Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzük meg a szülőket?

Hogy győzzük meg a szülőket?

Figyelt kérdés
Feleségemmel kb. két éve egy számunkra furcsa család szomszédságába költöztünk. Japán apa és újfent várandós székely-magyar anya lakik együtt 2 félvér kisfiúkkal és az özvegy japán nagymamával. Mindegyikük (európai típusú !) keresztény és rendszeresen járnak templomba. Rendkívül különösnek találjuk a feleségemmel ezt a kombinációt. A nevelési módszereikkel pedig egyáltalán nem értünk egyet. Eddig kétszer is szemtanúi voltunk az udvaron annak, hogy az apa elfenekelte a kisebbik, 6-7 év körüli fiút. Az anya pedig nem szólt közbe, sőt karbatett kézzel állt mellettük és úgy látszott, hogy még egyet is ért a férjével. Annyit sikerült megtudnunk, hogy az egyik verést azért kapta szerencsétlen, mert iskola után engedély és szó nélkül elcsavargott és senki nem tudta hová tűnt. Az egész család őt kereste késő délutánig, amíg haza nem tévedt. Ráadásul tönkretett ruhában, ami nemrég lett és nem kevés pénzért vásárolva. Én nem tudom, hogy Ázsiában mi a szokás, de szerintünk erőszak nélkül is meg lehetett volna oldani a dolgot pl. egy higgadt, alapos elbeszélgetéssel. Ráadásul az apa még orvos is. Így főleg több esze lehetne vagy legalább az európai neveltetésű magyar anyának, aki mellesleg ápolónő volt a szülés előtt. Úgy tudjuk, hogy itt, a "sógoréknál" tilos a testi fenyítés, ezért gondolkodunk a feljelentésen. Feleségemmel nem bírtuk megállni és szóvá tettük a dolgot az "otószánnak" de ő csak annyit mondott, hogy nem ok nélkül tette, amit tett és nem minden apróságért teszi, valamint nem agyonverte, és utána elmagyarázták a gyereknek, hogy miért kapott ki. Szóval törődjünk a saját családunk dolgaival. Nézzük csak meg, hogy manapság sok fiatal hogyan viselkedik, mennyire tiszteletlen, zűllött és milyen sorsra jut, akinek a szülei mindent megengednek és nem nevelik meg rendesen. Mondanom sem kell, hogy a nejemmel szóhoz sem jutottunk a döbbenettől. A japánokat pedig eddig egy udvarias, nem túl szókimondó népnek gondoltuk. Beszéltem már a többi szomszéddal is erről, de ők a közel 8 év alatt egy rendes, tisztességes családnak ismerték meg őket, akik láthatóan törődnek egymással. Társadalmuknak pedig hasznos tagjai és sosem volt még velük problémájuk a helyieknek. Adakozni is gyakran szoktak a rászorulóknak. A gyerekek oktatására állítólag rendkívül odafigyelnek, már most, ilyen fiatalon 3 nyelven beszélnek folyékonyan (német, japán, magyar székely dialektussal) , illetve angolul, valamint olaszul is tanulnak. Az osztrák szomszédok érezhetően kedvelik, sőt sokra tartják őket. Szóval tőlük is megkaptuk a kotnyeles jelzőt és már nem is morgeneznek olyan lelkesen nekünk. Tényleg csak mi reagáljuk túl az egészet ? Esetleg próbáljunk meg finoman beszélni a magyar anyával is ? Vagy kérdezzünk meg több helybélit, gyülekezeti tagot vagy a tanárokat ? Családommal mi úgy gondoljuk, hogy a gyerekeiket túlterhelik, összezavarják ezzel a sok nyelvvel. A verést pedig egyáltalán nem tartjuk elfogadhatónak, mert az bántalmazás, a gyerek megalázása. Még egy pofont sem helyeselünk, nemhogy 6-8 ütést a fenékre, miközben az apja térdén fekszik. Legutóbb annyit számoltunk.
2016. febr. 14. 09:25
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:
Van egy 9 éves fiúnk. Érdekes módon tud viselkedni verés nélkül is. Mindent megbeszélünk, nem pedig dobnak nézem a hátsóját. És még csak nem is tenyérrel, hanem a földön heverő papucs talpával. Nagyon sírt szegény gyerek. Minek az olyannak 3. , aki kettővel is türelmetlen ? Ma átjött az anyuka hozzánk és kikérte magának, hogy keverjük a sz.... Ő jobb férjet nem is kívánhatna és apának is jó. Mi viszont gyűlölködők vagyunk, nem hiszünk semmiben, stb. Addig még köszönni sem fognak, amíg bocsánatot nem kérünk. Szerintünk ők is bocsánatkéréssel tartoznak a gyereknek a nyílvános megaláztatásért a normális büntetés helyett. A foglalkozás pedig úgy jön ide, hogy eü dolgozóként több eszük is lehetne. Na meg európai anyaként. Nem Ázsiában vannak már, az apuka nagyon el van tévedve. Azért nem szóltunk rögtön, mert ledöbbentünk, hogy ilyesmi még előfordulhat.
2016. febr. 14. 16:02
 22/59 anonim ***** válasza:
80%
igazuk van a szomszédaitoknak. Nem gondolod hogy itt senki nem ért veletek egyet, hogy akkor esetleg veletek van a probléma? Azért én megnézném a ti gyereketeket, ahogy mindenhol, iskolában is példásan viselkedik, sosincs rá egy rossz szó se, mindezt azért mert megdicséritek ha valami rosszat csinál.
2016. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Az hol nyilvános megalazas, ha a saját kertjében veri el a gyereket? Neked nem kellene leselkedni. Egyáltalán nem támogatom a testi fenyitest, de ha az én gyerekem csavargott volna el 6-7 évesen és csak délután került volna elő, valószínűleg én is adtam volna neki.

A japánok oktatási rendszere egész más, mint a magyar. Ott a 4 éves moccant nélkül végig uli a tanítást és a szülők akkor büszkék, ha a kötelezi feladatokon túl teljesít.

A több nemzetiségű, több nyelvet beszélő családokban a gyerekek később kezdenek el beszélni és néha keverik a szavakat, de semmi hátrányok nem származik ebből, csak előnyük :mindkét szülő nyelvét anyanyelvi szinten és anyanyelvi kiejtése tanulja meg.

Az, hogy a te 9 éves gyereket te hogy neveled, az a te dolgod, az rád tartozik, az meg hogy ők hogy nevelik a saját gyereküket az ő dolguk

2016. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
Nem hibátlan a mi gyerekünk sem, de tudja mit szabad és mit nem. A miénk miért nem csavargott el soha ? Talán, mert mondtuk neki, hogy nem szabad, mert veszélyes szó nélkül eltűnni. Ha ezt egy szülő logikusan kifejti, illetve a gyerek sem buta, akkor nem hiszem el, hogy direkt mégis megcsinálja. Ha akartam leselkedni, ha nem, akkor is részese voltam. Hallottuk, hogy nagyon sír a gyerek és kíváncsiak voltunk, hogy miért, ezért mentünk ki az udvarra. Ez a keresztény értékrend ?És ez igenis nyílvános volt, mert mi is láttuk és még minimum a szomszéd öregasszony is.
2016. febr. 14. 16:41
 25/59 anonim ***** válasza:
100%
arról nem ők tehetnek hogy ti leskelődtök. De nem értem miért írtad ki a kérdést, mikor nem fogadod el az egyöntetű véleményt hogy itt csak ti vagytok a problémás, nem normális szomszédok?
2016. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Kepzeld én is elszöktem otthonról és este kerültem elő és JÓ NEVELÉS KAPTAM. Csak lázadtam! Ugyhogy te pont ne kezd már el olyan életébe beleokoskodni,meg aztírni,h szar nevelést kap,mikor nem vagy ott..nem látsz az életükbe azt a kis leskelődést leszámítva!


Tiéd nem szökött el? És ha elfog? Mert még előtte állhatsz! Akkor te is szarul nevelted? Egyre jobban kivered a biztosítékot nálam is. Jó lesz úgy élni,h minden szomszéd utál és majd nem játszhat senki a gyerekeddel az utcából? Jelentsd fel ,legalább majd mki rajtatok röhög.

2016. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mi a felháborító a történetben?


Nem feltétlenül az, hogy egyszer elfenekelte a gyerekét a szomszéd.


Inkább az, hogy te önként és dalolva "Beszéltem már a többi szomszéddal is erről" kibeszéled őket a hátuk mögött, majd miután nem értél célt, "kérdezzünk meg több helybélit, gyülekezeti tagot vagy a tanárokat" a tervetek.


H tenni akarsz valamit, jelentsd a rendőrségen. Ennyi.

Majd írd meg a sztorit, igazán kíváncsi vagyok rá...

2016. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

De ha ennyire jól tudod, hogy neked van igazad, és mindneki más a hülye, akkor mégis mi akadályoz meg téged abban, hogy feljelentsd őket? Értelme ugyan nem sok lesz, jelentettem már fel én is a szomszédomat (mondjuk ott egy elfenekelésnél durvább dolgok történtek nap mint nap), de a rendőrök semmit sem tesznek, amíg képpel, hanggal nem tudom bizonyítani, hogy mi is zajlik ott. Azon kívül, hogy ki lesztek utálva a környékről - joggal - semmit nem fogsz elérni ezzel.

Az meg senkit nem érdekel, hogy te hogy neveled a fiad. A világ nem fekete és fehér, nincs egy nevelési elv, ami mindenkinél ugyanúgy beválik.

Btw: ha az én 6 éves gyerekem csavarogna így el, hát lehet ő sem úszná meg, hogy ráhúzzak a fenekére.

2016. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
83%

Itt kezdodnek a problemaitok ezzel a csaladdal:


"Japán apa és újfent várandós székely-magyar anya lakik együtt 2 félvér kisfiúkkal és az özvegy japán nagymamával. Mindegyikük (európai típusú !) keresztény és rendszeresen járnak templomba. Rendkívül különösnek találjuk a feleségemmel ezt a kombinációt"


Se szarmazasuk se a vallasuk nem tetszik nektek es ezzel le is irtatok oket az elso perctol kezdve.

Viselkedhetnenek akarhogyan , nektek nem lenne megfelelo!


Ha az en gyerekem szokott volna el en is testi fenyitest alkalmaztam volna ,hogy egy eletre megtanulja: NEM CSAVARGUNK EL!!! Es ezt a gyermekem VEDELMEBEN tennem. Vegig gondoltad mar,hogy mi minden tortenhetett volna a gyerekkel? Szerintem nem.


Hogy fugg ossze ez a kereszteny ertekrenddel? Kereszteny vagyok, gyakorlom a hitemet ,igy valaszolok neked. Apuka ezek szerint jol ismeri a Bibliat ami ir a testi fenyitesrol . Peldabeszedek konyvebol idezek most csak de amugy szamos mas helyen talalunk rola igeverset: "Te csak bottal vered meg, de lelkét a holtak hazájától mented meg” (Példabeszédek 23:13–14)"

„A bot és a fenyítés bölccsé tesz, a kényeztetett gyermek pedig szégyent hoz anyjára” (Példabeszédek 29:15)

Tehat a valasz a kerdesedre: igy fugg ossze ez a kereszteny ertekrenddel!

Nem kell azonban felreerteni! A mi gyulekezetunkbe is jar olyan csalad akik nem alkalmaznak testifenyitest es mi sem nem utjuk-verjuk a gyermekeinket. Jo oka van annak amikor testi fenyitest kell alkalmaznunk.

Amit nem szabad: duhbol utni a gyereket, a duhbol torteno veres szamomra is bantalmazasnak minosul. A gyerek rettegni fog a szulojetol pedig a szulo-gyerek kapcsolata a bizalomrol, szeretetrol, teljes elfogadasrol kell,hogy szoljon. Mindig tudatositani kell a gyerekben,hogy Ot mindennel jobban szeretjuk de a rossz dolgot amit tett azt nem es nem is turjuk el. Isten is ilyen: minket szeret de a buneinket utalja, gyuloletesnek tartja.

Ez az Apuka nem csak,hogy jol neveli a gyerekeit de azt amiben Ok hiszen , a kereszteny ertekeket is kozvetiti a gyerekei, a csaladja sot meg a " kedves" szomstedai fele is.


Amire meg felfigyeltem: nektek csak egy gyereketek van. Ezt nem azert irtam mert problema, mindenki annyit vallaljon amennyit gondol. A szomszedaidnak viszont 2 van. Lehet,hogy a ti gyereketek jo , nyugis gyerek de ez nem feltetlenul a ti erdemetek. Nalunk a noverem minta-gyerek volt, mindenki el volt ajulva tole SOHA SEMMI rosszat nem csinalt. Aztan megszulettem en a noverem tokeletes ellentetje , hihetetlenul rossz, eleven gyerek voltam. Lehet , naluk is elevenebb az amelyik elszokott. Szomszedasszonyomnak 4 gyereke van , ebbol csak 1 volt az aki allandoan megszokott pedig mind a 4 ugyanugy volt nevelve (pedagogus anyuka, rendor apuka). Mit tennel ha szuletne egy masodik gyereketek aki nem ertene a szep szobol hanem valami "erosebbet" kellene alkalmazni azert,hogy meg legyen rendesen nevelve?

Az meg egyenesen serto,hogy azt irod , minek nekik 3. gyermek amikor a masik kettohoz sincs turelmuk? Ez nem turelem kerdese. Szoktad hallani oket uvoltozni, kiabalni? Ha nagyon odafigyelnek a tanittatasukra akkor meg plane van turelmuk hozza es idot szannak a foglalkoztatasukra. Nekem is van 2 kisfiam ( es ikerbabakkal vagyok terhes) raadasul meg kicsik (6 es 3 evesek) de mar regota latom miben kiemelkedoek es ilyen tipusu foglalkoztatasra jarnak (pl a nagy uszik , kicsi focizik) A tobb gyerek nem feltetlenul (csak) tobb faradtsaggal jar, tobb gyerekre is oda lehet figyelni ugyanugy mint kettore ha a szulo veszi az idot es faradtsagot. Nagyon nem szeretem mikor azt gondoljak,hogy ahol tobb a gyerek ott csak nonek a gyerekek de nem foglalkoznak veluk.


Jo hosszu lett. A lenyeg az,hogy semmi kozotok a szomszedotok eletehez, szarmazasahoz, vallasahoz es nevelesi elveihez addig amig nem tornenyszeges, VALODI bantalmazas tortenik.

2016. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:

Hát én sem lennék elragadtatva a helyükben, szerintem jól látják: kevered a xart a szomszédok körében. Mint régen a minden lében kanál, tudálékos vénasszonyok, hozták-vitték a híreket az utcában, meg kibeszélő show-t tartottak mindenkiről...aztán vérig voltak sértve, ha szólni merészelt valaki.


Nem kell általánosítani, a gyerekek nem egyformák, lehet, hogy a te gyereked nem csavarogna el, a másé meg igen, és nem feltétlenül a nevelés miatt.

Van olyan gyerek, aki olyan, mint a liszteszsák, lerakod és ott marad, vagy esetleg "anyámasszony katonája", és levegőt is akkor vesz, amikor a szülők megengedik neki. Ne érts félre, nem gondolnám, hogy a te gyereked ilyen, de sok ilyen gyerek van. Persze, hogy az ilyen típusúaknál nincs szükség arra, hogy nyakon vágják. De ha nem tanul másból a gyerek, akkor ez tényleg pont az az eset, amikor muszáj esetleg így fellépni, inkább, mint hogy nagyobb baja legyen a gyereknek (eltéved a hidegben, elviszi magával egy "kedves" idegen..stb).

2016. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!