Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sznobság szerintetek az ha...

Sznobság szerintetek az ha valaki a lehető legjobbat adja meg mindenből a babájának?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 16:59
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha valaki a lehető legjobbat adja a gyerekének, egyáltalán nem sznobság.

De az, amikor valaki 2 kézzel, számolatlanul szórja a pénzt, hogy mindenből a legdrágábbat vegye meg és mindezt mások orra alá dörgöli, az igen, sznobság. Sőt, sznobság proli módra :)


Én szeretek vásárolni, bevallom egy kicsit függő is vagyok. Viszont ez nálam azt jelenti, hogy szinte vadászok a leértékelt cuccokra, amiket így töredékáron tudok megvenni. Nem is tudom mikor vettem utoljára teljes áron valamit :) Így mi mindig jó minőségű, márkás cuccban járunk, ami sokak szemében ugyancsak sznobizmusnak tűnhet. Megvehetném teljes áron is a dolgokat, de egyrészről feleslegesnek tartom, másrészről én is azon az elven vagyok, hogy inkább folyamatosan teszek félre pénzt a gyerekeknek, hogy ne a nulláról induljanak.

2016. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
67%

Ez leginkább azért sznobság, mert a gyereknek igazából édes mindegy, hogy 35 000 forintos, vagy 5 000 forintos ágyneműben alszik-e. Egyszerűen nem fog különbséget érezni. De még a szülő sem, legalább is a használat során biztosan nem. Mindössze arról szól az ilyesmi, hogy a szülőnek maga a tudat az, ami ilyenkor fontos: hogy az ő gyereke a legdrágábbat kapta, ami szerinte egyet jelent azzal, hogy a legjobb. Pedig egy bizonyos ár fölött már ilyen egyszerűen nem is létezik, nincs minőségbeli különbség. De ugyanez igaz a 70 000-es matracra is.

Ettől még nekem tök mindegy, hogy mire költöd a felesleges pénzedet, csak értelmetlennek tartom ezt a pénzszórást, el lehetne költeni értelmesebben is. Akár félretenni, még ha tesztek is félre, de abból baj nem származik, ha többet tesztek el. Vagy mit tudom én, ha nekem ennyi felesleges pénzem lenne, és tényleg csak hülyeségekre tudnám elkölteni, akkor inkább elkölteném azokra, akik nélkülöznek. Vagy mit tudom én, vennék egy gyerekkórháznak játékokat, vagy az égési osztályra vízágyat, vagy bánom is én, valamit, amire szükség van. De ez az öncélú, értelmetlen költekezés tőlem nagyon távol áll, pont azért, mert itt már nem a gyerekről van szó, hanem arról, aki elkölti a pénzt.

2016. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
A 40.000 Ft körüli babakocsi ugyanazt a célt szolgálja.
2016. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:
Rendszeres adományozunk ti adományoztok akik megtehetitek de nem vesztek drága holmikat ? Vagy annyira fèltitek azt a keserves pènzeteket hogy egy árva centel se legyen levesebb ?
2016. febr. 8. 20:50
 45/67 anonim ***** válasza:

Gondolom a kedves férjed, mint vállalkozó adományoz, amiből aztán elszámolhat ezt-azt. :)

Egyébként attól, hogy adományoztok, még nem leszel kevésbé sznob. A helyesírásod pedig sok észről sem árulkodik.

2016. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerinted miért írtam? Nyilván igen, adományozunk, bár én inkább a szabadidőmet, szaktudásomat, munkaerőmet adom, magyarán inkább önkénteskedni szoktam, de természetesen a lehetőségeimhez mérten adományozni is szoktam. Viszont ilyen stílusban számonkénrni valakin, hogy adományoz-e, hááát...
2016. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
100%
Na a pénz mellé észt nem adtak, az már látszik!
2016. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
100%
Ha így viselkedsz/beszélsz másokkal az életben, akkor nem csoda, hogy sznobnak gondol még a legjobb barátnőd is.
2016. febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
100%
a htb-k nem szoktak spórolni...
2016. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
10%
Egyáltalán nem sznobság az ha számodra ez a legfontosabb ès îgy nyugotabb a lelked.Megteheted mièrt is ne ?!Biztos sokaknak rosszul esik,ezt olvasni,mivel nekik nem telik vagy kevesebb lenne ha ők ennyit költenènek.Általában keserűek az emberek,tisztelet a kivètelnek.Nem kell valakit letámadni,azèrt mert tehetős.Èn magán kórházban szültem a mi babánknak is meg van minden igen több millába került ès??
2016. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!