Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ez már? Ne vállaljon...

Milyen ez már? Ne vállaljon több gyereket, ha véletlen nem bírkózik meg mindennel egyedül néha napján?

Figyelt kérdés

Vannak egy gyerekes rokonaim. Valaki mindig ott van segítségnek. Vagy kaját visz, vagy csak elviszi sétálni , hogy anyuka feltakarítson. Az egyik konkrétan állandóan nyafog, hogy gyerek mellett semmi ideje. És szinte megértően habtákban állnak a háza előtt a családtagok szegény segíteni. Ezeket egy közös kapcsolattrató rokon meséli, mélyen együttérezve velük. Nekem ezzel különösebben nincsen semmi bajom. Úgy csinálják ahogy jól esik.

No, nekünk megszületett a 3-dik. Van egy nagycsoportos, egy bölcsis és egy apróság. A nagycsoportos már jár délutáni kézművesre és kezdeti talajtornára. A kis bölcsis zeneoviba heti 2-szer délután. Mindent, de szó szerint mindent megoldunk házon belül. Megy a dolog. Mi ilyenek vagyunk. Fáradtak vagyunk az tény, de úgy gondoltjuk most nem ugraszthatjuk a fáradt mamát mindenért aki még dolgozik. Rásadásul a szomszéd városban lakik.

Adódott, most, hogy a pici lázas lett, apukájuk külföldön épp most újra. Nem vihetem tömegbe a kicsikét. Megkértem egy közeli hozzátartozónkat, elvinné-e az ovist a tornára. Erre ő: "mondtam én, hogy nem fogsz boldogulni 3 gyerekkel". Nem is tudok erre mit mondani, olyan szomorú lettem.

Most ez mi?? :(


2016. márc. 25. 17:46
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Kedves 81%-os. Ez pontosan helyen hozzáállás. Mindenki érzi mennyit bír el. Én ilyennek születtem. Ha az anyagi források kimeríthetetlenek lennének, akkor lenne még 3 gyerek :)

Többször írtam, senkit nem nézek le, mert segítséget kér. A mértéken volt itt a hangsúly, de ezt többször kiemeltem.

2016. márc. 25. 19:13
 22/32 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, mindenkinek máshol van a teherbírása határa. Egyetértek a 2. válaszolóval, pont azt a rosszindulatot tapasztaltad meg, amivel te viseltetsz más felé, valaki valamiért (mindegy miért), nem úgy csinálja, gondolja ahogy te.

Bizony így van, nem lehet egy embernek háromfelé szakadni, sokszor kétfelé sem. Nekem 2 van, és van amikor nem megy segítség nélkül minden, mert nem tudok egyszerre két helyen lenni. De attól még nem zavar, ha másnak segítenek. Neked miért gond? Főleg ecsetelve, hogy szerinted úgy csinálják, ahogy nekik jó. Te meg így csinálod, mert szereted elmondani, hogy neked bezzeg nem kell segítség. Látod, kell. Valószínű, pont annak mondtad, aki most beszólt.

2016. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
8%
A 10. vagyok:azért úgy más a baba fekvése,hogy 1 kicsi gyereked van otthon,nem 2 vagy 3!És valóban-ahogy az egyik válaszoló írta-igen szerencsés vagy,hogy nem rakták ki a bölcsiből.Nálunk-Bp.egyik jó kerülete-ha ilyen van,simán azt mondják,hogy kedves Anyuka,mivel otthon van egy újszülöttel,legyen szíves a másikat is otthon tartani....és felvesznek helyette egy másik,rászoruló kicsit....
2016. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
15%
Bocs, de milyen rászoruló kicsi van Budapest "jó kerületében"?:-) Egyébként erre már válaszolt a kérdező, ezenkívül ha figyelmesen olvastál, láthattad, hogy reggel és főleg délutánonként a két nagyobb gyerek logisztikáját meg kell oldania az otthon lévő kicsi mellett. Nyilván ezt nehezen érti az, akinek csak egy van, vagy egy sincs.
2016. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
43%

Igen, más is megoldja, előző, meg az is, aki dolgozik, szóval senkinek nem egyszerű. Ezt nem is állítottuk.

Rászoruló kicsi pedig van a jó kerületekben is, mondjuk akinek dolgozik az anyukája, az rászoruló. Csak nem mindig az jut be a bölcsibe.

2016. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
44%

Lehet nem tudok olvasni a sorok között, de én nem érzem úgy, hogy a kérdező lenézné, vagy irigyelné az egy gyerekes ismerőseit azért mert van segítségük.

Én elhiszem, hogy rosszul esett hogy beszólt ez a közös ismerős.

Nekem is három gyerekem van, mi is megoldjuk a férjemmel a 3-at. Most én az iskolást hordom magammal, a férjem az ovisokat. Én otthon maradtam a legkisebbel gyesen mert az iskola-ovoda-bölcsit nem tudtuk volna megoldani a távolságok miatt.

De vannak napok, mikor férjemnek elhúzódik a munka, és szól anyukájának, hogy szaladjon a gyerekekért az oviba. Ez óriási segítség, de nem érzem úgy, hogy ez akkora bűn lenne a részünkről, hogy néha rászorulunk a mama segítségére. Én szüleim is besegítenek, ahol tudnak a gyerekek körül, bár ők távolabb élnek. De anyósommal és szüleimmel is nagyon jó a kapcsolat, imádják az unokákat és az unokák is nagyon szeretnek mindkét nagyszülőnél lenni. Örömmel vannak a nagyszülők az unokákkal, így azt, hogy néha besegítenek egy egy ilyen oviba szaladással nem egy szükséges rossz, mert szívesen vannak a gyerekekkel, szeretik őket ahogy szeretnek bennünket is- mi meg őket.

Ha majd a gyerekeimnek lesznek gyerekei én is szívesen szeretetből besegítek nekik az ilyen dolgokban, vagy amiben csak tudok.

2016. márc. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%
24.:hiszed vagy nem,mi itt Bp.-en is pénzből élünk,legyen az a Rózsadomb,vagy a gettó.És bizony elég sokba kerül minden.A rászoruló konkrétan a DOLGOZÓ szülő....
2016. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
23%
A 10.,23.,27. vagyok:még mindig Neked,24.Ha Te is figyelmesen olvastad,a 10.-ként adott válaszomban már leírtam,hogy 3,azaz három gyerekem van.Szóval se a gyerektelen,se az 1 gyerekes kategóriába nem férek bele....és hidd el,tudom,hogy mit jelent a logisztika.Az én Férjem is sokat van külföldön-de ezt is leírtam-és minden rám marad.
2016. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
46%

Én sem érzem úgy, hogy a kérdező bárkit is lenézett volna. Összehasonlításként írta a két példát. Aki támadta a kérdezőt, az valószínűleg azon táborát gyarapítja, akinek kevesebb a teherbírása, és azonosulni tud az 1 gyerekes szülővel, aki tényleg nagyon"gyenge" a 3 gyerekes kerdezővel egyetemben.

Valaki egy gyerekkel sem boldogul, más meg 3 gyermekkel is mindent megold. Ezért nem kell vannak lenni, és nem felismerni, aztán meg rájuk mondják, hogy lenéző. Ez nem lenézés vagy rosszindulat, csupán észrevette a különbséget a között, amit az 1 gyerekes tud és bír, illetve amire ő képes. És hát, hatalmas a különbség a kérdező javára.

2016. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
'vannak=vaknak
2016. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!