Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Többi lent.

Kinek van igaza? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy kislányom, aki most lesz elsö osztályos a suliban. Imádja a Minnie-s cuccokat, így hát mindenböl olyat vettünk neki, meg sok új ruhát. Próbálom minél trendibben öltöztetni, korához illöen.

A barátnöm és az anyukája megjegyezték, hogy minek csinálok celebet a kislányomból, ki fogják túrni az osztálytársai, mert nem mindenki engedheti meg magának a divatos dolgokat. Nagyon megharagudtam rájuk, és ezt tudtukra is adtam. Azóta próbálom elérni a barátnömet, de nem veszi a telefont. Gondolom megbántódott, szerintetek mit csináljak?? Kérjek töle bocsánatot?


2016. aug. 19. 12:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%

Hat én megvettem a jegvarazsos ceruzákat etc.. Vacakok is voltak, de kétlem, hogy sz egyebkent értelmes kislányom összerakva volna, hogy legkozelebb nem azt választom mert az azert gagyi..



Szerintem rosszul kezeltek, nem ki osztani kellett volna csak azt mondani, nektek igy jo.


Gondolom azert sértődött meg mert le teremtetted bar az írásaid alapján te igencsak többnek gondolod magad mint "baratnodet"

2016. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Kb. egy anyagi szinten vagyunk a barátnömmel, meg emberileg sem gondolom magam jobbnak. Az a külömbség, hogy ö inkább kajára költi a pénzét, meg szórakozásra, mint minöségi cucokra. Minden hétvégén nyáron grillparti, hajókázás meg hasonlók...
2016. aug. 19. 14:35
 23/32 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező rossz helyen kopogtatsz! Itt sokan még használt alsóneműt is adnak a 2 éves gyerekre! :D

Egyébként veszek használt ruhát is pl nextes csoportokból a lányomnak, én szeretem ha csinosan van felöltöztetve! Az apja is csinosan öltözik (igény+munkahely) meg én is!

2016. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

Azért valljuk be egy első osztályos kislány nem ebből a tapasztalatból fog tanulni, legalábbis nem most. "Szar volt a Minnie-s ceruza, legközelebb Faber-Castellt"-vétetek anyuval... Legközelebb esetleg nem Minnie-set fog kérni, hanem Jégvarázsosat.


Azért van a szülő, hogy ebben a korban segítsen a gyereknek tapasztalni. Nem azt mondom, hogy ne vegye meg a Minnie-set, de például a te esetedben egy ceruza erejéig biztosan megmutattam volna a különbséget. Legyen egy Minnie-s és egy minőségi. Mondjuk valami csajos színben. Így már tudna miből tanulni.


Később is meg fogsz venni neki minden gyenge minőséget, ha épp azt szeretné, csak amiatt, hogy tapasztaljon? Igazán tapasztalni akkor fog, amikor a pénzt is ő keresi meg rá...

2016. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Mindenki a lehetöségéhez mérten gazdálkodik. Nem nézek le mást, mert használt ruhái vannak, de nekem sem tettszik, ha azért fikáznak, mert nekem nincsenek.
2016. aug. 19. 14:41
 26/32 anonim ***** válasza:
93%

Ajjajj!

Minél többet írsz magatokról, annál hamarabb ráébredünk, hogy erősen a barátnődnek van igaza.


"ö inkább kajára költi a pénzét, meg szórakozásra, mint minöségi cucokra. Minden hétvégén nyáron grillparti, hajókázás meg hasonlók"


Az szerinted baj, hogy élményt ad a gyerekének a külsőségek helyett?


Ha választanom kell, a Minnies ceruza és a grillparti vagy a hajókázás között, akkor az utóbbit választom. Sőt, a gyerekeim is.


Abban pedig igaza van a többi válaszolónak: a Minnies cuccok nagy része gagyi kínai. Ettől nem lesz menő, ne félj, nem fogják jobban szeretni vagy utálni az osztálytársai.

2016. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező,azért Te se vagy egy Einstein!A helyesírást hagyjuk(külömbség az külöNbség,cucok az cuCCok,etc.).

Attól,hogy a gyerekednek a Minnie-s cucc tetszik,még lehet car(és mint felelősségteljes szülő,terelgethetnéd ais Őt).Nem tudom mennyibe kerül-szerintem csak a motívum miatt ér bármit is-egy Faber grafit ceruza sem olcsó.SŐT!A Milan,Faber-Castell,Herlitz,stb. az minőségi.Ha már van pénzetek,akkor ne a ruhái legyenek über trendik,hanem a ceruzái,taneszközei,mert azok(IS) hozzájárulnak egy sikeres jövőhöz.

Nekem 3 gyerekem van,a legkisebb(4 éves) kislány.Szerencsére nem okoz gondot a valóban minőségi dolgok megvásárlása.Ennek ellenére pl. a ruháikat akkor rendelem Angliából(minden Next),amikor 50%-os leértékelés van!Ezek jó minőségű darabok,szinte elnyűhetetlenek.Miután kinőtték,eladom.Sokan vannak,akik még akkor se tehetik meg,hogy újonnan megvegyék,amikor akció van.De tudod,ha változna az anyagi helyzetünk,a ruhán spórolnék,de a jövőjükhöz,a tanulásukhoz szükséges minőségen nem változtatnék.

Halkan jegyzem meg,a barátnőd helyében én sem venném fel a telefont...

2016. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
16%

igaza van a barátnodnek.


bazári majmot csinálsz a gyerekbol.. a másik, mi a trendi?..otthon az is trendinek számit, ha a Zarabol vesz az ember ruhat, vagy a kinai h and m-bol… hagyjuk már ezt a trendi dolgot. mikor hazamegyunk Magyarorszagra forgatjuk a szemunket, hogy basszus..mi ez már komolyan, vicckategoria- csili-vili miniruhak, strasszokkal, koldokig kivágott ruhak, fodrok, meg leopárd minták mindenutt, plusz leggings szoknyaval, mindenkinek nagy mintas felsok… :-O

tudod mi a trendi,- a klasszikus, visszafogott ruhak, neves tervezektol. felnott és gyerekruhaknal egyarant.

2016. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Teljesen érthetetlen számomra, hogy szülök így nekem esnek. Mindenben hibát találtok, holott véleményem szerint, mindenki a gyerekének a legjobbat akarja. Nekem is csak annyi a hibám, hogy szeretnék a gyerekemnek mindent megadni, amit én nem kaptam meg gyerekként. Azt akarom, hogy jól érezze magát a börében. Szerintem mindenki erre törekszik a lehetöségeihez mérten. Nem a trendin és a drágán van a hangsúly, ahogy azt sokan nehezményezték, hanem azon, hogy a barátnöm kiakadt, hogy millió,lehet sok felesleges, dolgot vettem a lányomnak. De örömét lelte a vásárlásban, hogy ö választhatta ki mit szeretne, örül a sok szép ruhának, mert izgatott az iskola miatt, az új közeg miatt. Azt akarom, hogy magabiztosan kezdjen az új helyen, hamar beilleszkedjen. Semmi rosszat nemakartam ezzel.

A barátnömre föként azért haragudtam meg, mert a kislányom elött mondta, hogy celeb lesz belöle, meg ki fogják túrni, és ezzel nagyon megbántotta. Elrotja az örömét, és félve fog az iskolába menni, mert félni fog, hogy kiutálják. Egyik szülönek sem tettszene szerintem, aki szereti és félti a gyerekét.

2016. aug. 20. 10:16
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Tanítóként csatlakozom ahhoz, aki azt mondja, jobban jártál volna ha írószerből pont nem a gyerekre hagyatkozol, mert most nem az a dolgod, hogy minden óhaját teljesítsd, hanem az, hogy megkönnyítsd számára az iskolakezdést.

Furcsa, hogy ruhából ennyire a minőséget preferálod, ebből meg a másik végletet. Neked a divat számít ruhában, a gyerek ezt látja, tehát a maga szintjén ő is a divatosat kéri ceruzából. Csak míg ruhában a divatos nálad párosul a jó minőséggel, nála még nem, a te dolgod lenne, hogy irányítsd. Ne Minnie-s füzetet vegyél, hanem jó minőséget (és ez nem feltétlenül jelent drágát!), és vegyél rá Minnie egeres borítót. Vagy legyen a tolltartója disney, de legyen benne olyan ceruza, ami írásra alkalmas.

Én minden aug végén beszerzek egy csomó normális ceruzát,mert biztosan vesz szeptemberben, aki olyannal jön, amivel nem tud dolgozni.

2016. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!