Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzük meg a szülőket?

Hogy győzzük meg a szülőket?

Figyelt kérdés
Feleségemmel kb. két éve egy számunkra furcsa család szomszédságába költöztünk. Japán apa és újfent várandós székely-magyar anya lakik együtt 2 félvér kisfiúkkal és az özvegy japán nagymamával. Mindegyikük (európai típusú !) keresztény és rendszeresen járnak templomba. Rendkívül különösnek találjuk a feleségemmel ezt a kombinációt. A nevelési módszereikkel pedig egyáltalán nem értünk egyet. Eddig kétszer is szemtanúi voltunk az udvaron annak, hogy az apa elfenekelte a kisebbik, 6-7 év körüli fiút. Az anya pedig nem szólt közbe, sőt karbatett kézzel állt mellettük és úgy látszott, hogy még egyet is ért a férjével. Annyit sikerült megtudnunk, hogy az egyik verést azért kapta szerencsétlen, mert iskola után engedély és szó nélkül elcsavargott és senki nem tudta hová tűnt. Az egész család őt kereste késő délutánig, amíg haza nem tévedt. Ráadásul tönkretett ruhában, ami nemrég lett és nem kevés pénzért vásárolva. Én nem tudom, hogy Ázsiában mi a szokás, de szerintünk erőszak nélkül is meg lehetett volna oldani a dolgot pl. egy higgadt, alapos elbeszélgetéssel. Ráadásul az apa még orvos is. Így főleg több esze lehetne vagy legalább az európai neveltetésű magyar anyának, aki mellesleg ápolónő volt a szülés előtt. Úgy tudjuk, hogy itt, a "sógoréknál" tilos a testi fenyítés, ezért gondolkodunk a feljelentésen. Feleségemmel nem bírtuk megállni és szóvá tettük a dolgot az "otószánnak" de ő csak annyit mondott, hogy nem ok nélkül tette, amit tett és nem minden apróságért teszi, valamint nem agyonverte, és utána elmagyarázták a gyereknek, hogy miért kapott ki. Szóval törődjünk a saját családunk dolgaival. Nézzük csak meg, hogy manapság sok fiatal hogyan viselkedik, mennyire tiszteletlen, zűllött és milyen sorsra jut, akinek a szülei mindent megengednek és nem nevelik meg rendesen. Mondanom sem kell, hogy a nejemmel szóhoz sem jutottunk a döbbenettől. A japánokat pedig eddig egy udvarias, nem túl szókimondó népnek gondoltuk. Beszéltem már a többi szomszéddal is erről, de ők a közel 8 év alatt egy rendes, tisztességes családnak ismerték meg őket, akik láthatóan törődnek egymással. Társadalmuknak pedig hasznos tagjai és sosem volt még velük problémájuk a helyieknek. Adakozni is gyakran szoktak a rászorulóknak. A gyerekek oktatására állítólag rendkívül odafigyelnek, már most, ilyen fiatalon 3 nyelven beszélnek folyékonyan (német, japán, magyar székely dialektussal) , illetve angolul, valamint olaszul is tanulnak. Az osztrák szomszédok érezhetően kedvelik, sőt sokra tartják őket. Szóval tőlük is megkaptuk a kotnyeles jelzőt és már nem is morgeneznek olyan lelkesen nekünk. Tényleg csak mi reagáljuk túl az egészet ? Esetleg próbáljunk meg finoman beszélni a magyar anyával is ? Vagy kérdezzünk meg több helybélit, gyülekezeti tagot vagy a tanárokat ? Családommal mi úgy gondoljuk, hogy a gyerekeiket túlterhelik, összezavarják ezzel a sok nyelvvel. A verést pedig egyáltalán nem tartjuk elfogadhatónak, mert az bántalmazás, a gyerek megalázása. Még egy pofont sem helyeselünk, nemhogy 6-8 ütést a fenékre, miközben az apja térdén fekszik. Legutóbb annyit számoltunk.
2016. febr. 14. 09:25
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, mégis mit vártál? HOgy odamész és miattad egyből megváltoztatják a nevelési szokásaikat? Te egy vadidegen vagy számukra, örülj hogy egyáltalán szóba álltak veled ilyen kérdésben.

Minden országban vannak maradi és felvilágosult emberek is. Lakatlan szigetre kéne költözni ahhoz, hogy ne kerülj olyan emberrel kapcsolatba, aki másképp gondolkodik mint te!

2016. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
78%

Vagy talán azért nem engedik át a fiadhoz a gyereket,mert idióták vagytok!!! AZ én férjem nem agresszív,birkatürelmű,de sztem már rég szájbavert volna téged,ha mi lennénk a szomszédjaid!


Ha nem tetszik vmi költözz el! Mindenki utálni fog titeket és sajnos miattatok a gyereketeket is! Jaaaa és az enyém is alszik 8-kor!! Feljelentesz? Képzeld.. én is aludtam 8-kor ilyen korban,mivel másnap suli volt. Jártam templomba is!


Tudod mi a bajod??? Hogy irigyled őket! És ezt ők pontosan tudják,mert a hülye is észreveszi!!

2016. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
73%
Ez a kérdés fikció. Nem komoly, hanem a fantázia szüleménye. Unatkozó trollok...
2016. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
🐔
2016. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
9%

Most nem leszek népszerű, de részben a kérdezővel értek egyet. A nyelvtanulásba nem tudok belekötni, az hasznukra válik, de a többibe igen. Nekem is 2 gyerekem van. Az egyik 4 éves, a másik 10 hónapos. Egyszer ütöttem a nagyobbik kezére egyet, de utána sírva kértünk bocsánatot egymástól. Elképzelni sem tudom, hogy fenekelheti el valaki a gyerekét. Én azonal odamentem volna és kivettem volna a kezéből a papucsot. Nem elég, hogy elveri azt a gyereket, még közönséget is csinál hozzá. Sokból tartott volna bevinni a házba legalább ? El vagyok szörnyűlködve, hogy mennyi mindenért verés jár nálunk és az anyuka még asszisztál is hozzá. Szánalmasak ők is és a módszereik is. Én soha nem fogok kezet emelni a gyerekeimre. A férjemtől is rögtön elválnék ilyen esetben. Nemhogy még helyeseljek. Tudományosan bizonyított, hogy a testi femyítés többet árt, mint használ. Nem vertem volna meg azt a szegény fiúcskát sem. Inkább megöleltem volna, hogy végre megvan és utána hosszasan elbeszélgettűnk volna arról, hogy mennyire megijedztett bennünket és miért nem szabad ilyet csinálni. Sajnos valóban léteznek ilyen emberek, ismeertem is párat.


31 éves anyuka

2016. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: De mit tud csinálni a kérdező, aki csak egy szomszéd, ilyen esetben?

Utolsónak igaza van, mert a kérdező legutóbbi kommentjéből az derül ki, hogy elég rendszeres a verés, nem csak azért kapott a gyerek, mert elcsatangolt iskola után (ami elég súlyos dolog), hanem akár napi szintű is lehet ha valami rossz fát tesz a tűzre a gyerek.

2016. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%
Ez már provokáció.Nem egyezett több tíz ember véleménye a kérdezőével,és most előállt olyan részletekkel ami az ő malmára hajtja a vizet.Vagy kamu az egész sztori,vagy a kérdező most már hozzászövi a saját hazugságait,hogy véletlenül se ők legyenek a rosszak.
2016. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

Lehet hogy igaza van az utolsónak is.

De ez a kérdés szerintem már így is túl van tárgyalva.

2016. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
0%
31 éves anyuka vagyok. Engem az sem lep meg, hogy az osztrákok ennyire védik. Lusta és képzetlen népség. A bevándorló munkások nélkül már éhen haltak volna. Biztos nem lenne egyhamar új orvosuk, ha ő elmenne. Mivel nagy részük lusta tovább tanulni. A bécsi kórház is gyakorlatilag magyar. Nehéz ebben az ügyben helyesen dönteni. El tudom képzelni, hogy az apuka tényleg nem rosszat akar, jó ember, hiszen adakozik is, eleve segítő szakmát választott. Csak tényleg az lehet, hogy az Ázsiában látottakat viszi itt is tovább. És mivel biztos hasonlóan nőtt fel és láthatóan sikeres lett, ezért nem érti mi mások problémája. Az anyukán sem lepődtem meg. Magyar tanárnőm Székelyföldről származott és folyton elfenekeléssel fwnyegetőzött is. Meg az egyik férfi ismerős is pofozta már fel a lányát. Természetesen lehetnek kivételek, nem általánosítok. Azt érdemes megfigyelni, hogy a gyerekek boldognak látszanak-e vagy mindentől rettegnek. És igenis hallgatózni kell, hogy milyen gyakran van verés. Indokolt esetben rájuk kell hívni a rendőrséget, még "akció" közben. Ha viszont tényleg jó helyük van a gyerekeknek, akkor nem érdemes tönkre tenni a családot, elszakítani őket egymástól. Legalább egy családi tanácsadás mindenképpen el kellene nekik.
2016. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
Nem szövök bele semmit és nem hirtelen álltam elő. Ma voltam náluk, ma mondta ezeket. Nem vagyok jövőbe látó, hogy előre tudjak róla. Lehet, hogy direkt mondta, hogy minket idegesítsen. Engem már nem érdekel, költözünk. Segítséget pedig azért kértem, mert nem tudtam ilyen esetben mit kell tenni. Én nem tudtam objektíven szemlélni a történteket, mivel előtörtek a rossz emlékek. Elnézést, ha valakit megsértettem. Többet nem foglalkozom az üggyel. Csináljanak amit akarnak.
2016. febr. 15. 11:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!