Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamik aki nem szokott le a...

Kismamik aki nem szokott le a dohányzásról mennyit szívott egy nap?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok terhes de dohányzom és csak kíváncsi lennék. És ha már szültél egészséges lett a baba vagy volt probléma?

2017. febr. 25. 17:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
58%
Jo, en nem etetem a sotet trollt;))) Fustolj tovabb;)
2017. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
45%
Jo, en nem etetem a sotet trollt;))) Fustolj tovabb;) Biztos fogyokuranak tartod.
2017. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
22%
Nincs ra szükségem, nincs szottyadt testem :P
2017. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
75%

Anyum egész terhessége alatt brutális passzív dohányzásnak volt kitéve.

26évvel ezelőtt volt pultos egy igazi falusi késdobálóban, ahol minden este vágni lehetett a füstöt.

Úgy volt, hogy táppénzre megy, mert amúgyis folyt az építkezés (szocpolbaba vagyok) de egy éjjel mindent elloptak. A lerakandó járólaptól elkezdve, az ablakokon át, a vécékagylóig MINDENT.

A szüleim látástól vakulásig melóztak, a testvéreim heti váltásban voltak a nagyszüleinknél, hogy ne kelljen a kajára költeni.

Anyu mondta, hogy ha egy hónappal korábban történt volna, inkább elvetet. Így viszont majd'beleszakadt.

Én 42.hétre 4650grammal és 52centivel (családi rekorder) születtem, és fél éves koromtól rendszeresen ott voltam a kocsmában, Reggel 9től délután ötig, amikoris apu hazavitt.

Úgy két éves koromig ez ment, aztán a kocsmárosné átvette a bizniszt, és mindig nála bandáztam. Volt kazettalejátszója... Meg ingyenmagnum.

Nem vagyok alkoholista, és kettő szál cigit szívok a két csésze kávémhoz egy nap.

A terhességem alatt hatalmas mázlim volt, mert megundorodtam a szagától (a második lányomat így fedeztem fel), viszont szoptatás alatt már hiányzott.

2017. febr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
59%

#45


Orvosi TÉNY, hogy élelmiszerből D3-hoz nem jutsz hozzá.


Az alap vérképnek pedig a D3 szűrés nem része.


Cigiző terhes nő ne okoskodjon.

2017. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
70%

#Kéredező


Orvosi TÉNY, hogy a magyar lakosság 95%-ának D3 hiánya van, igen. Ez az ORVOSI közmegegyezés, és ezért van egységes orvosi javallat a szedésre.


#45

Nem szülő vagyok, te szerencsétlen, hanem orvos.

2017. febr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
39%
Igen, én is orvos vagyok... 😅 Itt mindenki lehet orvos :D Googledoktor.
2017. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
51%

Azért az felettébb vicces, hogy a dohányos anyuka arra hivatkozik, hogy "Hát nem értitek, hogy az én időmben egyáltalán nem üldözték a dohányosokat.", miközben a legkisebb gyereke csak 10 éves. 2007-es, igaz? Mint az én legnagyobbam. Nem volt az annyira régen. Már ez az oldal is megvolt akkor :D Pont ugyanígy tudta minden épelméjű ember, hogy terhesen dohányozni KÁROS. Neked nem szóltak?

De mást is mondok. 30 éves vagyok, úgyhogy a nagyobb gyerekeiddel hasonló korosztály, ha jól rémlik, amit írtál. Se anyám, se nagynéném (ugyanabban az évben szültek) nem dohányzott terhesen, pedig amúgy cigiztek, cigiznek a mai napig. Ne akard már bemesélni, hogy akkor az volt az álláspont, hogy nyugodtan lehet cigizni terhesen, mert ez kamu, még nagyanyámat is arra intette az orvosa, hogy terhesen annyira keveset dohányozzon, amennyire csak tud, még jó, hogy nagyanyám egyáltalán nem cigizett akkoriban, de mindenkinek ezt tanácsolták. A 80-as években meg már egyértelműen az volt az orvosi ajánlás, hogy egy terhes nő ne dohányozzon. Valóban nem néztek ennyire csúnyán a dohányzó kismamákra, de már akkor is tudott volt, hogy árt a babának.

2017. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
39%

"de már akkor is tudott volt, hogy árt a babának."

Sajnálom, de nekem a nem ez az eredmény jött ki, a 7 év és közel 300 megkérdezett anyukánál. És innentől kezdve, mindenki annak, és azt hisz amit akar. Én befejeztem.

2017. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
39%
De azért ezt még muszáj leírnom. A három gyerekem közül csak a legnagyobb kapott antibiotikumot, a 22 éve alatt kb 5X. A két kisebb(10/12) viszont SOHA. Nem is járunk orvoshoz, csak igazolásért. Én már csak ilyen felelőtlen anyuka vagyok.:)
2017. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!