Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzük meg a szülőket?

Hogy győzzük meg a szülőket?

Figyelt kérdés
Feleségemmel kb. két éve egy számunkra furcsa család szomszédságába költöztünk. Japán apa és újfent várandós székely-magyar anya lakik együtt 2 félvér kisfiúkkal és az özvegy japán nagymamával. Mindegyikük (európai típusú !) keresztény és rendszeresen járnak templomba. Rendkívül különösnek találjuk a feleségemmel ezt a kombinációt. A nevelési módszereikkel pedig egyáltalán nem értünk egyet. Eddig kétszer is szemtanúi voltunk az udvaron annak, hogy az apa elfenekelte a kisebbik, 6-7 év körüli fiút. Az anya pedig nem szólt közbe, sőt karbatett kézzel állt mellettük és úgy látszott, hogy még egyet is ért a férjével. Annyit sikerült megtudnunk, hogy az egyik verést azért kapta szerencsétlen, mert iskola után engedély és szó nélkül elcsavargott és senki nem tudta hová tűnt. Az egész család őt kereste késő délutánig, amíg haza nem tévedt. Ráadásul tönkretett ruhában, ami nemrég lett és nem kevés pénzért vásárolva. Én nem tudom, hogy Ázsiában mi a szokás, de szerintünk erőszak nélkül is meg lehetett volna oldani a dolgot pl. egy higgadt, alapos elbeszélgetéssel. Ráadásul az apa még orvos is. Így főleg több esze lehetne vagy legalább az európai neveltetésű magyar anyának, aki mellesleg ápolónő volt a szülés előtt. Úgy tudjuk, hogy itt, a "sógoréknál" tilos a testi fenyítés, ezért gondolkodunk a feljelentésen. Feleségemmel nem bírtuk megállni és szóvá tettük a dolgot az "otószánnak" de ő csak annyit mondott, hogy nem ok nélkül tette, amit tett és nem minden apróságért teszi, valamint nem agyonverte, és utána elmagyarázták a gyereknek, hogy miért kapott ki. Szóval törődjünk a saját családunk dolgaival. Nézzük csak meg, hogy manapság sok fiatal hogyan viselkedik, mennyire tiszteletlen, zűllött és milyen sorsra jut, akinek a szülei mindent megengednek és nem nevelik meg rendesen. Mondanom sem kell, hogy a nejemmel szóhoz sem jutottunk a döbbenettől. A japánokat pedig eddig egy udvarias, nem túl szókimondó népnek gondoltuk. Beszéltem már a többi szomszéddal is erről, de ők a közel 8 év alatt egy rendes, tisztességes családnak ismerték meg őket, akik láthatóan törődnek egymással. Társadalmuknak pedig hasznos tagjai és sosem volt még velük problémájuk a helyieknek. Adakozni is gyakran szoktak a rászorulóknak. A gyerekek oktatására állítólag rendkívül odafigyelnek, már most, ilyen fiatalon 3 nyelven beszélnek folyékonyan (német, japán, magyar székely dialektussal) , illetve angolul, valamint olaszul is tanulnak. Az osztrák szomszédok érezhetően kedvelik, sőt sokra tartják őket. Szóval tőlük is megkaptuk a kotnyeles jelzőt és már nem is morgeneznek olyan lelkesen nekünk. Tényleg csak mi reagáljuk túl az egészet ? Esetleg próbáljunk meg finoman beszélni a magyar anyával is ? Vagy kérdezzünk meg több helybélit, gyülekezeti tagot vagy a tanárokat ? Családommal mi úgy gondoljuk, hogy a gyerekeiket túlterhelik, összezavarják ezzel a sok nyelvvel. A verést pedig egyáltalán nem tartjuk elfogadhatónak, mert az bántalmazás, a gyerek megalázása. Még egy pofont sem helyeselünk, nemhogy 6-8 ütést a fenékre, miközben az apja térdén fekszik. Legutóbb annyit számoltunk.
2016. febr. 14. 09:25
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%

Olyan dologba avatkoztok, amihez semmi közötök. Mindenki törődjön a saját dolgával és mindenki úgy neveli a gyerekeit ahogy akarja, nehogy már egy szomszéd mondja meg hogy mi hogy legyen.

Ha rendszeresen bántalmazzák a szülők a gyerekeket, akkor érdemes esetleg feljelenteni őket, de egyébként nem szólhattok bele abba hogy hogy nevelik a gyereküket, ahhoz semmi közötök hogy hány nyelven beszélnek a gyerekek, milyen vallásúak stb., nem hiszem hogy az lenne a megoldás hogy az összes ismerős előtt besározzátok a szülőket, a hátuk mögött pletykálva. Arra nem lehet rendes meglátásotok hogy túlterhelik-e a gyerekeket vagy se. Ha beszéltek is az anyával, miattatok nem fogja megváltoztatni a nevelési elveit.

Szóval mondom, ha esetleg a gyerekeket rendszeresen verik, bántalmazzák, minden apróságért verés jár (nem csak szökőévente) akkor jogos a feljelentés, de egyébként sajnos nem.

2016. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közötok hozzá. Nekem te ritka ellenszenvesnek tűnsz, a család pedig rendesnek, annak ellenére hogy én nem támogatom a testi fenyitest. Tehettek ugyan feljelentést, de nagy különbség van aközött, hogy valakit elvernek, mert olyat csinált, vagy bantalmaznak.
2016. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
Kotnyelesek is vagytok! Mi közötök van nektek ahhoz, hogy ők hogyan neveleik, fegyelmezik a gyerekeiket? Akkor sincs közötök hozzá, ha nem értetek egyet vele... Szerintem veletek van a gond és nem velük, hiszen mint írtad is rajtatok kívül srnkinek nincsen gondja velük. Foglalkozzatok a saját dolgotokkal, ne máséval!
2016. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Huuuu még egy ilyen minden lében két kanál emberekkel mint ti,nagyon nagyon ritkán találkozok! Unatkoztok? Miért lesz jobb ez nektek? Jobbat alszotok igaz? Szomszédháborút akartok? Biztos vagyok benne,hogy minden egyes szomszédot magatokra fogtok haragítani. Van gyereketek? Egyszer vissza fog nyalni a fagyi...
2016. febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, Ti aztán ráértek.


A fenyítéssel én sem értek egyet, de ez nem a bántalmazás kategóriája, semmi közöd nincs hozzá.

A nyelvtanulás SZERINTED nem jó? Akkor TE ne tanítsd így a SAJÁT gyerekedet. Mi a franc közöd van hozzá, hogy ő mit tanít a saját gyerekének?


Komolyan szóhoz nem jutok, hogy ez a "probléma" téged ennyire foglalkoztat, hogy kisregényt írsz ide, másokat kérdezgetsz, nyomozol, feljelentést fontolgatsz. Így hogy akartok ott beilleszkedni?

2016. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
100%

Inkább elköltöznék ha ilyen szomszédunk lenne.

Nem kell egyetérteni a módszereikkel, nekem sem tetszik de akkor is az ő dolguk, ne szóljatok bele!

2016. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
85%

Nevetséges, hogy ezért képes lennél feljelenteni a szomszédodat. A hatóságok is ki fognak röhögni, mikor becsattogsz és közlöd, hogy elnézést de a szomszéd gyerekei túl sok nyelven beszélnek és amúgy az apuka ráütött az egyik fenekére 8-at, szeretnék feljelentést tenni. :-D


Egyébként szerintem kamu a kérdésed. De biztosan sokat gondolkoztál rajta. Értékelem.

2016. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

Azért a rendszeres testi fenyítés és a néha napján elfenekelés között elég nagy különbség van, már bocs. Azt írtad, egyszer láttad, hogy az udvaron elfenekelik a kölköt, aki 6 évesen elcsatangolt, a szülők órákig azt sem tudták, él e még. Én is kaptam gyerekkoromban a fenekemre, nem is egyszer, amiben több a nevelő célzat, mint a fájdalom. Nem korbáccsal ütöttek, vertek, gondolom ezt a kisfiút sem. Bocs, de én inkább nálad érzem azt, hogy te estél át a ló túloldalára, ráadásul olyanba szólsz bele, amihez semmi közöd nincs. Ha neked is vannak gyerekeid, úgy nem is nagyon értem, hogy érsz rá mások magánügyeivel foglalkozni, azt minden szomszédtól számonkérni?!

Az meg miért baj, ha több nyelven beszélnek már most? Féltékeny vagy, hogy a végén többre viszik az életben, mint az átlag magyar, aki még a saját anyanyelvét sem beszéli/írja tisztességesen?

Az meg már csak a hab a tortán, hogy senki nem ért veled egyet, de te el nem gondolkoznál azon, hogy talán nem mindenki másban van a hiba...

2016. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem el, hogy a mai világban rendben van, hogy egy gyereket veréssel büntetnek. És mivel nem privátan, hanem a szemem láttára történt a szomszéd udvarban, így van közöm hozzá. Engem nem az zavar, hogy sok nyelvet beszélnek, hanem hogy egyszerre túl sokat. Nyelvtanár ismerősöm szerint is jobb egymás után. A kisfiú is magyarul kezdett beszélni a feleségemhez, majd becsúszott 1-2 japán szó is, ő meg nem értette, hogy miért volt érthetetlen a másik fél számára a mondandója. Egyébként az én apám is hasonlóan kezdte az ütlegelést, ám egy napon a kezem is el lett törve, meg az orrom. Talán ezért borultam úgy ki. Szóval én örülnék a legjobban, ha ez az egész nem lenne igaz. Valóban nem volt szép tőlem, hogy a vallásukon csodálkozok, de japántól még nem láttam hasonlót.
2016. febr. 14. 11:33
 10/59 anonim ***** válasza:
91%
Neked van gyereked? Nem gondolod hogy esetleg halálra rémültek mikor a kölyök nem jött elő a megszokott időben? Gondolom ők se szólnak abba bele hogy ti hogyan éltek, nevelitek a gyereket, ti se tegyétek. Mi közötök van hozzá? Ennyire sivár a saját életetek hogy a máséval kell foglalkozni? Nem agyonverték azt a gyereket, hanem jogosan megbüntették. Majd a ti gyereketeknek simogathatjátok a buksiját ha napokra elcsavarog, vagy a fejetekre nő. Szegény szomszédaitok lehet nem is tudják milyen emberek mellett élnek. Rosszabbak vagytok mint 10 öregasszony.
2016. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!