Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom kirohant a forgalmas...

A lányom kirohant a forgalmas úton az autók elé, amikor sikerült befogni én nagyon megvertek. Ezt így kellett volna?

Figyelt kérdés
6 éves. Először leszálltam én (egyik kezembe 100db-os pelenka, másikba 2 db csurig megpakolt táska) utána pedig ő. Szépen jött is mellettem. Aztán egy pillan alatt arra eszméltem hogy nem látom. Kifutott a főutra. Szerencsére nem történt tragédia. Magamból kikelve ordibáltam, hiszen nem tudtam hol a gyerekem. Aztán ő megkerülte a buszt és visszajött. Erre ledobtam az összes táskát a kezemből, nekiálltam futni, 2 óriásit kapott a seggére, meg egy nagy pofont. Közben torkom szakadtából üvöltöttem. Én nem szoktam ütni a gyerekeket, de most valami mintha késztetett rá. Természetesen a buszon ülők végignézték, és leht hogy falusiak is látták. Még mindig úgy érzem megérdemelte hogy megverjem. Viszont amikor a férjemnek elmeséltem, szinte kikelt magából, velem ordibált elmondott mindenféle qrvának, meg 34x felvázolta hogy ő milyen királyul megoldotta volna kéz nélkül is. Egyszerűen nem fogja fel hogy negyed pillanat alatt eltűnt a gyerek. Ki vagyok akadva, 1 hete történt azóta nagyon rosszul vagyok, nem térek magamhoz.

2015. aug. 10. 09:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/191 anonim ***** válasza:
100%
Értesd már meg te szerencsétlen 57%-os, hogy a KÖVETKEZŐ elkerülése miatt kapta. Nyilván mindenki érti, nem csak te egyedül fogtad fel, hogy ami elmúlt, azt már nem lehet elkerülni, csak veled ellentétben a többiek felfogták a többi részt is. Anyám borogass...és még le meri írni, hogy "sötétség". :)
2015. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/191 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Legjobban az álmom idegesít (leírjam? Nagyon ronda álom, a lényeg annyi hogy meghalt a lányom) Éshát az, hogy ez valóban meg is történhetett volna. Olyanok jutnak eszembe, hogy mivan ha nem kezdek el ordibálni? Akkor ő átmegy az úton? Éshát a lelkiismeretem. Mert én vagyok a hibás, én vásároltam túl sokat és ezért nem tudtam fogni a kezét. Illetve a férjem hozzámvágta, hogy nem nekem kellett volna először leszállni, hanem a gyereknek. És igaza van. És attól is félek hogy fájt neki ahogy megütöttem. Mert a popójára 2 nagyot ütöttem. És soha nem ütöttem még meg, nem is szeretném többet. De legjobban ami zavar, hogy mi lett volna ha... Szóval érted.
2015. aug. 10. 14:42
 53/191 A kérdező kommentje:
50-nek válaszoltam, csak közben jött válasz :)
2015. aug. 10. 14:43
 54/191 anonim ***** válasza:
0%

"ahol a család liberálisan (nem ) neveli a gyermekét és ennek mi a következménye."


Ki beszelt itt arrol hogy nem kell nevelni a gyereket? Eleg sulyos ha a te fejedben is egyenlo a neveles a veressel. Nalunk is vannak szabalyok amiket be kell tartani, sot, nagyon szigoru pl. a napirendunk. (nyilvan most hogy mar nagyobb nem annyira). De a szabalyokat nem veressel es eroszakkal tartatjuk be.


"Azt tudtad-e, hogy a személyiségzavarok száma olyannyira megszaporodott, hogy jelenleg ijesztő méreteket ölt? (összefüggésbe hozható a jelenleg elfogadott nevelési szokásokkal) "


Ez meg igy egyszeruen butasag. Sokkal! tobb szemelyisegzavaros gyerek van azok kozott akiket vertek gyerekkorukban, mint azok kozott akiket nem, es meg egyszer felhivnam a figyelmed hogy attol meg hogy valaki nem veri a gyereket meg neveli. Gondolod a kerdezo kislanyaban ez az eset nem hagy semmilyen nyomot?


" Ettől még NEM sérül a gyerek! "


Szerinted. Rengeteg szakember szerint (es szerintem is) igenis serul a gyerek ha agresszioval, eroszakkal talalkozik.

2015. aug. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/191 anonim ***** válasza:
0%

"Értesd már meg te szerencsétlen 57%-os, hogy a KÖVETKEZŐ elkerülése miatt kapta."


Leirhatod meg szazszor, akkor sem lesz igaz, nem ezert kapta. Ez csak az utolagos magyarazkodas, mentegetozes. Anyukat elfutotta az ijedseg, utana a duh, magabol kikelve orditozott es utotte a gyereket. Eszebe nem jutott a jovo, meg mindenfele pedagogiai szandek, egyszeruen felhuzta magat es elverte a gyereket.


Ha a kerdezo magaba nez akkor pontosan tudja hogy igazam van.

2015. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/191 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg te nyugodtan sugdoshatod a gyereked fülébe, amit csak akarsz a kiabálás helyett, de ne merj másokat kioktatni, mert nem abban hisz, amiben te.

Egyébként, van kamasz gyerekem is, még él és teljesen normálisan viselkedik velem, bármennyire is fáj. Pedig ő is kikapott, amikor megérdemelte. :)

A legtöbb szülő nem élvezetből üti meg a gyerekét, és egyáltalán nem rendszeresen. Nem tudom, téged hogyan neveltek, hogy egyből ez az első következtetésed, talán hozzá vagy szokva. Nálunk nem szokás, de amikor megérdemeltünk, mi is kaptunk. Nem minden fekete-fehér ám, csak nálad.

2015. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/191 anonim ***** válasza:
100%
DE! Azért kapta, te ökör!
2015. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/191 anonim ***** válasza:
100%

Én is megértem a feszültséget, azért ez nagyon rossz élmény lehetett.

Én a gyerek oldaláról mesélnék el egy történetet.

A barátnőm meséltem, hogy őt az apja egyszer verte meg, de akkor akkora pofont kapott, amit sose felejtett el. Ő is kiszaladt az úttestre, pont ilyen 6-7 éves lehetett. Ő felnőttként ezt úgy mesélte el, hogy szerinte ő is így reagált volna és megérti az apját, hogy ezt váltotta ki belőle.

Szóval később a gyermekek is megértik, hogy minden értük van és a legtöbb szülő ha véletlenül bántotta is a gyereket, nem hobbiból verte..

Ahogy magamt ismerem, belőlem két reakció válthatott volna ki az eset: - vagy amit Te csináltál, hogy én is bántom - vagy elsírom magam a rémülettől és elmondom a gyereknek hogy anya nagyon megijedt, azt hittem hogy valami bajod történik. idegi állapot kérdése, melyik jönne elő belőlem..

2015. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/191 anonim ***** válasza:
100%
Már tudom, ki vagy. Ne törődjetek vele, ez a hobbija. :)
2015. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/191 A kérdező kommentje:

"Anyukat elfutotta az ijedseg, utana a duh, magabol kikelve orditozott es utotte a gyereket. Eszebe nem jutott a jovo, meg mindenfele pedagogiai szandek, egyszeruen felhuzta magat es elverte a gyereket.


Ha a kerdezo magaba nez akkor pontosan tudja hogy igazam van.

"


Részben igaz az állításod. Viszont amit te rosszul írtál az az hogy nem keltem ki magamból. Pontosan tudtam hogy miért verem el a gyereket, és ő is tudja. Úgyhogy remélem nem volt hiábavaló, hamár így alakult. De abban tényleg igazad van hogy abba a pillanatban nem a jövőre gondoltam, hanem a jelenre, mégpedig arra hogy majdnem meghalt a gyerekem.

2015. aug. 10. 14:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!