Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sznobság szerintetek az ha...

Sznobság szerintetek az ha valaki a lehető legjobbat adja meg mindenből a babájának?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 16:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
Mi a foglalkozasotok?
2016. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
atom fizikus férj, és szívsebész nő nem? és itt érdeklődik a gyakorin. Hihető :)
2016. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:
jaj elnézést igy utólag nem értettem miért botránykoztok az ágyneműn az ágyneműnél el írtam egy nullát 35000 ft volt darabja.A férjem válalkozó szlovákiában élünk.Nem gondoltam volna,hogy ez ennyire kiborító
2016. febr. 8. 18:02
 34/67 anonim ***** válasza:
89%
A babakocsi pedig 40.000?
2016. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
81%

Igen, itt az a kérdés,hogy mi a sznobság? A legjobbat megadni nem ugyanazt jelenti, hogy olyanokat is, amin látszik,hogy "csak" azért vette, mert...

Egy példa! Van egy ismerősöm. Külföldre ment megvenni egy olyan babakocsit (ami számomra nem is kényelmes annyira a babának), amit itthon is meg lehet kapni, csak mert elhitte a Drágám,hogy ott jobb. Pedig mindegyiket ugyanott gyártják! De ő azzal hivalkodik,hogy XY országból vette a babakocsit. Erre mondom én,hogy buta szegény.

De! Hála Istennek én is megtehetem,hogy azt vegyek meg a Másodiknak is, amit szeretnék és jónak tartok. Lehet,hogy más ezt nem tartja jónak, inkább rongyrázásnak nevezi. Ettől függetlenül és úgy gondolom, hogy sikerült ép ésszel vásárolni. De itt abból is kiindulhatunk,hogy a légzésfigyelő valakinek úri hóbort. Na, nálunk az alap. Került, amibe került.

2016. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
100%

nem kiborító. Az irritáló inkább az, hogy felteszel egy kérdést, nyilvánvalóan azért, hogy utána kifejthesd, mit mennyiért vesztek és hű de jól megy nektek. Egészségetekre. Én úgy gondolom, hogy ha az ember milliomos is, alázatos kell legyen, és szerény, ezért nekem nem fér bele egy 400.000 Ft-os babakocsi (újonnan) az értékrendembe, amíg a világ másik pontján egy év alatt nem keres valaki ennyit. Ez tűnhet álszentségnek, de nem az, mert én töredékét költöm el a jövedelmünknek, és amit elköltünk, azt is ésszel, a többit a családunk örökségébe fektetjük, hogy a mi gyerekeinknek se kelljen nélkülözni, akkor sem, ha 40 év múlva egy olyan világ lesz, amire most senki sem készült még fel...nektek is erre kellene gondolni, nem két marékkal szórni a pénzt.

Egyébként nem tudom mi kerül az ágyneműn 35 000 Ft-ba, amikor én épp most vettem kiváló minőségű tiszta pamut ágyneműt felnőtt méretben, darabját 15 000 Ft-ért.

2016. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 A kérdező kommentje:
2016. febr. 8. 18:28
 38/67 anonim ***** válasza:
47%

En kulfoldon elek, itt masak az arak, de az en babakocsim is kb 400.000 volt, limitalt kiadas stb, aztan ahigy elkezdtem hasznalni, hat nem szeretem, arulom is. Azota vettem egy 300.000 rest ,mez mar jobb de nem az igazi .

Ugyhogy nem mindig a draga a jo.

2016. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért tartalak sznobnak, mert a legjobbat szeretnéd a gyermekednek, hanem mert számokkal dobálózol, ahelyett, hogy a minőséget, előnyöket hangsúlyoznád:

- bútor 450e, nem pedig tömör fa, bababarát kezelésű, jó elosztású, variálható stb.,

- babakocsi 450e, nem pedig többfunkciós, stabil, rengeteg kiegészítővel ellátott stb.,

- ágynemű 35e, nem pedig antiallergén, 6 részes, extra minőségű pamutból készült stb.

Akinek pedig rendben az önértékelése, nem vár visszaigazolásra ezekben a kérdésekben, főleg nem itt.

2016. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
100%
Igen az ès idiòtasàg is. Attòl mert valami drága mèg nem a legjobb. Ne legyen òcska ès ennyi. Közèpárkategòriában rengeteg szuper babaholmit lehet vásárolni. Az a kisbaba nem fogja nézni milyen drága milyen márkás. Sőt érdemes visszafogottan vásárolni mert érdemes kihasználni hogy nem válogat még milyen ruhát szeretne felvenni vagy nem kell a külön òrákra költeni. Minek a fèlmilliòs babakocsi meg a több tìzezres ruha ezek is elhasználòdnak,inkább gyűjtsd neki a pént amit méreg dràga cuccokra költenèl azt értékelni fogja.
2016. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!