Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, gáz amit...

Kinek van igaza, gáz amit csináltam? Anyukák, Ti nem ezt tettétek volna?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt anyukámékhoz mentünk, az utcájukban megálltunk megnézni egy cicát, az utcán mászkált. A kisfiamnak nagyon tetszett, nagyokat nevetett rajta, és mondta neki, hogy "cic-cic", másfél éves.

A macska egész közel jött, a kisfiam egyre jobban lázban volt, ezzel idáig nem volt semmi gond.

Aztán egyszer csak a macska felugrott a babakocsiba a fiam ölébe. Én pedig megijedtem, ösztönösen "lesöpörtem" onnan, a macska nyekkent egyet, de semmi baja nem lett, ő is megijedt, de különösebben még csak azt sem, el sem menekült, ugyanúgy ott járkált utána körülöttünk.

Egyszer csak kirohant anyu szomszédasszonya (többedik szomszéd nem közvetlen), hogy ő ezt az ablakból látta, a macska az övé, és fog szólni az állatvédőknek, amiatt hogy én hogy elhajítottam a macskáját és hogy semmi baja nem lett volna a gyereknek, és milyen egy szörnyeteg vagyok. Vitáztunk egy darabig, mondtam neki, hogy elnézést a cicától, tényleg, de egy vadidegen macskának nem fogom hagyni, hogy a gyerekem arcába másszon, nem tudhattam, hogy kié, hogy van tartva, nem beteg-e, be van-e oltva, stb.

Eljöttünk egy idő után, de anyu hívott, hogy a szomszédasszony még utána is fenyegetőzött nála.

Ott tartok, hogy ha este hazajön a férjem, akkor visszamegyek, és helyreteszem a nénit, semmi baja nem lett a macskának, nem értem a hűhót.

Ti csinálnátok valamit? Menjek? Hagyjam? Feljelenthet tényleg?


2016. febr. 1. 13:49
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
17%

18-as: ha nem hosszú a lista, akkor mi van? Nem értem. Az ember egyetlen betegséget sem kíván a gyerekének.


Amúgy mindenki le lett pontozva, aki nem hülye macskatartó öregasszonyról ír? Én például ki nem állhatom a macskákat, de a fiam imádja őket, és mi is meg szoktuk nézni őket, de még soha olyan közel nem mentünk és a macskát sem engedtük olyan közel, hogy akár a fiam megsimogassa, akár a cica ráugorjon. Az tényleg elkerülte a figyelmemet, hogy már ott elnézést kértél a cicától (és mit mondott rá a cica, hogy "Nem történt semmi, hölgyem"? Nem a gazdától kellett volna elnézést kérni?), de nem gondolom, hogy rosszat vagy sértőt írtam volna, amiért le kell pontozni.

2016. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
64%

Márpedig elég sok nyavaja van:

veszettség, toxoplazmózis, bartonellózis, féregfertőzések, lyme kór (kullancsok közvetítésével),ótvar, campylobakter fertőzés. Egyik sem feltétlen jön jól egy kisgyereknek.

2016. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
38%

En egyreszt utalom a macskakat; inkabb kutyaparti vagyok. Szoval kisse elfogultan mondom, h szerintem igazad volt. Eloszor is, honnan tudhattad volna, h nem gazdatlan macska, ha egyszer az utcan koborol. Masreszt, azt most sem tudhatod, h a macskat egyaltalan beoltatja-e rendesen a szomszedasszony. Az ilyenek csak befogadnak egy rahedli macskat, de arrol mar nem gondoskodnak, h azokat latja-e orvos.

Raadasul a Te kicsi gyerekedrol volt szo es meg jo, h nem tortent komolyabb baj, mint pl karmolas. Akkor tuti bele is rugtam volna a macskaba. A szomszedasszonyt meg elkuldtem volna melegebb eghajlatra, h ha az ove az allat, akkor tartsa a lakasban.

Felhaborito, h egyeseknek mennyire el van feerdulve az ertekrendje, h kepes a macskat vedeni egy kisgyerekkel szemben...

amugy meg, menjen csak az allatvedokhoz, ugyis ki fogjak rohogni ilyen sztorival... :D

2016. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
29%

# 22: Macska miatt veszettség az elmúlt 50-60 évben nem fordult elő Magyarországon, és ha történetesen egy macskáról kiderülne, hogy veszett, akkor azonnal oltanának mindenkit, aki érintkezésbe lépett vele. Úgyhogy ennek annyira minimális az esélye, hogy teljesen felesleges miatta aggódni.


Ami a többit illeti: a macskáról emberre terjedő betegségek széklettel érintkezve, vagy bolhák útján terjednek. A macska székletével előbb találkozik egy kisgyerek a homokozóban, mint közvetlenül a macskát simogatva. Úgyhogy aki ezektől a betegségektől tart, az soha ne engedje a gyerekét homokozni, földdel érintkezni, mert veszélyesebb, mint macskát simogatni!

2016. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
48%
Kedves utolsó, légy szíves idézd azt a választ, amelyikben bárki a macskát védte a gyerekkel szemben, mert én nem találom! Az még nem a macska védelme a gyerekkel szemben, ha valaki szerint az anya sem állt a helyzet magaslatán....
2016. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező: neked van igazad. Nyugodtan jelentsen fel a boszorkány, mert ki fogják röhögni.Zárja be a macskáját, akkor ilyen nem lesz. Kutyát sem lehet szabadon tartani az utcán, és nem ugrálhat rá a gyerekekre.
2016. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
38%
Ami pedig az oltást illeti: a macskák védőoltásai kizárólag olyan betegségek ellen immunizálnak, amik csak a macskákra veszélyesek, úgyhogy ebből a szempontból teljesen lényegtelen, hogy egy macska oltva van-e, vagy sem. (Kivétel ez alól a veszettség, ami, ahogy már írtam, évtizedek óta nem fordult elő.)
2016. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
49%
1994-ben volt veszett macska miatt haláleset. Konkrétan a környékünkön. Évente több veszett macska általi harapás történik, de az oltásoknak hála halálos eset nem volt. Ettől függetlenül nem olyan ritka mint hinnéd. A székletmaradványok pedig a macska szőrén is ott lehetnek, ahogy a rátapadt féregpeték is, valamint a mosakodás miatt bárhol, hiszen a nyálával átviszi őket. Ráadásul a sok macskás vénasszony hírből sem hallott féregtelenítésről, meg védőoltásokról, úgyhogy idegen macskát, fel is rúgnék, ha a gyerekemre mászna. Mondjuk én meg sem állnék nézegetni, olyan közelről, hogy felmerüljön a lehetőség.
2016. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
67%
Ja és még annyi, hogy a legutóbbi veszettséges halálesetnél sem merült fel, hogy a macska veszett lenne, csak utólag. A macskáknál előfordul hogy karmolnak, harapnak. Pl gondolj bele, hogy van egy kijárós macska. Találkozik egy veszett állattal, és megfertőződik. A kezdeti tünetek jelentkezésekor, senki nem gondol rá hogy veszett lenne (pont azért amit te is mondasz, mert mindenki azt hiszi hogy ez milyen elképesztően ritka, a kevésbé értelmesebbjének meg eszébe sem jut.) Ha elkóborol, az sem derül ki, megharapott, vagy karmolt-e valakit. Utána meg csak eltűnik és kész. Ki tudja hol döglik meg?
2016. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
58%
Simán kötelezővé kellene tenni a macskák chipeztetését, meg veszettség elleni oltását is. Akkor többen meggondolnák a macskatartást.
2016. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!