Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek kell egyedül...

Anyukák, nektek kell egyedül lenni a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy férjetek éjszakázik... Nekem 3 hetente 1 hetet dolgozik éjszaka, akkor egyedül vagyok a gyerekekkel és bevallom, ha ciki ha nem én nagyon félek olyankor. Ti hogy vagytok ezzel? Ti is féltek? Mennyit vagytok egyedül éjjelre?
2015. okt. 27. 19:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
49%

A férjem néha külföldre megy, most is épp ott van pár napot.

Nem félek, mert jó környéken lakunk, és kint van a ház falán a riasztó, láthatja mindenki.


Éjszakára beriasztom a földszintet, ott nem alszik senki. Ha megszólal a riasztó, max. öt perc alatt itt vannak a biztonságiak (párszor már véletlenül teszteltük). Nekem is csak egy gombnyomás a telefonon, hogy jöjjenek.


De mostanában olyan feszült vagyok, ha bejönnek egy illetéktelen, talán személyesen vágnám agyon. :P


Kérdező, egy kutya nem lenne jó?

2015. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a "milyen világban élünk" dolgot ne... Mindig ilyen világban éltünk, betörés, lopás azóta van, mióta emberi faj.

De ez ellen könnyű védekezni: a redőnyöket húzd le, a bejárati ajtót pedig cseréld le öt pontos biztonsági ajtóra. Azon csak tankkal mennek át.


Hogy megnyugtassalak: régebben volt egy ismerősöm, akiről köztudott volt, hogy betörésekkel is "foglalkozik". Egyszer egy társaságba kerültünk, néhány ital után rákérdeztem, hogy ez mégis hogy működik, a másik oldalról adjon már biztonsági tippeket.

Mondta, hogy alapvetően csak olyan helyre mennek be/tesznek komolyabb erőfeszítést, ahol TUDJÁK, hogy megéri. Tehát egy találomra betörőt a lehúzott redőny és a sima biztonsági ajtó már biztosan visszatart. Ugyanis azzal zajt csap, sok idő bejutni. Ezt senki nem kockáztatja meg azért, hogy lehet, hogy egy zsebrádiót tud csak elvinni.


A leggyakoribb betörési forma a besurranás: azaz nem zárják be az ajtót, a betörő besétál. Hozzám törtek be így. Elfelejtettem bezárni az ajtót. Én a hálóban aludtam, reggel feltúrt lakásra mentem ki. Persze a biztosító se térítette a kárt, mert önhibából tudtak bejutni.

És lásd, élek, végigaludtam a betörést. Mindez Budapest belvárosában, egy társasházban történt.

2015. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
28%
Házban én is félnék, megmondom őszintén. Szerencsére lakásban lakunk (nem is mennék házba) és a férjem csak nagyon ritkán nincs itthon éjjel (külföldi út illetve céges rendezvény miatt).
2015. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
14%
dolgozni nem dolgozik éjjel viszont hetente-kéthetente egyszer elmegy a haverjaival és akkor csak hajnalban jön haza. mi tartunk lőfegyvert a házban (családi ház, nem központi rész de nem is erdő széle, kutya, riasztó nincs). Nem tudom mennyire merném használni. De megnyugtat a tudat hogy van.
2015. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem félek szerencsere. A Férjem váltott műszakban dolgozik. Hol nappal hol ejszaka. Mar megszoktam. Mondjuk mi panelben lakunk a 6 emeleten. Csaladi házban tuti félnék.
2015. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Van kutya, kettő is. Az egyik kint van, ő egy 1,5 éves németjuhász keverék. Jelzőkutyának kiváló, de igazából beenged mindenkit a kapun, olyan barátságos :D A másik, ő bent van éjjelre, a szobába nem engedem be, kint van a konyhán és a nappaliban. Ő egy kistestű fél éves keverék, ő is extra barátságos.. :) Riasztó nincs, akartam de fél milla körüli az ára, sajnos nem engedhetjük meg magunknak.
2015. okt. 27. 19:48
 17/33 anonim ***** válasza:
52%
Az én párom hivatásos vadász, így elég gyakori, hogy esti vadászatból az éjszaka közepén ér csak haza, illetve többször előfordul, hogy meghívják valahova és mondjuk napokra elutazik. Jobban érzem magam, amikor ő is itthon van, de nem csinálok belőle nagy ügyet. Legrosszabb esetben előveszem a puskát...
2015. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
16%
Én szégyen, nem szégyen, félek egyedül éjszaka. Egyedül is, de mióta gyerekeink vannak, még inkább. Nem sokat kell egyedül lennem, szerencsére. Az elmúlt 5 évben kb. 4 alkalommal, amikor üzleti okok miatt nem aludt itthon a férjem. De nagyon féltem, hogy pont akkor fog történni valami. Budapest, és biztosan tudjuk, hogy van bűnöző a környezetünkben, sajnos. Így én bizony féltem. Félig éberen aludtam, és nagyon figyeltem.
2015. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
61%

" a bejárati ajtót pedig cseréld le öt pontos biztonsági ajtóra. Azon csak tankkal mennek át. "


Ez tévhit, kérdezz meg egy szakértőt! Mi most cseréltettük, ezért tudom. Nincs igazán biztonságos ajtó. Vannak ötperces, tízperces és tizenötperces ajtók. És nem kell hozzá tank.

2015. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
54%

12-es, nem pont így működik. Sajnos van az a szint, ahol a 80 évest agyonverik 500 Ft-ért a saját házában. Talán a te ismerősöd elit betörő, remélem, hogy inkább ilyenek vannak, de akinek valakijét a legalja támadja meg, az nincs ezzel kisegítve, hogy oda törnek be, ahova "megéri".

Kérdező: Én hetente több éjjel is egyedül vagyok a gyerekekkel, nagyon igyekszem körültekintő lenni. Van kutya, biztonsági ajtó, még fegyverem is. Szomszéd nincs, nem vagyunk frekventált helyen. Én nem vagyok teljesen nyugodt, őrültektől nem tudod magad megvédeni.

2015. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!