Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza, gáz amit...

Kinek van igaza, gáz amit csináltam? Anyukák, Ti nem ezt tettétek volna?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt anyukámékhoz mentünk, az utcájukban megálltunk megnézni egy cicát, az utcán mászkált. A kisfiamnak nagyon tetszett, nagyokat nevetett rajta, és mondta neki, hogy "cic-cic", másfél éves.

A macska egész közel jött, a kisfiam egyre jobban lázban volt, ezzel idáig nem volt semmi gond.

Aztán egyszer csak a macska felugrott a babakocsiba a fiam ölébe. Én pedig megijedtem, ösztönösen "lesöpörtem" onnan, a macska nyekkent egyet, de semmi baja nem lett, ő is megijedt, de különösebben még csak azt sem, el sem menekült, ugyanúgy ott járkált utána körülöttünk.

Egyszer csak kirohant anyu szomszédasszonya (többedik szomszéd nem közvetlen), hogy ő ezt az ablakból látta, a macska az övé, és fog szólni az állatvédőknek, amiatt hogy én hogy elhajítottam a macskáját és hogy semmi baja nem lett volna a gyereknek, és milyen egy szörnyeteg vagyok. Vitáztunk egy darabig, mondtam neki, hogy elnézést a cicától, tényleg, de egy vadidegen macskának nem fogom hagyni, hogy a gyerekem arcába másszon, nem tudhattam, hogy kié, hogy van tartva, nem beteg-e, be van-e oltva, stb.

Eljöttünk egy idő után, de anyu hívott, hogy a szomszédasszony még utána is fenyegetőzött nála.

Ott tartok, hogy ha este hazajön a férjem, akkor visszamegyek, és helyreteszem a nénit, semmi baja nem lett a macskának, nem értem a hűhót.

Ti csinálnátok valamit? Menjek? Hagyjam? Feljelenthet tényleg?


2016. febr. 1. 13:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
72%

# 9: Olvasd már el, amit írtam. A hirtelen mozdulat a GYEREKET veszélyezteti, nem a macskát, nem a szomszéd nénit!

Egyszer épp akkor álltam fel, amikor a macskám az ölembe akart ugrani. Szerencsétlenül jött ki a mozdulat, a macska úgy kapaszkodott, hogy utána mehettem Tetanusz-oltásért.

2016. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
44%

3-as! Miért mit csinált a kérdező a macskával ami miatt le kell osztani? Végig kellett volna várni, hogy mit szándékozik tenni a macska a babával?

Isten bizony nem értem az ilyen embereket. A saját gyerekedet is hagytad volna? Had mászkáljon a babakocsijában az idegen macska??

2016. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
36%
Én utálom a macskákat,éppen ezért nem is hívogatom,csalogatom őket,kicsit se akarom,hogy a gyerekeim közelébe legyenek....Neked adok igazat,biztos,hogy én-ha elkap a harctéri ideg-messzebbre hajítottam volna.Ne csinálj ügyet a dologból,de máskor ne "bratyizz" velük.
2016. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
37%

Ezek azok a dolgok, amiért én sem kedvelem a macskákat:

Egyszer épp akkor álltam fel, amikor a macskám az ölembe akart ugrani. Szerencsétlenül jött ki a mozdulat, a macska úgy kapaszkodott, hogy utána mehettem Tetanusz-oltásért.

Hát ezt sose viselném el.

2016. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
53%
Én visszamennék a nénihez, elnézést kérni, és megmagyarázni, hogy miért tettem,a mit tettem. Szerintem tökéletesen helyénvaló ilyenkor a gyereket nézni, és nem engedni a macskát ráugrani (tényleg sok betegséget terjeszt, stb), de te is hibás voltál, mert elég közel mentetek ahhoz, hogy ez megtörténhessen. Ezt mondanám el a néninek, és nagy valószínűséggel az ügyet el is felejthetitek mindketten.
2016. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen mindegy mit mondanál neki. Akkor más ürügyet talál. Macskás őrült öregasszony. Mondom úgy, hogy nagyon tisztelem az időseket.
2016. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Mondom, én ott a helyszínen mondtam, hogy a cicától elnézést, nem akartam bántani... de... leírtam a kérdésben, nem írom le még egyszer :).
2016. febr. 1. 14:18
 18/45 anonim ***** válasza:
56%

"tényleg sok betegséget terjeszt"

Sorold fel kérlek pontosan a macskáról emberre terjedő betegségeket. Nem lesz túl hosszú lista...

2016. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
48%
Most nem azért, de a macskákat még a saját gazdájuk is általában odébb szokta seperni, ha olyan helyre mennek, ahová nem kéne. Ügyes állatok, nem lesz ennyitől bajuk. Egyébként én nagyon szeretem a macskákat, szó sincs arról, hogy bármelyiknek is rosszat akarnék, de ha egy számomra idegen állat felugrana a gyerekem babakocsijára, a gyerekem ölébe, azt én is arrébb hessenteném, mert nem tudhatom, hogy oltva van-e, nem bolhás-e, vagy akármi. A kedves gazdája meg, ha nem akarja, hogy mások helyre tegyék a cicáját, akkor ne engedje kint csatangolni. Tudom, hogy kertes házban az a módi, hogy a cicák oda mennek, ahova akarnak, de akkor meg nem kell pattogni, ha valaki odébblegyinti a macskát, ha számára zavaróan közel kerül.
2016. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
61%
# 19: Egy macska sem kerül zavaróan közel, ha nem hívják.
2016. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!