Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a buktatók? Most térek...

Mik a buktatók? Most térek vissza napi 8-ba, vége a részmunkaidős állásnak. Egyedül vagyok egy gyerekkel segítség nélkül. és félek.

Figyelt kérdés

eddig részmunkaidős állásokat vállaltam(jelenleg is részmunkaidőben dolgozom)

így van időm bevásárolni, főzni háztartást vezetni, fejlesztésekre hordani a gyereket, intézni a telefonos, netes, banki, postai dolgaim, vagy rendelésekre járni(felfázás, vagy anyajegy műtét, varratszedés)vagy könyvtárba gyerekkönyvekért.

Magyarán minden a részmunkaidős állás köré van szervezve. és így is hullaként rogyok az ágyba...


anyagilag viszont nagyon nem kifizetődő.

így magasabb bérköltségű részmunkaidős állásokra pályáztam munka mellett. csakhogy az interjun több cég is jelen volt. a részmunkaidős állás csak úgy lenne magas jövedelmű, ha mellette értékesítést is vállalnék, csakhogy az nem az én területem..de felajánlottak még másik két munkalehetőséget(4 ill 8 órás) ha a 4-est vállalom, a jelenlegi állásom mellett vállalnám. Szóval így is úgy minimum 8 órás munkám lenne.


Muszáj, de félek, rettegek, izgulok! NEM akarom, hogy a gyermek legyen hátrányban miatta. persze minden különórát próbálok estére, hétvégére tolni, szóval este 8 körül állhatok majd neki háztartást vezetni. úgy érzem, mivel jelenleg is 100-on teljesítek, egyszerűen nem bírnám.

de pedig hányan példálóznak azzal, hogy más 2 gyerekkel van egyedül...de gondolom ő fejlesztésre nem is hordja őket..kocsim nincs.



ezzel a felállással, milyen buktatói lehetnek még, mikben szenvednek hátrányt azok a gyerekek, akik szülei alig érnek rá?


2016. szept. 16. 12:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem egyszeru, de nem lehetetlen. Ket gyerekre vagyok egyedul. A nagynak gyogytornara kell jarni, azonkivul neptancol. A kicsi csak neptancol. Ez keddenkent van. Aznap igy egy oraval tovabb vagyok a munkahelyemen, valamint minden nap negyed oraval hamarabb megyek be. Ezzel sporolok egy penteket, amikor viszont kettokor el tudok indulni haza.

Ezert penteken csinalom normal takaritast. Csak ezutan megyek a gyerekekert. Tehat hetfotol csutortokig 7.15-tol 16.00 ig vagyok, kivetel kedd es pentek. Csak autoval tudom ezt kivitelezni, tomegkozlekedessel nem tudnam mindezt besuriteni.

Ha fozok ket napra fozok, gyakran eszek hideget v rendelek, mivel a gyerekeknek megoldott a fott etel.

Konyvtarba nagyon szeretunk jarni, de az esoprogram. Posta, bevasarlas harmasban. Fejlesztesen mit ertesz? En fejlesztem oket, amennyire a normalis foglalkozast annak lehet hivni. Ilyen a foglalkoztato fuzet, a lük jatek, neha egyutt "sutunk" . pl egy muffint, amiben tudnak segiteni. Probalok hetente tobbszor "ertelmes" jatekot kitalalni nekik, de van amikor hagyom oket kibontakozni , mert a mindennapokban muszaj megoldani a takaritast, vacsikeszitest stb. Minden napra jut egy kis jatek is , de probalom arra szoktatni oket h az alapveto dolgokban ne kelljen kiszolgalni oket. Pl. A levetett ruhat a szennyesbe dobjak, ha nem jatszanak egy jatekkal tegyek a helyere. Vannak feladataik amiket szivesen vegeznek. Pl. A kisebbik elvezettel tapossa a pet palackot es gyujti a kupakot az oviba, a nagy a viragot locsolja.

Az okoz gondot, ha betegek, akkor vagy anyu segit, habar o is dolgozik ezert ritkan tud jonni, vagy fizetett segitseget kerek. Nagy baj eseten engedhetek meg magambak szabit vagy betegallomanyt, mert tartalekolnom kell az ovis szunetekre.

4 es 6 evesek egyebkent. Kimerito, de probalok a jora koncentralni.

2016. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is vásárolj online, egyébként munkahelyre is lehet rendelni és akkor bármikor rendelheted.

Esetleg valaki nem tud besegíteni? Akár családtag, vagy mondjuk ha a közelben lakik csoporttársa esetleg megbeszélni az anyukával hogyha valami dolgod van munka után ő elhozza a te gyereked is és addig náluk van? Jó mondjuk én falun lakom ott ez megszokott, lehet felétek nem annyira.

2016. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!