok a témát illetően, mert szerintem igenis ha adott minden feltétel egy picit tehermentesítsék a szülőket. Rossz, hogy ha kettesbe akarunk lenni, bébiszitter kell a rokonok helyett. Ugyanakkor magunknak "csináltuk" a gyereket, szóval semmit sem várhatunk el. Viszont nekem így nincs jó szájízem a nagyszülők iránt, mert az igazi nagyszülő szerintem él hal a lehetőségért.
2015. jún. 7. 20:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
49%

De igen, én úgy gondolom, hogy igenis a nagyszülő is vegye ki a részét! Nem nevelni kell az unkokát, az nem az ő feladata, hanem játszani vele, közös programot csinálni, úgy gondolom ez havonta, 2 havonta 1-2 napra bele kell, hogy férjen! Anno mi heteket töltöttünk a nagyszülőknél! Ez minden normális családban így működik egyébként, több nagymamával találkozom az óvodában pl. mint anyukával, ha megyek a gyerekért, na nálunk mama azt sem tudja hol van az óvoda. :D

Magunknak vállaltuk, egy percre sem bántam meg és imádom, de álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen nagymamák lesznek! Nem segélyből élünk, jóval átlag felett, a bébiszitternek nem anyagi akadálya van, de a kérdés nem erről szólt. 18. voltam :) Jöhetnek a lefelé mutató ujjak! ;) :D

2015. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%
Anno megbeszelted a nagyszülőkkel, hogy gyerek vállaltok? Számított a véleményük? Nyilván nem. Jó, ha segítenek, de nem kell segiteniuk.
2015. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
66%
Persze, megbeszéltük velük, sőt előtte évekig hallgattam anyától, hogy neki unoka kell! A "marketinggel" nincs is gond, megvolt anno is a nagy öröm sírás, barátnők körbe telefonálása, a közösségi oldala tele az unoka fotókkal, meg az így szeretlek-úgy szeretlekkel, de 24 órát még nem töltött el vele a 6 év alatt! Ha nem az a normális, hogy egy nagymama 1-2 havonta 1-2 napot tölt az unokával, akkor mitől is hívjuk nagymamának?!?! :)
2015. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
74%

Vannak egyszerűen olyan típusok, akik nem valók erre a családi szerepkörre, hogy nagyszülő. Nincs kedv, türelem, erő, egészség, lelkesedés.


Szerintem tegyetek próbát, ti, akik még nem voltatok külön a gyerektől. Kérjétek meg a mamákat! Evés közben jön meg az étvágy, ha rákapnak az ízére?

2015. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
50%
Hát ez ritka hülye felfogás, már ne is haragudj. Mi külföldön élünk, évente találkozunk a nagyszülőkkel - akkor ok mr nem is nagyszülők?????
2015. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
61%

24. Igaz, valószínűleg ők pont ilyenek sajnos!

25. Az egy teljesen más dolog, ha földrajzi akadálya van a dolgonak! De ha a szomszédban lakik... Na az már nálam a gáz kategória!

2015. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm, hogy ennyi válasz érkezett! Sajnálom, hogy beindult a pontozgatás, de mindekinek azt tanácsolom, hogy ne foglalkozzon vele!


Az én véleményem az, hogy igen nem várható el. 100%-ig azt gondolom, hogy nem várható el és magunknak vállaltuk. De! Az olyan nagymama, akinek van lehetősége rá (nincs egészségi, munkahelyi stb) akadály, pusztán csak "nincs kedve" unokázni, az számomra, csak papíron, biológiailag nagymama.

Nekem a nagymama meleszívű, kedves, jó indulatú, odaadó, türelmes második anyuka normál esetben. Sajnos, mi mindketten defektes szülők gyermekei vagyunk.. Én soha nem szeretnék ilyen nagymama lenni. Persze a leendő menyem fejére sem szeretnék ránőni, de ha szeretnék szívesen kiveszem a részem.


Szóval lehet mondani, hogy mit várok el, nem várok el semmit sem, de a véleményem megvan, meglesz..


Egyébként nem értem a sok lepontozást. Rengeteg családban látok kiváló nagyszülőket. Nekem is az a tapasztalatom, hogy sok családban a nagyszülő megy az oviba stb. Nem ritkaság dolgok ezek.


Külföldről írónak, nem bántásból írom, ne haragudj, de tartalmas együttöltött idő nélkül szerintem szintén csak biológiailag nagyszülő a nagyszülő. Lehet, hogy vad idegenekkel közelebbi kapcsolatban lesz, sőt elég valószínű..


És végezetül, szerintem fontos a család összetartása, szeretete, segítsége. Egyre nagyobb ritkaság a mai világban, az el hidegülés, és az elidegenedés pedig egyre gyakoribb. Sajnos.

2015. jún. 11. 14:59
 28/31 anonim ***** válasza:
Ez családcentrikusságtól függ. Egy családcentrikus nagyszülő, aki nem csak önmagáért él, hanem azért a kis közösségért, amit családnak nevezünk, kezét-lábát töri, hogy az unokáival lehessen. Aki nem családcentrikus, őt meg úgy kell elfogadni. Mindig lesz valami oka, vagy túl hideg van, vagy túl meleg, amiért nem lesz az unokáival, max ha vendégként lehet ott és kiszolgálják.
2015. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Sajnos , nalunk sem unokaznak a nagyszulok pedig 3 hazzal arrebb laknak tolunk.

Nekem nagyon rosszul esik de mar kezdek beletorodni.

Ok amugy az en szuleim, ferjem szulei mar meghaltak.

Raadasul a ferjem kulfoldon dolgozik igy eleg nagy szuksegem lenne segitsegre. Ez van. Mindig, mindenhova viszem magammal a fiainkat.

2015. jún. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki a szerepe szerint cselekedik a családban, akkor a nagyszülő aktív részese az unokái életének. Az ember társas lény és családban él. A család pedig nem csak a két szülőt jelenti! A család tanít, védelmez. A nagyszülők szerepe pedig pótolhatatlan. Teljesen mást tudnak az unokáknak adni, tanítani, mint a szülők. És másképpen tudnak szeretni is! Ezekre egy gyereknek szüksége van! Ha van egészséges és lelkes nagyszülő, az a világ legklasszabb dolga!

Hogy elvárható-e a segítség? Én erre azt válaszolom, hogy a gyerkemet én szültem és nem 18 éves koráig terveztem vele! Ha a gyermekemnek segítségre van szüksége, akkor lehetőségeimhez és képességeimhez mérten jelen vagyok és támogatom, amíg élek! A gyermekem gyerkei pedig nekem is nagyon fontosak és szeretnék az életüknek rézsese lenni!

A segítség egy normális családban kölcsönös. Ha én lerokkanok, akkor a gyerkem is segít a lehetőségeihez képest. Ez természetes.

2015. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!