Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nem alakult ki bennem az,...

Még nem alakult ki bennem az, hogy első lenne a gyerek, de félek, hogy sosem fog? Részletek lent

Figyelt kérdés

az a problémám, hogy 27 évesek vagyunk a párommal, 10 éve vagyunk együtt, stabil kapcsolat. egyre többet jön elő a baba téma, de én még nem érzem azt, hogy készen állnék rá. nem azért, mert nem akarok, mert de. leginkább azért, mert még nincs meg nekem az a tudatállapot, hogy első a gyerek, és csak a gyerek. értem ezt arra, amit anyukám régen sokszor felhozott példának: Ha lenne 5000 Ft-od, azt is inkább a gyerekre költenéd. Inkább nem veszel magadnak ruhát, de a gyereknek legyen meg mindene. És én ezt nem lennék még képes megcsinálni. Most biztos furán, vagy önzően hangzik, de én a pénzt inkább magamra, magunkra költöm. (már a rezsin kívül értem). Ruházkodás, közös programok, ilyesmik. A párom testvérének van egy lánya, nem vagyunk igazán jóban a nővérrel, inkább megtűrjük egymást, ezáltal én azt a kislányt is 'elviselem', nem körülötte forog minden gondolatom. A párom viszont sokszor vesz neki csak úgy játékot, vesz neki egy babát mert épp akciós volt, ilyesmik. És persze ez a normális, természetes. De bennem még ez nem alakult ki, nem tudom elképzelni a gondolatot, hogy egy gyerekre költsek, még ha a sajátom is. Abból a pénzből inkább elmennék valahova a párommal.

Csak azért aggaszt ez, mert húszon 1-2 évesen azt mondom, még oké ez a felfogás, de lassan 30 évesen vagyunk, és nem hiszem, hogy "itt kéne tartanom" :/

Fog ez változni valaha? Túl későn sem szeretnék szülni, mindig 30 előtt 'terveztem", de most, hogy ilyen közel van, nem hiszem, hogy készen állok rá..


2016. aug. 20. 11:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt a saját gyereked hihetetlen érzéseket fog kihozni belőled, amiket most még el sem tudsz képzelni. Erre nem lehet felkészülni. Nem kell most önzetlennek erezned magad a nemlétező gyermeked iránt! Ha majd ott lesz, tenyleg fontosabb lesz az ő jóléte, biztonsága, boldogsága, mint bármi más! Mindazonáltal óriási tévedés, hogy a gyerek mellett meg kell szűnni létezni mint nő, mint ember! Bele kell térnie es bele is fér, hogy magaddal is törődj! Hülyeség, hogy minden másodpercben csak áldozatokat kell hoznod érte! Nem attól lesz valaki jo anya, hogy még egy nyavalyas hajvagasra sem megy el, merthogy azt a pénzt a gyerekre is költheti... Az érzelmi stabilitás, a szeretet, a biztonság a legfontosabb a gyereknek. Nyilván legyen meg mindene, amire szüksége van, nyilván ha anyagilag szűkös a helyzet, akkor ne műköröm legyen a fontosabb, de azert ez egy szélsőséges példa. Ha valaki eleve nehezen el, eleve nem is gondol a műkörömre, gyerek nelkul sem. Egy szó, mint száz: gyerek mellett is vehetsz magadnak bármit, ami anyagilag belefér! Nem ez határozza meg az anyaságod! Bár tapasztalatból mondom, hogy ha magadnak veszel valamit, valami apróság ugyis kerül a kosárba a picidnek is :) :)
2016. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit hozzá, hogy amit a gyerkőcödnek veszel, az éppen olyan érzés, mintha magadnak vennéd. Pláne, mikor valamit kap tőled, es látod, milyen boldoggá tetted vele. Akkor aztan pláne tök szuper érzés :)

Idegen/rokon gyerekeken en sem tudtam soha "ellágyulni", csak azt láttam belőlük, hogy milyen fárasztóak és féltem tőle, hogy a sajatomhoz sem lesz "kedvem", mert kiakaszt a nyafogás meg az állandó figyelem, amit igényel. De nem. A sajátod nagyon nagyon más.


Az utazás pedig gyerekkel is klassz tud lenni! Másképp klassz, de klassz.


Nem jár annyi lemondással egy pici, mint az ember azt elsőre hinné.

2016. aug. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Remélem igaza lesz a válaszadóknak, mivel én is hasonlóan érzek mint a kérdező.

Úgy érzem hogy számomra a párom az első és, ha lenne gyerekünk irigy lennék, ha vele többet törődne, mint velem. Márpedig ez könnyen lehet, mivel ő apa akar lenni mindenáron. Én meg rosszul vagyok a terhesség meg a szülés gondolatától is, valamint rettentő türelmetlen és lobbanékony ember vagyok. Percek alatt felmegy bennem a pumpa dolgoktól és majd szét robbanok. Attól nem félek hogy bántanám a gyereket de lehet agyvérzést kapok az állandó sírástól vagy hisztitől.

Pedig jó anya akarok lenni, sokat olvasok nevelés témában, tanultam a gyerekek fejlődéséről is.

Viszont valahogy nem fér a fejembe, hogy a legtöbb embernek a gyerek a cél amihez a párja többnyire az eszköz. Nálam a párkapcsolat a cél és a gyerek a mellékes tényező. Emiatt elgondolkoztam hogy érdemes-e így egyáltalán belevágni.

Szerintem aki bizonytalan előbb-utóbb mind belevág, a kíváncsiság vagy a remény felülkerekedik, aztán hogy milyen lesz az utána derül ki.

Sok sikert kívánok kedves kérdező.

2016. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!