Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzük meg a szülőket?

Hogy győzzük meg a szülőket?

Figyelt kérdés
Feleségemmel kb. két éve egy számunkra furcsa család szomszédságába költöztünk. Japán apa és újfent várandós székely-magyar anya lakik együtt 2 félvér kisfiúkkal és az özvegy japán nagymamával. Mindegyikük (európai típusú !) keresztény és rendszeresen járnak templomba. Rendkívül különösnek találjuk a feleségemmel ezt a kombinációt. A nevelési módszereikkel pedig egyáltalán nem értünk egyet. Eddig kétszer is szemtanúi voltunk az udvaron annak, hogy az apa elfenekelte a kisebbik, 6-7 év körüli fiút. Az anya pedig nem szólt közbe, sőt karbatett kézzel állt mellettük és úgy látszott, hogy még egyet is ért a férjével. Annyit sikerült megtudnunk, hogy az egyik verést azért kapta szerencsétlen, mert iskola után engedély és szó nélkül elcsavargott és senki nem tudta hová tűnt. Az egész család őt kereste késő délutánig, amíg haza nem tévedt. Ráadásul tönkretett ruhában, ami nemrég lett és nem kevés pénzért vásárolva. Én nem tudom, hogy Ázsiában mi a szokás, de szerintünk erőszak nélkül is meg lehetett volna oldani a dolgot pl. egy higgadt, alapos elbeszélgetéssel. Ráadásul az apa még orvos is. Így főleg több esze lehetne vagy legalább az európai neveltetésű magyar anyának, aki mellesleg ápolónő volt a szülés előtt. Úgy tudjuk, hogy itt, a "sógoréknál" tilos a testi fenyítés, ezért gondolkodunk a feljelentésen. Feleségemmel nem bírtuk megállni és szóvá tettük a dolgot az "otószánnak" de ő csak annyit mondott, hogy nem ok nélkül tette, amit tett és nem minden apróságért teszi, valamint nem agyonverte, és utána elmagyarázták a gyereknek, hogy miért kapott ki. Szóval törődjünk a saját családunk dolgaival. Nézzük csak meg, hogy manapság sok fiatal hogyan viselkedik, mennyire tiszteletlen, zűllött és milyen sorsra jut, akinek a szülei mindent megengednek és nem nevelik meg rendesen. Mondanom sem kell, hogy a nejemmel szóhoz sem jutottunk a döbbenettől. A japánokat pedig eddig egy udvarias, nem túl szókimondó népnek gondoltuk. Beszéltem már a többi szomszéddal is erről, de ők a közel 8 év alatt egy rendes, tisztességes családnak ismerték meg őket, akik láthatóan törődnek egymással. Társadalmuknak pedig hasznos tagjai és sosem volt még velük problémájuk a helyieknek. Adakozni is gyakran szoktak a rászorulóknak. A gyerekek oktatására állítólag rendkívül odafigyelnek, már most, ilyen fiatalon 3 nyelven beszélnek folyékonyan (német, japán, magyar székely dialektussal) , illetve angolul, valamint olaszul is tanulnak. Az osztrák szomszédok érezhetően kedvelik, sőt sokra tartják őket. Szóval tőlük is megkaptuk a kotnyeles jelzőt és már nem is morgeneznek olyan lelkesen nekünk. Tényleg csak mi reagáljuk túl az egészet ? Esetleg próbáljunk meg finoman beszélni a magyar anyával is ? Vagy kérdezzünk meg több helybélit, gyülekezeti tagot vagy a tanárokat ? Családommal mi úgy gondoljuk, hogy a gyerekeiket túlterhelik, összezavarják ezzel a sok nyelvvel. A verést pedig egyáltalán nem tartjuk elfogadhatónak, mert az bántalmazás, a gyerek megalázása. Még egy pofont sem helyeselünk, nemhogy 6-8 ütést a fenékre, miközben az apja térdén fekszik. Legutóbb annyit számoltunk.
2016. febr. 14. 09:25
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
79%

Ázsiában valóban megszokott az autokratikus nevelés. Ha a gyerek ellentmond vagy rosszat tesz, akkor a testi fenyítés is elfogadható a kultúrájuk szerint.

Én sem értek vele egyet, de valószínűleg az apuka is így nevelkedett, ezt viszi tovább.


Mondjuk Magyarországon is elég régi "hagyománya" van a testi fenyítésnek, nagyon sokan élnek vele.

2016. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
88%
Ó na nehogy már te mond meg,hogy jó-e ha ennyi nyelvet beszél. Fiam 3 nyelvű. És??? Néha keveri a magyart a svéddel vagy angollal.. és???? 4 éves. Jelents fel engem is!
2016. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
31%

6-8 fenékre ütés egy ilyen elcsavargásért nem egy túl nagy büntetés. Én olyan szíjas verést kaptam volna ilyenért hogy csak na (illetve kaptam is konkrétan ezért). Engem szíjjal és pálcával büntetnek, mégse panaszkodok.

16 F

2016. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
85%

Az én fiam is 3 nyelvű, eleinte keverte a szavakat, de már belejött. A több nyelv csak hasznukra válik, hidd el.


Amúgy nagyon kotnyeles vagy.

2016. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor összeteszem a két kezem és elmondok egy halk imát, hogy nem olyan szomszédaim vannak, mint ti...szánalmas amit művelsz, törődj a saját dolgoddal! Borzalmas egy okostojás lehetsz.
2016. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
100%

Te hasonló típus lehetsz, mint anyámék szomszédja. Ott is, ha fingik egyet valaki, már a fél utca értesül róla. Leskelődik, hallgatózik...

Mégis, mi közöd van neked ahhoz, hogy más hogy neveli a gyerekét? Ott lógtál a kerítésen, és végig is nézted?


Ne haragudj, annak ellenére, hogy nem vagyok a testi fenyítés híve, én is eltángáltam volna a gyereket, ha elcsavargott volna, mert amilyen aberrált emberek vannak a világban, sokkal nagyobb baja is történhetett volna, mint az, hogy a ruhája tönkremegy...

2016. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem értem teljesen, mi köze a "problémának" ahhoz, hogy az apa és az anya milyen nemzetiségű, illetve milyen szakmában dolgoznak. Láthatóan dolgos család, nem naplopóék. A gyerekek gondolom nincsenek egész nap ütve-verve, elhanyagolva, sőt....

Szerintem a saját portátokon sepregessetek a feleségeddel, lenne mit...

2016. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
63%
ha annyira zavart hogy elfenekelték a gyereket, miért is nem akkor, ott nyiltan mondtad a szemükbe? miért a hátuk mögött kell kiteregetni?
2016. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%

"Engem nem az zavar, hogy sok nyelvet beszélnek, hanem hogy egyszerre túl sokat"


Bárcsak mindenki túl sok nyelvet beszélne... egyes embereknél azt sem lehet érteni, mit akar magyarul elmakogni...

2016. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
86%
remélem hamarosan elköltöznek onnan szegények és kikaptok egy igazi vérbeli cigány családot. Na azoknak szólogassatok be meg jelentgessétek őket:-D
2016. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!