Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl sokat...

Szerintetek is túl sokat járok el otthonról a kisfiammal?

Figyelt kérdés

A férjem szerint más anyukák egész nap otthon vannak, én meg mindig csavargok. Mondjuk a háztartás így is rendben van, minden nap főzök.

A programjaink:

Napi 1-1,5 óra séta

Babaúszás heti 1x

Babamasszázs heti 1x

Kerekítő vagy ringató heti 1x

Baba-mama klub heti 2x

Baba-mama torna heti 2x

Ingyenes játszóház heti 3x


Ez tényleg sok lenne? Nekem hiányzik a társaság és itt emberek között vagyok. Férjem este 6-7 körül ér haza a munkából, 10-kor lefekszik aludni, így hétköznap nagyrészt egyedül lennék, ha nem járnék el.

A hétvégét a férjemmel töltjük, vele megyünk akkor sétálni is.


2016. márc. 2. 07:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%
Egy 1 évesnek ez szerintem sok. Ez nyilván neked jó (bár ez a sok anyukás program engem tönkretett volna, nekem ez nem lett volna kikapcsolódás), de azt gondolom, hogy a gyerek miatt nem árt egy kicsit a saját igényeinken nyirbálni. Nem azt mondom, hogy ülj otthon állandóan, isten ments, de ez így sok.
2016. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
78%

Ez még nekem is rengeteg lenne, nem is értem hogy bírod. A napi séta mellett még napi 2* elmentek otthonról.


A napi séta nálunk is megvan, a többi program pedig úgy néz ki, hogy heti 1 kerekítő, heti 1 baba-mama torna, illetve ehelyett jelenleg heti 1 babás kismama torna. Emellett van ismerős a közelben hasonló korú gyerekkel, és kb. heti 1 találka van velük. Ez azt jelenti, hogy 3 napon program van, 2 pihi, plusz ugye a napi séta. Nekem ez bőven elég és a gyerek is jókat alszik délután.

2016. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

Ez rengeteg program. Én nagyon imádok jönni-menni de azért egy babának nem gondolnám, hogy igénye lenne erre. A napi séta az teljesen jó, de a többiből elég lenne 1-2 egy héten. Egyáltalán mikor vagytok otthon kettesben a gyerekeddel, vagy ennyire nem tudsz vele mit kezdeni ha kettesben vagytok? Ez nem hiszem, hogy a jó irány.

Ja és nem zsíros a hajam, és nem vagyok kövér, még mielőtt...és nem vagyok gyeses sem.

2016. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
86%

Akik azt írták, h sok ez a program, azok nem biztos, h otthon ülnek egész nap (zsíros hajjal meg mackónadrágban, csak figyelembe veszik a gyerek igényeit.


Nem a gyerek találja ki, h neki kerekítő kell (assetom, mi az)

Ezt a zsíros hajat meg azok találják ki, akiknek jobb érvük nincs, hát ész híján nehéz érvelni, ugye.


Ennek a fenti gyereknek nincs napirendje? Csak úgy lehet rángatni bármikor egy masszázsra? Még nekem sincs hozzá mindig hangulatom. Kérdező, te tényleg viszed hóban-sárban-esőben, ha van kedve, ha nincs hozzá?

Vagy hogy kell ezt elképzelni?

Én is szívesen megyek el otthonról, de nem ennyit. Ha a napból 4 órát programoztok, mikor tartod rendben a házat, mikor vásárolsz be, mikor főzöl? Ha gyerekkel vásárolsz be, az neki egy újabb öltözetős program...akkor már tényleg alig van idő, mikor otthon lehet :(


A vállalkozó anyuka meg más tészta, az kényszer volt, h jött-ment, arról meg tudjuk, nem jó, csak épp ez van. Példának azért nem kell állítani.

2016. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%

kicsit zavarban vagyok a válaszok láttán. mindenki a saját érveit hozza fel, gyeden levő anyukaként, ami érthető.


de szerintetek a férje motivációja tényleg az, hogy a gyereknek nem erre lenne szüksége és hogy ez az anyukának is túl sok program? az én férjem nagyon érzékeny és odafigyelő típus, na de ennyire?


nem lehet, hogy esetleg más miatt nem örül ennek?

2016. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó..lehet odafigyelő típus a férje és hihető is, ha azt gondolja, ez sok a gyereknek.


Mikor van otthon?! Otthon játszik egyáltalán? Az anyja otthon foglakozik vele kettesben?

Folyton úton van a gyerek..


Nálunk a heti 3 program úgy van időzítve, hogy ugyanúgy otthon legyen a délutáni alvása, mint a másik 2 napon, amikor nem megyünk sehova, max sétálni..

Megvan a napirend.


Tehát lehet, hogy a férjnek más miatt se tetszik ez, de simán el tudok képzelni, hogy egyszerűen tényleg soknak tartja, mert a gyerek alig van otthon.

2016. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen,túl sok.És mikor van a kicsinek nyugalma"?Mert ez napi több óra elfoglaltságot jelent Neki is.A fel-le öltözés,a ki-be cuccolás a kocsiból,programokról.Csak kérdezem:egy 1 éves babának minek heti 3x játszóház?Otthon nincs elég fejlesztő játékotok?

Nekem "muszáj" volt mennem,mivel a középső 4 éves volt,amikor a legkisebb született,így már sok minden kialakult(angol,úszás,oviba vinni, stb.)

Szerintem itt inkább RÓLAD van szó!Ha ennyire mehetnéked van,add be heti 2-3 délelőttre CSANÁ-ba.

2016. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon jó, hogy eljártok programokra, de a mennyiség, amit írtál, szerintem valóban sok. Miért? Mert a gyereknek kell egy kis nyugalom is. A túl sok inger is terheli az idegrendszert, nem tud pihenni, feltöltekezni és gondja lesz azzal is, hogy ingerszegényebb helyzetben miképpen találja fel magát.

Mindkettőre szüksége van egy kisgyereknek.

Ne csak magadra gondolj, hanem a gyerekre is. Inkább menj el heti 1-2 szer kávézni, vagy tornázni egyet este, vagy hétvégén gyerek nélkül.

A férjedet viszont nem minősíteném... Szerintem irigykedik és féltékeny. Ha a háztartás rendben, kaja van, akkor mi az, ami zavarja? Érdemes lenne megkérdezni tőle.

2016. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az zavarja, hogy a gyerek túlpörög, nem tud otthon, a saját játékaival mit kezdeni... anyuka meg egyfolytában klubokba jár, barátnőzik (mert valljuk be, ezek a klubok, tornák, stb erről szólnak, hogy lehet pletyizni sorstárssal), és ugye ez fix program (hiszen "már ki van fizetve"), miközben apukának jól esne azt hallani, hogy "úgy hiányoztál délután, nem tudnál kivenni 1-2 nap szabadságot?" -Hát minek? az asszony úgyis elmegy a gyerekkel :o
2016. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem vagyunk egyformák. Én nem vagyok egy otthonülő, de ez nekem baromi sok lenne. Ez heti 10 alkalom rendszeres program. Plusz a séta, vagy játszótér. Tehát átlag naponta 3-szor mentek el otthonról a hétköznapokon, ebből csak egy a séta (levegőzés), a többi mind közösségi program, napi 2. Nem olvastam a hozzászólásokat, nem ismerem az életed, a napirendeteket, ítélkezni meg eszemben sincs. A mi életünk másmilyen, se igényem, se kedvem nem volt ehhez, a gyerekeim is kevesebb rendszeres programmal nevelkedtek óvodáskorukig.

De ha nektek így jó, te meg boldog vagy a gyerekkel, a ti dolgotok.

2016. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!