Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, gáz amit...

Kinek van igaza, gáz amit csináltam? Anyukák, Ti nem ezt tettétek volna?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt anyukámékhoz mentünk, az utcájukban megálltunk megnézni egy cicát, az utcán mászkált. A kisfiamnak nagyon tetszett, nagyokat nevetett rajta, és mondta neki, hogy "cic-cic", másfél éves.

A macska egész közel jött, a kisfiam egyre jobban lázban volt, ezzel idáig nem volt semmi gond.

Aztán egyszer csak a macska felugrott a babakocsiba a fiam ölébe. Én pedig megijedtem, ösztönösen "lesöpörtem" onnan, a macska nyekkent egyet, de semmi baja nem lett, ő is megijedt, de különösebben még csak azt sem, el sem menekült, ugyanúgy ott járkált utána körülöttünk.

Egyszer csak kirohant anyu szomszédasszonya (többedik szomszéd nem közvetlen), hogy ő ezt az ablakból látta, a macska az övé, és fog szólni az állatvédőknek, amiatt hogy én hogy elhajítottam a macskáját és hogy semmi baja nem lett volna a gyereknek, és milyen egy szörnyeteg vagyok. Vitáztunk egy darabig, mondtam neki, hogy elnézést a cicától, tényleg, de egy vadidegen macskának nem fogom hagyni, hogy a gyerekem arcába másszon, nem tudhattam, hogy kié, hogy van tartva, nem beteg-e, be van-e oltva, stb.

Eljöttünk egy idő után, de anyu hívott, hogy a szomszédasszony még utána is fenyegetőzött nála.

Ott tartok, hogy ha este hazajön a férjem, akkor visszamegyek, és helyreteszem a nénit, semmi baja nem lett a macskának, nem értem a hűhót.

Ti csinálnátok valamit? Menjek? Hagyjam? Feljelenthet tényleg?


2016. febr. 1. 13:49
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
59%

Nekem nagyon furcsa, hogy ennyire elbeszélünk egymás mellett. Amit én az egész sztoriból megértettem:


1.A kérdező nem volt elég elővigyázatos, túl közel ment, túl közel engedte a macskát, miközben - szerintem okkal és joggal - nem akarja, hogy a gyereke érintkezzen vele.Ennek ellenére nem szabad leírni, hogy ő is hibázott.

2. A macskához hirtelen odakapni, megijeszteni a baba szempontjából veszélyes húzás volt, időben másodpercekkel tartott volna csak tovább két kézzel megfogni és letenni, babusgatás, becézés nem kellett volna. Ez a megjegyzés nem arról szól, hogy bánjunk szépen a macskával, hanem hogy ne ijesszük meg, mert már csak emiatt is megkarmolhatja a babát. Ennek ellenére nem szabad leírni, hogy a kérdező nem állt a helyzet magaslatán (nem bűn, csak tény)

3. A néni olyan, amilyen, nekem sem szimpi a leírás alapján, de _nem_ jutna eszembe az akkori összeszólalkozás után _még egyszer_ visszamenni és kiosztani.


Mindebből a többség azt vette le, hogy aki így gondolkozik, annak a számára fontosabb egy macska, mint egy gyerek, hová fajul a világ, stb.

2016. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanezt javasolnám hasonló esetben: finoman megfogni és letenni. Ezzel lehet ugyanis elkerülni, hogy ijedtében karmoljon.

Amúgy kövezzetek meg, lányom kicsi kora óta simogatunk az utcán cicákat. Azért lehet rajtuk látni, hogy milyen állapotban van egy macska.... Ha fényes a bundája, jó húsban van, akkor nagy valószínűséggel egészséges. Közel 10 éve így teszünk, már több állandó cicabarátunk van, akik messziről jönnek elénk, a gazdikkal is megismerkedtünk, elbeszélgettünk. (Kutyákkal is hasonló a viszonyunk.)

És azt kell mondjam, hogy eddigi tapasztalataim alapján lényegesen nagyobb az esélye annak, hogy a gyerek a kórházban kap el valamit, mint annak, hogy egy állattól. Elóbbi 2x fordult elő, utóbbi egyszer sem.

2016. febr. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, én is szeretem az állatokat, különösen a macskákat, de azt én sem hagytam volna, hogy beugorjon a babakocsiba. A néni meg felnagyította az ügyet, unatkozik, az ablakból leskelődik, keresi a konfliktust. Szerintem nem jelenthet fel, nem lett a macskának semmi baja. Remélem sikerül vele tisztázni a helyzetet.
2016. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem lett semmi, hagytam :), igazából azzal idegesített fel, hogy utána még átment anyámhoz és őt sem hagyta békén, emiatt is írtam ki a kérdést. Ennyire azért nem csináltam nagy dolgot. Sőt. Még hagyján hogy akkor kijött veszekedni, mondjuk, hogy ő is hirtelen felindulásból tette, de hogy ezért még utólag is zaklassa anyámat?? Na ez volt egy kicsit sok.

A macsek túlélte, nem bántottam, és nem b**tama arrébb kedves 39-es.

Még várom, hogy bejelentett-e, egyelőre nem jöttek ki az állatvédők :D.

2016. febr. 3. 15:10
 45/45 anonim ***** válasza:

40-es ki vagy te, hogy lehülyézel? Pont azzal sodorod veszélybe a gyereket ha hirtelen reagálsz. Nem mondtam hogy lassított felvételben kell letenni a macskát, de ha leb*szod hirtelen a kocsiból ezzel megijeszted és sokkal nagyobb eséllyel karmolja szét a gyerekedet.

Az ilyen idegbeteg, ismeretlenül rögtön hülyéző emberek közelében remélem egy állat és egy gyerek sincs...

2016. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!