Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom kirohant a forgalmas...

A lányom kirohant a forgalmas úton az autók elé, amikor sikerült befogni én nagyon megvertek. Ezt így kellett volna?

Figyelt kérdés
6 éves. Először leszálltam én (egyik kezembe 100db-os pelenka, másikba 2 db csurig megpakolt táska) utána pedig ő. Szépen jött is mellettem. Aztán egy pillan alatt arra eszméltem hogy nem látom. Kifutott a főutra. Szerencsére nem történt tragédia. Magamból kikelve ordibáltam, hiszen nem tudtam hol a gyerekem. Aztán ő megkerülte a buszt és visszajött. Erre ledobtam az összes táskát a kezemből, nekiálltam futni, 2 óriásit kapott a seggére, meg egy nagy pofont. Közben torkom szakadtából üvöltöttem. Én nem szoktam ütni a gyerekeket, de most valami mintha késztetett rá. Természetesen a buszon ülők végignézték, és leht hogy falusiak is látták. Még mindig úgy érzem megérdemelte hogy megverjem. Viszont amikor a férjemnek elmeséltem, szinte kikelt magából, velem ordibált elmondott mindenféle qrvának, meg 34x felvázolta hogy ő milyen királyul megoldotta volna kéz nélkül is. Egyszerűen nem fogja fel hogy negyed pillanat alatt eltűnt a gyerek. Ki vagyok akadva, 1 hete történt azóta nagyon rosszul vagyok, nem térek magamhoz.

2015. aug. 10. 09:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/191 A kérdező kommentje:
57%-os, bocs, de rád inkább már nem reagálok többet. Igazad van, sötétség...
2015. aug. 10. 12:54
 32/191 anonim ***** válasza:
97%

"...olvass el nehany gyereknevelesi konyvet..."

A gyereknevelési könyv abban is segít majd, amikor el kell temetni a gyereket, mert ráhagytam a számára életveszélyes viselkedést? Vagy akkor már nem? Csak kérdezem.

Nem vagyok a gyerek megütésének híve, de annak sem, hogy ahogyan az előttem író szakember megfogalmazta, a farok csóválja a kutyát. Ez az az eset, amikor meg kell, hogy jegyezze a gyerek, hogy ezt nem lehet. Attól, ha én aranyosan duruzsolok a fülébe, hogy "ejnye kicsim, hát ilyet nem szabad csinálni", bizony meg fogja tenni újra, mert nem érzi, hogy haragszom.

Mindegy is, te csináld úgy, ahogy akarod, én is úgy csinálom és reméljük mindenki megússza baj nélkül. Szép napot az itt intelligensen válaszolóknak.

2015. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/191 anonim ***** válasza:
3%

"Ja értem, nálatok a farok csóválja a kutyát... majd pár év múlva meglátod, hogy mennyire eredményes a nevelésed... Életveszélyes szituban közbe kell lépni erélyesen, mert az élet védelme a legelső!

üdv egy szakember"


Dehogy vagy te szakember, meg olvasni sem tudsz.


Itt SZO SEM VOLT arrol hogy eletveszelyes szituaciot akadalyozott volna meg a kerdezo, ugyanis azon mar tul voltak, mert a gyerek megkerulte a buszt es visszajott a kerdezohoz. Nyilvan az eletveszelyes szituacioban az ember cselekszik, de nem azzal hogy elveri a gyereket mint egy lovat.


A nevelesem eredmenye pedig kezzel foghato, nagyon jo a viszonyunk a gyerekkel, megvan a bizalom, a tisztelet, es hiteles szulo vagyok a szemeben. Nem azert engedelmeskedik mert fel tolem, (utalnam magam erte ha felne tolem a sajat gyerekem) hanem azert mert erti hogy mit miert varok el tole.


Az pedig magatol ertetodo hogy ha hibazok akkor bocsanatot kerek tole. Ettol meg nem a "farok csovalja", de te nyilvan nem erted mit jelent hiteles szulonek lenni.

2015. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/191 anonim ***** válasza:
4%

"Ez az az eset, amikor meg kell, hogy jegyezze a gyerek, hogy ezt nem lehet. Attól, ha én aranyosan duruzsolok a fülébe, hogy "ejnye kicsim, hát ilyet nem szabad csinálni", bizony meg fogja tenni újra, mert nem érzi, hogy haragszom. "


ertem, tehat neked az egyetlen eszkozod az erzelmeid kifejezesere az eroszak. Akkor tudja a gyerek hogy haragszol ha jol megvered.


Valahol szomoru hogy meg az igeny sincs meg benned hogy ismereteket szerezz.

2015. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/191 anonim ***** válasza:
35%

Ritkán buszoztam a 3 gyerekkel, de mindig az volt az első, hogy őket biztonságban tudjam.


Te elkezdted felsorolni a pelenkát, a cuccokat, a végén a gyerek! Itt a baj! A gyerek kezét erősen megfogod, hogy ne sodorja el a tömeg stb, a cuccokat pedig viheted akár hátizsákban is.

2015. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/191 anonim ***** válasza:
98%
Te menthetetlen vagy, 57%-os. Hogy lehet valaki ennyire szemellenzős? Attól, hogy sértegetsz másokat, még nem lesz igazad. Sajnos ezt a magadfajták nem értik.
2015. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/191 anonim ***** válasza:
97%
57 %-os! Ha hibázok, bocsánatot kérek érte??? Ha hibáznék, akkor igen, de ne keverj már össze mindent! Milyen idióta kér bocsánatot a gyerektől azért, mert felemeli a hangját, amikor a kölyke nem fogad szót? Vagy neadjisten, rácsap egyet, mert életveszélyes dolgot tett? A következetlenség csúcsa. Mégpedig azért, mert az nem hiba, az a hiba, ha hidegvérrel hagyod kiszaladni az útra. Az is hiba, ha valaki veréssel intézi a gyereknevelést, és itt nem erről van szó. A kérdező és a válaszolók egyáltalán nem ezt teszik, de te így akarod beállítani. Pár év múlva meg ide írogatsz a nagy türelmeddel, hogy semmibe vesz a gyereked.
2015. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/191 anonim ***** válasza:
0%
na
2015. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/191 anonim ***** válasza:
5%

"Milyen idióta kér bocsánatot a gyerektől azért, mert felemeli a hangját, amikor a kölyke nem fogad szót?"


Azert mert a mi csaladunkban nem szokas az orditozas, a konfliktusok feloldasanak nem az a modszere hogy eroszakosak vagyunk egymassal es annak van igaza aki a legerosebben tud uvolteni. Arra torekszunk hogy minden konfliktust higgadtan oldjuk meg, lehet az ide irogatoknak az is furcsa hogy a parommal sem uvoltozunk egymassal, plane nem mondjuk el egymast minden ri..ancnak (ha ezt velem megtenne a parom, akkor rogton csomagolnek es lelepnek, ezt egyikunk sem turi el).


Igy ha elvesitem a turelmem es hangosabban beszelek az hiba. Ha hibazok bocsanatot kerek, ez ilyen egyszeru. Akar a parommal, akar a gyerekemmel kapcsolatos.


A dolog meg ugy nez ki hogy nem en fogok ide irogatni hogy miert eroszakos a kamasz gyerekem, miert uvolt velem, miert nez levegonek, hanem ti, aki eroszakkal oldjatok meg a nevelesi problemakat, aztan meg csodalkoztok majd hogy egy ido utan nem mukodik.

2015. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/191 anonim ***** válasza:
5%

"Attól, hogy sértegetsz másokat, még nem lesz igazad. Sajnos ezt a magadfajták nem értik."


Tehat az oriasi sertes ha a szemetekbe mondom a velemenyem, hogy eroszakosak vagytok es szegyellni valo hogy a gyereket veritek (barmilyen okbol) de az rendben van hogy valaki duhbol elveri a gyereket?


Erdekes egy vilagkepetek van.

2015. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!