Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamik aki nem szokott le a...

Kismamik aki nem szokott le a dohányzásról mennyit szívott egy nap?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok terhes de dohányzom és csak kíváncsi lennék. És ha már szültél egészséges lett a baba vagy volt probléma?

2017. febr. 25. 17:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
35%
9-es, az ugye neked is megvan, hogy nem az volt a kérdés, hogy te mit gondolsz erről? Akkor mit csodálkozol? Szerintem nem is vagy eléggé lepontozva, ahhoz képest, hogy mennyire felesleges a "válaszod" :D
2017. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
42%

Barátnőm családjában minden baba időre, egészségesen született, viszont egyik nő sem dohányzott.

A barátnőm viszont, hiába könyörögtem neki, hogy tegye le, mert árt vele! Kitudja előre, hogy baja lesz-e vagy sem?

31.hétre született a kicsi. Szerencsére nem maradt semmi maradandó betegsége, eddig legalábbis nem tudnak róla.


Sok nő egyébként nem tudja, hogy aki dohányzott, a babája miért olyan sírós. Pontosan ezért, mert a drága édesanya nem volt hajlandó a saját gyermekéért letenni a cigit. Az elvonási tünetek miatt sírnak.

Aztán ott vannak a léguti megbetegedések, koraszülés, halvaszülés, stb. Kockáztassatok nyugodtan. Ti életetek. Csak nem értem miért kell, egy ártatlan életet belekeverni ebbe. Ha ne adj isten tényleg beteg lesz, tudjatok elszámolni a lelkiismeretetekkel.

Ha annyi nincs a kismamában, hogy letegye az egy nulla, jellemtelen ember.

2017. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
50%

Ismerős családban hat gyerek van, az anya végig dohányzott. Első pár gyerek egészséges, majd egyre betegebbek lettek. Az anya szerint az orvos megmondta neki, a következő gyerek halva fog születni.


Saját tapasztalat nincs, én nem dohányzom.

2017. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
73%

Amit te szívsz, azt szívja a gyereked is. Az újszülötted szájába beleraknád az égő cigarettát? Ha nem, akkor a magzatodéba se tedd.

Szokj le még előtte. Nikotint és kátrányt még véletlenül se adj a magzatnak!

2017. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
50%

Tervezett terhesseg elott tedd le a cigit! Annyira gusztustalan, undorito, nem is ertem, ha egy terhes fustol:(

Tukorbe sem tudnek igy nezni.

2017. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
13%

"Amit te szívsz, azt szívja a gyereked is." Te nagyon hü*e. Ezt ugye magad sem hiszed.

Tudod mi az amit a magzat leginkább átvesz az anyától? Az érzelmeit.

És most lehet nyugodtan lepontozni. De gondolkozzatok már egy kicsit. Az a magzat, abban a dohányzó testben fogant, akkor az, számára továbbra is "természetes" közeg lesz. Így működik az evolúció. Alkalmazkodni a környezethez. Ennyi.

2017. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
28%
Ja, és itt egy tény: A dohányosok alacsony súlyú gyermekei körében alacsonyabb a halálozási ráta, mint a nem dohányzók alacsony súlyú gyermekei között.
2017. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a negatív válaszokat de nem erre voltam kíváncsi hanem arra aki dohányzott terhesség alatt. Aki nem dohányzott az tartsa meg a véleményét és válaszoljon más kérdésre. Pl. erre: KI KÉRTE HOGY IDE ÍRJ HA NEM DOHÁNYZOL?

Köszönöm szépen akik normálisan tudtak válaszolni. :D

2017. febr. 26. 07:43
 19/63 anonim ***** válasza:
47%
Az utolso ket valasz mindent visz:))) Miert szaporodhat minden buta???!!!
2017. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
79%
Én magam 2 dohányos kismamával találkoztam a közvetlen környezetemben. Egyikük mindkét terhessége alatt a minimálisra szorította a ciaretták számát (5 szálban maximalizálva), mindkét lánya időre született egészségesen, jelenleg is azok. A másik ismerősömnek nehezebben ment a füstmentesség, kevesebbet cigarettázott, de azért így is pont eleget, a 34. hátben koraszült, elöregedett a méhlepény, amit okozhatott a cigaretta is nyilván. 1500 gramm körül volt a gyerek, még nincs fél éves(korrigálva kevesebb), eddig látszólag egészséges, a pic-en sem volt túl sokáig. Mondjuk nála még akármi lehet, túl korai lenne kijelenteni, hogy nem lesznek következmények, az biztos, hogy iszonyúan nyugodt, "jó" baba, nem tudom, hogy a természete ilyen, avagy más oka van, kívánom az első verzió legyen. (Ő a nagybátyám második házasságából született pici, én nem ítélekezem, de Anyukám leszedte róla a kersztvízet is, hogy miatta történt mindez és milyen felelőtlen). Róla még annyit tudok, hogy mivel szoptatni sosem sikerült, csak kapta üvegből a lefejt tejet a kórházban, (elég hamar elapadt), akkor már nem dohányzott, nem mert, de amint elapadt neki visszaszokott és azóta is pöfékel. Házban laknak, bent sosem dohányzott, de rendszeresen kijár a teraszra azóta is. A magam példája pedig: az első terhességem bevallom,nem volt tervezett anno, dohányoztam is, így mikor kiderült, akkor tettem le a cigit és azóta sem szoktam vissza, született még egy gyermekünk, ő már tervezetten, nagyon örülök, hogy megszabadultam anno, sok-sok éve könnyen a bagótól, mert a férjem vért izzadt vele évekig, bár otthon sosem bagózott, kocadohányos volt sokáig, nemrég sikerült végleg letennie neki is.
2017. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!