Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ez már? Ne vállaljon...

Milyen ez már? Ne vállaljon több gyereket, ha véletlen nem bírkózik meg mindennel egyedül néha napján?

Figyelt kérdés

Vannak egy gyerekes rokonaim. Valaki mindig ott van segítségnek. Vagy kaját visz, vagy csak elviszi sétálni , hogy anyuka feltakarítson. Az egyik konkrétan állandóan nyafog, hogy gyerek mellett semmi ideje. És szinte megértően habtákban állnak a háza előtt a családtagok szegény segíteni. Ezeket egy közös kapcsolattrató rokon meséli, mélyen együttérezve velük. Nekem ezzel különösebben nincsen semmi bajom. Úgy csinálják ahogy jól esik.

No, nekünk megszületett a 3-dik. Van egy nagycsoportos, egy bölcsis és egy apróság. A nagycsoportos már jár délutáni kézművesre és kezdeti talajtornára. A kis bölcsis zeneoviba heti 2-szer délután. Mindent, de szó szerint mindent megoldunk házon belül. Megy a dolog. Mi ilyenek vagyunk. Fáradtak vagyunk az tény, de úgy gondoltjuk most nem ugraszthatjuk a fáradt mamát mindenért aki még dolgozik. Rásadásul a szomszéd városban lakik.

Adódott, most, hogy a pici lázas lett, apukájuk külföldön épp most újra. Nem vihetem tömegbe a kicsikét. Megkértem egy közeli hozzátartozónkat, elvinné-e az ovist a tornára. Erre ő: "mondtam én, hogy nem fogsz boldogulni 3 gyerekkel". Nem is tudok erre mit mondani, olyan szomorú lettem.

Most ez mi?? :(


2016. márc. 25. 17:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
77%
neked is van segítséged, hisz napközben a gyerekeid nem veled vannak. Az, hogy a középsőd nem rakták ki a bölcsiből, miután te otthon maradtál, az hatalmas segítség.
2016. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nem volt célom lenézni senkit. Igencsak kiforgattátok a szavaim. Akiről beszéltem, a boltba nem tud elmenni, arra is megy segítség. És nem dolgozik! Ok nélkül nem említek senkit negatív hangnembe. De csak azért említettem őket, hisz a közös rokon pontosan segít náluk sokat. Nem vártam tőle ezt a beszólást. Gondolom alig várták, hogy fogást találjanak rajtam. Mindegy.

Inkább hagyjuk ezt a beszélgetést, mert semmi értelme, hogy más oldalról lássa bármelyikőtök a dolgot és vita legyen belőle :(

Nem tették ki a bölcsiből!Több, mint egy éve odajár, én a szülésig dolgoztam. A baba pedig már két műtéten esett át. Ezt tudják a bölcsis dolgozók, így nem is akarták a megszokott-szeretett környezetből kirakni, hisz imád oda járni.Másrészt a gyerek is kevés. Szeptembertől oviba megy.

Nem nem egyszerű az elet.De mi mint írtuk ilyenek vagyunk. Van, hogy a nettó alvás 3-3 óra fejenkét a férjemmel. De ez máshol is így van, ahol nincs segítség. Azt hiszem inkább ezek után fizetek valakinek. De épp erre nincs szükségem.

2016. márc. 25. 18:36
 13/32 anonim ***** válasza:
77%
Én írtam a bölcsit. Nem bántani akartalak, csak azt mondani, hogy így neked is van segítséged, mert gondolj bele, mennyivel nehezebb lenne a helyzeted, ha két vagy három gyerek lenne állandóan otthon. Így se egyszerű, de lehetne sokkal nehezebb is.
2016. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Persze, hogy lehetne! De azért csak halkan (nehogy úgy érezze bárki, hogy piedesztrára akarom magam emelni), szóval reggel fél 6-tól 3 gyereket készítek. egyet gyógyszerezek is. Lehet segítség, lehet nem. Mert ha nem bölcsis, nem kell a város legtúlsó felében újból kicuccolnom a kocsiból :) Nem nehéz eset a középső. A nagy már igen, de ő ugye mindjárt sulis. És 3 óra után ugyanez. Majd jönnek a külön programok amikor vannak.

De én ezt tudtam, így vállaltuk. Sosem panaszkodtam. Persze, ha a kórházi napok nem lennének, vagy lenne egy-egy átaludt éjszakánk nyilván jobb lenne. De ugye van férjem. Ugyanúgy kiveszi a részét. Bár ő csak amikor extra eset van. Pl a kórházi napokon, vagy amikor nagyon sok a program.

Az egy gyerekes rokonom (ő mondta ) együtt fél 9-kor ébrednek! És a boltba úgy megy el, hogy jön a sógornője vigyázni. Úgy takarít, hogy valamelyik mama ott van. És még sorolhatnám. Beismerte, hogy ő nem bírná ezeket! Pedig neki is van férje. És őt nem szólják meg. :( De sebaj, mindig tanul az ember. Biztos bajuk van velem, vagy nem tudom. De azt hiszem jobb, ha nem is érdekel, mert akkor meg is bolondulnék.

2016. márc. 25. 18:48
 15/32 anonim ***** válasza:
69%
Nem forgattunk ki semmit kérdező, csak te a saját szemszögedből nézed a dolgokat, míg mi, külső idegen szemlélők látjuk az egészet. És bár igen, igazat adtunk neked abban, hogy attól, mert saját magadtól vállaltál 3 gyereket, az nem jelenti azt, hogy neked ne lehetne szükséged segítségre, csak leírtuk, hogy bizony a 3 gyereknél kevesebb számú gyerekkel rendelkezőknek is bizony lehet szüksége segítségre. És bizony valószínűleg ha a nap 24 órájában kéne 3 gyerekkel egyhuzamban lenned, akkor még nehezebb dolgod lenne.
2016. márc. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
56%
A szünetekben 3-mal van együtt, ahogy hétvégén is.:-) Az meg tényleg vicckategória, ha valaki egy vásárlást sem tud elintézni 1, azaz egy gyerekkel.
2016. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

NEM! Ez viszont határozottan NEM IGAZ! Nekem a hétvégék a "pihentetők" , amikor nem kell menni sehova! Én pl. szerintem a szünetet jobban várom, mint a gyerekek :)

És sehol nem mondtam, hogy nincs az egy gyerekesnek szüksége segítségre! Miért ne lehetne? De ezt az extra sok segítség igénylést nyilván már savallom-bár sok közöm nincs hozzá-de főleg úgy, hogy nekem meg beszólnak. Pedig idén először kértem!

2016. márc. 25. 18:57
 18/32 anonim ***** válasza:
61%

A gyerekedet hajlandó lennél rábízni, de egy ilyen apróságot nem tudtok megbeszélni? Igazán jó kapcsolatban lehettek, tényleg neki kell vigyázni a gyerekedre.

A kérdésedből az jön le, hogy te valami istennőnek képzeled magad, aki varázslatos erejével elbír három gyerekkel, de közben baromi irigy vagy a rokonodra (akivel szintén nem beszélsz, csak a háta mögött), mert neki nem kell 3 gyereket cipelni, neki otthon van a férje, és neki vannak kedves rokonai, akik segítenek.

És most szembesülnöd kellett azzal, hogy neked ez nincs meg. Tudom, hogy fáj, de próbáld meg a problémáidat a családoddal megbeszélni, és akkor talán szívesebben segítenek majd.

2016. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
95%

Nézd kérdező, igazad van ebben, hogy rosszul esett, hogy neked nem segítenek, míg a másiknak meg mindenben, de te is értsd meg, hogy azzal sincs semmi gond, ha az 1 gyerekes szülőnek is van sok segítsége.

Tudod kérdező mi a férjemmel nem véletlenül nem vállalunk több gyereket a kisfiunknál. Tudjuk, hogy mennyit bírunk.:) Igen is kimondtuk, hogy mindenféle szempontból, anyagi, egészségügyi, érzelmi és türelem szempontjából ennyit tudunk. Egy gyereket tisztességes anyagi és érzelmi háttérrel felnevelni. Mindannyian mások vagyunk. Ő egy gyerekkel sem bír egyedül, te meg hárommal olykor nem. Ami teljesen érthető is, ne emészd magad ezen tényleg. Csak egy kicsit gondolkodj el mások helyzetén is, hogy csak azért, mert egy van, még nem biztos, hogy könnyebbnek érzi, mint te 3-mal.:)

Biztos te sokkal talpraesettebb vagy, míg ő nem.

Én mindig is csodálom azokat a szülőket, akik tisztességgel és sok türelemmel tudnak 3 gyereket nevelni, mert tudom, hogy bár tiszta szívből szeretem a kisfiamat és az életemet odaadnám érte, de én ettől több gyerekkel nem bírnék el.

2016. márc. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Eszem ágában nincs ezen semmit megbeszélni! Én nem könyörgök senkinek. Hidd el nekem, kedves pszichológus, hogy ha irigy lennék és kellene segítség akkor alapból úgy álltam volna ehhez az egész dologhoz, előadnám a gyámoltalan anyukát és szánnának annyira, hogy segítenének. De ha nagyon kellene a segítség, tudnék fogadni megbízható bébiszittert.

Mindennek annyi akadálya, hogy az említett rokon (akivel megjegyzem jóban vagyok, mindettől függetlenül, hogy nekem nem tetszik a gyerekneveléshez állása) nagyon messze lakik. A kapcsolattartó rokon ingázik, ő így találkozik mindkettőnkkel.



Üdv: Az Istennő, aki tényleg megbírkózik 3 gyerekkel. Fura, hogy ez ennyire kiemelendő számodra. Szerintem a világ legtermészetesebb dolga. 2-vel is megbírkóztam munka mellett. Na erre varrj gombot :)

2016. márc. 25. 19:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!