Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom kirohant a forgalmas...

A lányom kirohant a forgalmas úton az autók elé, amikor sikerült befogni én nagyon megvertek. Ezt így kellett volna?

Figyelt kérdés
6 éves. Először leszálltam én (egyik kezembe 100db-os pelenka, másikba 2 db csurig megpakolt táska) utána pedig ő. Szépen jött is mellettem. Aztán egy pillan alatt arra eszméltem hogy nem látom. Kifutott a főutra. Szerencsére nem történt tragédia. Magamból kikelve ordibáltam, hiszen nem tudtam hol a gyerekem. Aztán ő megkerülte a buszt és visszajött. Erre ledobtam az összes táskát a kezemből, nekiálltam futni, 2 óriásit kapott a seggére, meg egy nagy pofont. Közben torkom szakadtából üvöltöttem. Én nem szoktam ütni a gyerekeket, de most valami mintha késztetett rá. Természetesen a buszon ülők végignézték, és leht hogy falusiak is látták. Még mindig úgy érzem megérdemelte hogy megverjem. Viszont amikor a férjemnek elmeséltem, szinte kikelt magából, velem ordibált elmondott mindenféle qrvának, meg 34x felvázolta hogy ő milyen királyul megoldotta volna kéz nélkül is. Egyszerűen nem fogja fel hogy negyed pillanat alatt eltűnt a gyerek. Ki vagyok akadva, 1 hete történt azóta nagyon rosszul vagyok, nem térek magamhoz.

2015. aug. 10. 09:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/191 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a hozzászólásból látszik, hogy mennyire képzetlen vagy. Attól még, hogy elolvasol pár laikusoknak írt könyvet, nem jelenti azt, hogy pszichológus vagy. Tudod a félműveltség sokszor többet árt. Személyiségzavart 18 éves kor előtt nem állíptanak meg jelenleg!

Az erőszaknak, ami RENDSZERES, van negatív, destruktív és személyiségromboló hatása! A rendszeres erőszakot és bántalmazást szenvedett gyermekek később jó eséllyel poszt traumás stressz zavarban és/vagy borderline személyiségzavarban betegszenek meg.


Az, hogy egy gyermek erősen idnokolt esetben időnként kikap az anyjától, pl mert az élete veszélyben volt, óriási butaságot csinált, nem traumatizál, ha az anya gyermek kapcsolat jó. A verés természetesen nem eszköze a nevelésnek, de vannak esetek, amikor egy popóra ütés előfordul egy amúgy kiváló szülőtől is! Hogy miért? Azért, mert ember!

Az a szülő, akinek sosincs indulata még egy ilyen helyzetben sem, az komoly elfojtásokkal bír.


57%-os, te hogy reagáltál volna ebben a szituban? Egy ejnye, bejnyével? Vagy picit felemelted volna a hangod, majd bocsánatot kértél volna? Képzeld bele magad a helyzetbe.

2015. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/191 anonim ***** válasza:
0%

"de ne merj másokat kioktatni, mert nem abban hisz, amiben te. "


Miert? Mert te megtiltod hogy mit tehetek es mit nem? Ez egy nyilt forum, mindenki leirhatja a velemenyet, akar tetszik a masiknak akar nem. Egyebkent meg amilyen eros reakciok jonnek, valoszinu hogy az itt felhaborodott szulok tobbsegenek bizony eljar a keze...


"A legtöbb szülő nem élvezetből üti meg a gyerekét"


Nem allitottam ilyet.


"és egyáltalán nem rendszeresen. "


Abban viszont biztos vagyok hogy itt sokan rendszeresen teszik. Sokan sokszor kifejtettek mar itt a gyakorin is hogy az hogy neha rautnek a gyerek fenekere meg a kezere az nem veres.


"Nem tudom, téged hogyan neveltek"


Soha nem utottek meg a szuleim.

2015. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/191 anonim ***** válasza:
0%

" Viszont amit te rosszul írtál az az hogy nem keltem ki magamból"


En csak abbol kovetkeztettem erre amit te irtal:


"Magamból kikelve ordibáltam, hiszen nem tudtam hol a gyerekem."


Gondolom abban megegyezhetunk hogy mindenkeppen eros erzelmi felindulas alatt cselekedtel. Amugy ezert is viselt meg az eset ennyire.

2015. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/191 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, hogy reagáltál volna?
2015. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/191 A kérdező kommentje:
57%-os, igen ezt írtam. Nemtudtam hol a gyerekem, ordítottam mint a sakál. De amint megláttam hogy jön vissza akkor már "magamnál voltam". Nemtudom ez mennyire érthető. Tudatosult bennem hogy nem csapta el a kocsi, ezután jöhetett a düh. Amig nem láttam a gyereket, addig igen kivoltam fordulva magambol.
2015. aug. 10. 15:06
 66/191 anonim ***** válasza:
18%

" Attól még, hogy elolvasol pár laikusoknak írt könyvet, nem jelenti azt, hogy pszichológus vagy."


Igy van, de meg mindig tobbet tudok azoknal akik soha semmilyen konyvet nem olvastak el.



"Az, hogy egy gyermek erősen idnokolt esetben időnként kikap az anyjától, pl mert az élete veszélyben volt, óriási butaságot csinált, nem traumatizál, ha az anya gyermek kapcsolat jó."


Mondod ezt te, mas meg mast mond.


"A verés természetesen nem eszköze a nevelésnek"


Na, vegre valamiben egyetertunk.


"de vannak esetek, amikor egy popóra ütés előfordul egy amúgy kiváló szülőtől is! Hogy miért? Azért, mert ember! "


Igen, de ez nem jo. Az onkontrollnak meg kell maradnia.


"Az a szülő, akinek sosincs indulata még egy ilyen helyzetben sem, az komoly elfojtásokkal bír. "


Dehogy, szimplan van onkontroll. Tudod vannak olyan emberek akik ha felduhitik oket akkor siman pofanvagnak egy ismeretlent az utcan, oket persze mindenki eliteli hogy milyen aggresszivek. Aki a gyerekevel kapcsolatban veszti el az onkontrollt az pedig rendben van, hiszen abbol tanul a gyerek. Nem erzed az ellentmondast?


"57%-os, te hogy reagáltál volna ebben a szituban? Egy ejnye, bejnyével? Vagy picit felemelted volna a hangod, majd bocsánatot kértél volna? Képzeld bele magad a helyzetbe."


Voltam ilyen helyzetben. Seta kozben fogta magat es siman kiment a kisbiciklijevel az utra az autok koze. Elotte soha nem csinalt ilyesmit, akkor valamiert igen. Rakialltottam hogy alljon meg, aztan odaszaladtam, es levezettem az utrol. Persze megijedt, de leginkabb a kialtastol. Szepen kifujtuk magunkat aztan amikor lehiggadtam elmagyaraztam neki hogy miert nagyon veszelyes amit csinalt. Es igen, bocsanatot kertem amiert megijesztettem, de megertette azt is hogy miert volt szukseges kiabalni. Soha tobbet nem csinalt ilyet, persze a szemunket utana meg sokaig rajta tartottuk es nem engedtuk nagyon eltavolodni.


Sokszor kertem mar bocsanatot tole amiert turelmetlen voltam, esetleg felemeltem a hangom, vagy mert tevedtem valamiben. Mondjuk ha annyira tokeletesnek hinnem magam akkor ezt tuti nem tennem meg...

2015. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/191 anonim ***** válasza:
67%

Kerdezo, valahogy igy kepzeltem en is. De a duh is egy eros erzelem, ugyhogy nyilvan erzelmi alapon cselekedtel.


Megbeszelted amugy utana a gyerekkel hogy mi tortent, o mit csinalt, miert csinalta, es te mit csinaltal es miert?


Nala is fel kell oldani ezt a sztorit, nem csak nalad. Talan ha leultok es megbeszelitek akkor az rajtad is segit.


A ferjeddel valo konfliktus szerintem itt masodlagos.

2015. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/191 A kérdező kommentje:
Persze megbeszéltük, elmagyaráztam neki hogy akár el is üthette volna a kocsi. Nagyon remélem megértette. Aznap még sírt szinte estig, csak vacsorázni jött ki. Aztán lenyugodott másnapra, akkor mentem be hozzá beszélni.
2015. aug. 10. 15:22
 69/191 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én megtiltom. :)

Gondolod, hogy érdekel, mit csinálsz? Ilyen életszerűtlen hozzáállással nem vagy referencia. Tőlem úgy rontod el a gyerekedet, ahogy akarod. Viszont nem mondod meg, más hogyan csinálja.

Mindenki tudja, hogy a verés rossz, ez nem kérdés, úgy látszik, csak nálad az, mert végig ezen pörögsz. Ha találsz végre egy kérdést, azonnal lecsapsz. Viszont nem kell úgy beállítani a kérdezőt (és minket, akik nem küldtük el a fenébe, mert értjük, mi történt vele), mintha pszichopata lenne. Attól, hogy ez megtörtént, nem állt meg a Föld, van ilyen.

2015. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/191 A kérdező kommentje:
Én mondjuk képtelen lettem volna ilyen higgadt módon elintézni, ahogyan te. Sajnos én alapba is indulatos, könnyen felkapom a vizet stb. Éshát mint az már leesett itt sokaknak a férjemmel való kapcsolatom sem éppen rózsás mostanában. Sajnos ez így alakult, változtatni nem tudok rajta. Remélem hogy ezek a rémképek, amiket látok hamarosan elmúlnak, mert félek hogy bekattanok.
2015. aug. 10. 15:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!