Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl sokat...

Szerintetek is túl sokat járok el otthonról a kisfiammal?

Figyelt kérdés

A férjem szerint más anyukák egész nap otthon vannak, én meg mindig csavargok. Mondjuk a háztartás így is rendben van, minden nap főzök.

A programjaink:

Napi 1-1,5 óra séta

Babaúszás heti 1x

Babamasszázs heti 1x

Kerekítő vagy ringató heti 1x

Baba-mama klub heti 2x

Baba-mama torna heti 2x

Ingyenes játszóház heti 3x


Ez tényleg sok lenne? Nekem hiányzik a társaság és itt emberek között vagyok. Férjem este 6-7 körül ér haza a munkából, 10-kor lefekszik aludni, így hétköznap nagyrészt egyedül lennék, ha nem járnék el.

A hétvégét a férjemmel töltjük, vele megyünk akkor sétálni is.


2016. márc. 2. 07:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%

Ez ha jól számolom, napi 2 elmenős program. Nekünk sok lett volna. Heti 2-3 alkalommal járunk foglalkozásokra, és nekem is, meg a gyereknek is jó, hogy vannak olyan napok, amikor nem kell elkészülni, időre menni, és "normálisan" viselkedni emberek között.

Ha ez neked jó, menj, és csináld, de ne csodálkozz, ha bárki megjegyzi, hogy folyton pörögsz, futsz valahová.

2016. márc. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
27%

De most az idegenek véleményét nagyjából lesz,,arnám ebben a témában,mert ugye úgysem felehetsz meg mások elvárásának!

Csak a férjedet ugyan miért zavarja,ha te társaságba jársz a gyerekkel??


Van olyan barátnőm,akinek a férje mondja meg mit csináljon és elég birka is hozzá,hogy azt csinálja. Pedig a gyerek és a te igényeidet kellene nézni,ha már úgyis egyedül vagy!

2016. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
32%
Kerdezd meg, hogy jobb lenne - e neki, ha mackonadragos, zsiros haju, elhizott , otthon tespedo gyeses lennel, mint itt a calaszadok akik szerint ez sok !
2016. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
68%
9-es vagyok, most miért lettem 0%? Komolyan nem értem. Se bunkó, se bántó nem voltam. Így válaszoljon az ember...
2016. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen kicsi gyereknek nem feltétlenül szórakozás, ha napi 2x kell felöltözni,elkészülni menni, ott lenni valahol.


Gondolj bele, ez neki hány fel-le öltözés. Elviszed, felöltözteted, odaérsz, levetkőzteted, vége a programnak, felöltözés, otthon le. Délután a másik programnál ugyanez. Este fürdetéskor megint öltözés vetkőzés. Napközben, ha leeszi-önti magát, akkor megint. Másból sem áll a napotok, cska rohantok, készülődtök valahová folyton.


Oké, h eljártok otthonról, kell is, de ennyiszer szerintem sok, egy babának ez tortúra. Ő szenvedi meg a te kikapcsolódási vágyadat.

Mások is írták, h ő még nem játszik egyébként sem más gyerekekkel, benne még nem ég a vágy, h mindenképp el kell mennie otthonról, mert megőrül a társaságért. Lehet a férjed nem megfosztani akar a szórakozástól, hanem a gyereket nézi, aki állandóan úton van, mert az anyja nem bír ki egy napot otthon.

2016. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
75%

Valaki itt írta a zsíros hajú mackónadrágos gyesest.


Mert aki nincs állandóan úton, annak zsíros a haja. Logikus.

Honnan tudod, h a mindig úton levő anyuka nem mackónadrágban jár-e el, zsíros copffal? :D


Na téged se lopnának el az eszedért:)


Egyébként lehet , a férj azért javasolta a tanulást, művelődést a kerekítő vagy mi helyett, mert a kérdezőre ráférne egy kis tanulás, képzés.

2016. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nagyon sok lenne, de én nem vagyok valami eljárkálós, társasági ember. Jobban szeretek a családommal lenni, mint idegen anyukák között jópofizni meg hallgatni a sok sületlenséget. A gyereknek pedig ebben a korban még főleg a szüleire van szüksége, nem pedig állandó nyüzsgésre, készülődésre, társaságra, programokra. Szerintem heti 2-3 program bőven elég.
2016. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
49%

Hú, én ezt nagyon máshogy látom. 5 hónapos a Kisebbik fiam, 4 éves múlt a Nagy. Anno nekem azért kellett sokat "mennem", mert pár hónapos korában a Nagynak vissza kellett állnom a családi céghez. Igaz, nem naponta, de volt munka bőven. Amikor nem volt segítség, akkor bizony vittem a fiam. Tudom,hogy sokaknak egy bűn, de most 4 éves, és ahogy látom semmi hátránya nem származott abból,hogy akár naponta kétszer felöltöztettem, vagy,hogy volt,hogy 1-2 órát kocsikázni is kellett. Sőt, ha elutazunk, simán el van a kocsiban akár 3 órát anélkül,hogy nyafogna.

A Kicsivel is most kell valamennyit dolgoznom, de ha nem, akkor is megyünk pl. heti egyszer a barátnőmhöz kávézni. Viszem magammal, és amíg mi beszélgetünk, ő a földön a játszószőnyegen hempereg, játszik stb. Ezek mellett, ha úgy jön ki viszem kerekítőre. Sportolni nem viszem,mert akkor meg tudom oldani,hogy valaki vigyázzon rá, de pl. van egy anyuka, akinek nincs segítsége, viszont szeretne fitt, csinos lenni, így hozza magával a heti 30-40 perces futására az 5 hónapos lányát. A Kicsinek még a hangját nem hallottam, tehát annyira rossz nem lehet neki.

Én alapból nem voltam, és vagyok az, aki otthon akart ülni két évig, és kizárólag a háztartással foglalkozni. A férjem tudta, sőt ő ezt szereti bennem. Hogy nem áll meg az életem, mert gyerekünk van, megyek intézem, amit kell, eljárok sportolni,hogy csinos legyek, sőt havonta egyszer körmös is megyek stb. Amíg a gyereknek kényelmes, addig nincs baj. A gyerek meg nem játsza meg magát, ha valami nem jó nekik, azt jelzik. Nyilván,ha látom a Kicsin, hogy aludna, akkor megvárom amíg alszik otthon, és utána indulunk el intézni az "üzletet"!

Szóval ezek alapján Kérdező, szerintem nem jársz el túlzóan. Ha a gyereknek jó, és nem üvölt mondjuk öltözködésnél, vagy nem alvás időben "rángatod", akkor nem értem miért baj,hogy te is felnőtt társaságban vagy. Nem egész nap egy kávézóban trécselsz a barátokkal.

2016. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
73%

amit leírtál program, azt jelenti, hogy a napi séta mellett naponta 2x mész még valahova máshova, "programra" a gyerekkel.

kicsi gyereknek ez szerintem tényleg sok. Rengeteg. Ha mindenre csak 1-1 órát számolunk (a klub azért több szokott lenni), az akkor is azt jelenti, hogy napközben minimum 4 órát nem vagy otthon, menetben vagytok.


Nem lennél egyedül, ha nem mennétek, akkor sem, hisz ott a gyerek ;)

2016. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
19%
Uh! Lepontoztak, mert nem nem ülök egész nap otthon! Szánalom...
2016. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!