Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Elvárható"-e a nagyszülőktől,...

"Elvárható"-e a nagyszülőktől, hogy időnként besegítsenek a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet elvárni, de azért mégis, annyi mindenkinél működik ez. Alkalmakként segít a család, ha a szülőknek dolga akad. Egészségügyi, munkahelyi, környezeti gondok nincsenek a nagyszülők részéről, tehát minden adott. Mégis nem merem rájuk "erőltetni" a gyereket. Mik a határok? Vannak-e határok? Kissé dacos vagyok a témát illetően, mert szerintem igenis ha adott minden feltétel egy picit tehermentesítsék a szülőket. Rossz, hogy ha kettesbe akarunk lenni, bébiszitter kell a rokonok helyett. Ugyanakkor magunknak "csináltuk" a gyereket, szóval semmit sem várhatunk el. Viszont nekem így nincs jó szájízem a nagyszülők iránt, mert az igazi nagyszülő szerintem él hal a lehetőségért.
2015. jún. 7. 20:05
1 2 3 4
 31/31 Csurmi ***** válasza:

Hát, ma már más világ van. Mi még hetekre elmentünk a saját nagyszüleinkhez falura - nekünk nagy élmény volt.

A mai nagyszülők már wellnesselni mennek, élik a világukat, és egyáltalán nem akarnak egy egész napot egy gyerekkel tölteni. Egy ebéd közösen OK, de gyerekfelügyelet egy egész napra szóba sem jöhet.

Emellett persze apukám sokat segít, így tényleg egy szavam sem lehet. Csak más már a nagyszülő téma, mint régen.


Gyerek apukája maga sem törődik a gyerekkel. Az apai nagymama pedig egy szörnyeteg. A kislány egyszer találkozott vele. A ház előtt megálltam autóval, a 3 éves kislány be akart rohanni az udvarba egy labdával játszani. A nagyamam rányomta a kaput a kislány motorjára, és kirúgta a kapun. Ha nem látom el sem hiszem. Lecsúszott értelmiségi nagymama, a honvédségnek dolgozott, nem tudom milyen beteg családból származhatott. Egy pillanatra sem hagynám azzal a nővel a gyerekemet. Beteg lélek.

2019. febr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!