Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Gáz" ha a gyerekemnek csak...

"Gáz" ha a gyerekemnek csak használt ruhát veszek, ha magamnak nem?

Figyelt kérdés
Alapból persze nincs bajom a használt ruhákkal, de magamnak nem veszek. Nincs türelmem válogatni, hogy megtaláljam, ami tetszik is és méretben jó. Egyszerűbb ha bemegyek egy üzletbe, amit szeretek vagy neten rendelek. De a gyerekemnek szinte csak használt ruhát veszek. Sajnálom kiadni egy gyerekruhára 3-4000 forintot,amit (jó esetben) félév alatt kinő és úgyis csak játszik benne. Még nem is jár oviba, itthon van velem. Szóval neki inkább olcsón, de jó állapotban lévő ruhákat veszek. Csak hallottam, hogy így a gyereken spórolok... ami ebből a szempontból igaz, de amiből kell az új, abból megveszem, de ruhánál feleslegesnek tartom. Én meg évekig hordhatok egy ruhát, gimi óta nem változott a méretem, szóval nekem jobban megéri újat venni.
2017. márc. 19. 12:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem az a gáz, hogy csak használt. Ha lenne benne kabátka, overál, harisnya, zokni, vagy cipő, akkor nem lenne ciki.


Nekem csak vegyesen fér bele a használtruha, azért nem veszek semmit,mert olcsó, azért viszont igen, mert tetszik. Magamnak is van, neki is van, de ritkán tetszik meg valami, el sem tudom képzelni, hogy egy ruhatárnyi ruha tetszen turkálóból.

2017. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Lányom mostanában nagyon odavan a mesehősös ruhákért, ha Minnie egér, Peppa malac vagy Micimackó van rajta. Ezeket a ruhákat drágábban lehet megkapni. Tudom, hogy pl Kikk vagy Pepco üzletekben van olcsóbb ruha is, de hiába veszem neki, ő úgyis a mintásat szeretné fölvenni. Akkor már inkább veszek neki több mintásat, ami jó állapotban van. Meg nem tudom miért jobb az olcsóbb de új, mint az olcsó használt (de pl. Next és társai, szóval jobb minőség). Vettem már pár dolgot a Pepcoban, de nem voltak valami jó minőségűek.
2017. márc. 19. 13:42
 13/29 A kérdező kommentje:
Azt azért kifelejtettem, hogy zokni, harisnya, cipő mind új, inkább póló, nadrág, pulcsi a használt. Cipőből figyelek a minőségre, előző cipője Elefanten volt, most kapott egy új D.D.Step cipőt.
2017. márc. 19. 13:44
 14/29 anonim ***** válasza:
68%

nem gáz. egyrészt teljesen igaz hogy felnőttként nehéz jó allapotut talalni turiban...a gyerek ruhákat hamar kinovik, nincsenek lestrapálva mire a turiba kerulnek. a felnott ruhak igen...remek darabokat fogok neki ki turibol, de nem azert mert raszorulok hanem mert az imperializmus ellen vagyok. magamnak ujat veszek, habar vennék hasznaltan is, ha talalnek, sot szoktam is neha meha.


egyebkent meg nehogy mar masok velemenye alapjan donts. Te penzed. Te keresed ra a penzt. Senkimek semmi joga beleszolni kire koltod el...kapaszkodjon mindenki: még a gyerekednek sincs! Majd ha ő keresi a lét, vehet magának újat. Addig meg olyat kap, amilyet Te veszel neki.

2017. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem gáz. Én irtózom a használt ruháktól. Ha valakinek anyira kevés a pénze, hogy legjobb esetben is csak használt ruhákra futja, azt megértem.

De az a szöveg, hogy neked jobban megéri újat venni, szerintem gusztustalan.

2017. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, elmondanád,mi gusztustalan a használt ruhában? Ki van mosva, nem foltos, szakadt...

Persze, ez a véleményed, nem gond, csak a magyarázat érdekelne.

2017. márc. 19. 14:33
 17/29 anonim ***** válasza:
32%
Nem csak a pepco létezik olcsó új kategóriában. Az általad említett next pont az egyik, amit 1000,- alatti darabáron lehet rendelni outletből újonnan.
2017. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
62%
Hát én még az elején úgy ahogy megértettelek, de a mesehősös példád épp nem jó. Turiban nem igaz& h könnyű kifogni mesehősös ruhát& ami szép is és jó is méretben. Viszont pl a Kikben, amit te említettél& 1590 állandóan a mesehősös póló. Ott dolgozom, szóval tudom, h mindig van, és jó áron. De ma vettem a fiamnak 2 pólót 700 ft ért a fiamnak a H&M ben,a lányomnak meg egy pónis kisruhát 1290 ért. C&A ban vannak pulcsik 1490 ért leakciózva. Lehet a gyereknek is újat olcsón venni. És nem a kínaiban!
2017. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
54%

Úgy oké, ha zokni/harisnya, cipő, kabát új.


Az tökmindegy, más miért nem akar használt ruhát felvenni.


Itt az az elv volt a kérdés, hogy oké e, hogy a saját ruháidra nem sajnálod a pénzt, a gyerekére meg igen.


Abban igaza volt a válaszadónak, hogyha jól állsz nagyon anyagilag, akkor bizony spúrság.


Én úgy bánok a gyerekkel, ahogy magammal.


Ha elviszed vásárolni, és megtetszik neki valami a boltban, nem veszed meg neki, mert drága? Magadnak meg megveszed akkor is, ha drága? Pedig ugyanaz a termék és ugyanakkora a hasznossága. Gondolom te is selejtezed a ruháidat, nem a 2000es évek trapéznadrágjait hordod.

2017. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%
Nem gáz.Ln is új ruhákat veszekmagamnak, de jó, ha évszakonként max. egy darabot,mert tudok rá vigyázni, nem kell előmosással, hosszú programon mosni, nem sarazok benne, és nem lyukad ki a térde a napihúsz eséstől,térden csúszkálástól. A fiam ruháit nem kímélhetem a mosógépben,naponta több öltő ruhát elkoszol.Én azt mondom, inkább felhőtlen játék és szaladgálás 4 évesen,mint vadiúj szép ruhák. Viszont amint inkább szép ruhákra lesz igénye, mint felhőtlen játékra a szabadban, neki is meg fogom adni.
2017. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!