Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ez már? Ne vállaljon...

Milyen ez már? Ne vállaljon több gyereket, ha véletlen nem bírkózik meg mindennel egyedül néha napján?

Figyelt kérdés

Vannak egy gyerekes rokonaim. Valaki mindig ott van segítségnek. Vagy kaját visz, vagy csak elviszi sétálni , hogy anyuka feltakarítson. Az egyik konkrétan állandóan nyafog, hogy gyerek mellett semmi ideje. És szinte megértően habtákban állnak a háza előtt a családtagok szegény segíteni. Ezeket egy közös kapcsolattrató rokon meséli, mélyen együttérezve velük. Nekem ezzel különösebben nincsen semmi bajom. Úgy csinálják ahogy jól esik.

No, nekünk megszületett a 3-dik. Van egy nagycsoportos, egy bölcsis és egy apróság. A nagycsoportos már jár délutáni kézművesre és kezdeti talajtornára. A kis bölcsis zeneoviba heti 2-szer délután. Mindent, de szó szerint mindent megoldunk házon belül. Megy a dolog. Mi ilyenek vagyunk. Fáradtak vagyunk az tény, de úgy gondoltjuk most nem ugraszthatjuk a fáradt mamát mindenért aki még dolgozik. Rásadásul a szomszéd városban lakik.

Adódott, most, hogy a pici lázas lett, apukájuk külföldön épp most újra. Nem vihetem tömegbe a kicsikét. Megkértem egy közeli hozzátartozónkat, elvinné-e az ovist a tornára. Erre ő: "mondtam én, hogy nem fogsz boldogulni 3 gyerekkel". Nem is tudok erre mit mondani, olyan szomorú lettem.

Most ez mi?? :(


2016. márc. 25. 17:46
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Nekem is egy gyerekem van még, párom is és édesanyja is sokat segít. Egyszer nekem is a fejemhez vágták, hogy milyen kivételes helyzetben vagyok, amiért ilyen odaadó férjet sikerült kifognom, hogy besegít, meg anyósom is sokszor vigyáz az unokára. Egyrészről azt a gyereket közösen vállaltuk párommal, nem besegít, hanem úgy tesz, mintha lenne köze a gyerekhez. Másrészt nem kötöttük senki orrára (mert akkor ezért bírálnának), de GYED mellett végzek itthon fordítói munkákat, emelett heti egyszer a munkahelyemre is bejárok, mert nem eshetek ki a gyakorlatból (olyan munkám van, ahol 1 év semmittevés nagyon komoly hátrány lenne a továbbiakban, nemhogy ha 3 évig lennék otthon). Nem tudhatod, mert egyáltalán nem biztos, hogy a te orrodra van kötve, hogy a rokonodnak milyen egyéb elfoglaltságai vannak. Azonkívül, ha a rokonoknak nem teher ez a segítségnyújtás, úgy nem látom, hogy ez téged miért bánt? Ha semmi dolgom nem lenne is eljárna mindig anyósom a picihez, mert imádja. Nem kötelességből, hanem szeretetből teszi.
2016. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
58%

Akkor tisztázzunk néhány dolgot.

Nem gondolom, hogy bárki támadza a kérdezőt, maximum nem értettük meg, vagy egyoldalúnak láttuk. Azt talán szabad.

Másrészt amit a kérdező ír a másik anyáról és magáról, myilvánvalóan az ő nézőpontja, szubjektív.

Harmadszor meg pont arról szól a kérdése, hogy ő sem tud mindent megoldani segítség nélkül. Amivel megjegyezném, semmi baj nincs. Ő is pont azért érzi bántónak a beszólást, mert jól tudja, hogy így van. Csak ő eddig valamiért büszke volt arra, hogy neki nem kellett, a másiknak meg igen.

A lényeg tömören annyi, hogy semmi baj a segítségkéréssel, ezt próbáltuk elmagyarázni neki. De mindegy.

2016. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!