Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Gáz" ha a gyerekemnek csak...

"Gáz" ha a gyerekemnek csak használt ruhát veszek, ha magamnak nem?

Figyelt kérdés
Alapból persze nincs bajom a használt ruhákkal, de magamnak nem veszek. Nincs türelmem válogatni, hogy megtaláljam, ami tetszik is és méretben jó. Egyszerűbb ha bemegyek egy üzletbe, amit szeretek vagy neten rendelek. De a gyerekemnek szinte csak használt ruhát veszek. Sajnálom kiadni egy gyerekruhára 3-4000 forintot,amit (jó esetben) félév alatt kinő és úgyis csak játszik benne. Még nem is jár oviba, itthon van velem. Szóval neki inkább olcsón, de jó állapotban lévő ruhákat veszek. Csak hallottam, hogy így a gyereken spórolok... ami ebből a szempontból igaz, de amiből kell az új, abból megveszem, de ruhánál feleslegesnek tartom. Én meg évekig hordhatok egy ruhát, gimi óta nem változott a méretem, szóval nekem jobban megéri újat venni.
2017. márc. 19. 12:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Mig kicsi volt lányom ,addig vegyesen vetem neki de leszoktam ,méghozá "hiénák miatt" illetve lidlben elég sokszor van mesehősős ,hét ott is szokott lenni miniegér ,hello kitty ,stb,olcson,kikben is lehet kapni olcson mesehősős vagy egyszerüen szép mintás ruhát ,pepcoban is ,olcson szépet,tescoban is.

Viszont ha használt ruha akkor inkább helyi börzén néz szét ,fb csoportban ott esetleg olcson kapsz mesehősős ruhát .

Én is ùjatt veszek magamnak ,használtban se türemem se az izlésemnek megfelelő nincsen,igaz én negyed évente ha veszek magamnak valamit.

2017. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
93%
Hát az a durva, hogy a db áras használt már lassan új árban van. Nyílt nálunk egy nagy Háda, hát 5000 Ft-ért már új pulcsit is kapok. A gyerekeknél a póló is 1200-1500, ezért tényleg lehet már újat is venni.
2017. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
62%
A gyerek előtt nem turkáltam ruhát, de mióta gyerekeim vannak rájöttem, hogy szuper, igazi hobbiturkáló lettem és élvezem a kincskeresést, főként a gyerekeknek, de néha magamnak meg páromnak is. Kisebb méretekben rengeteg szuper cucc van, de ovis korig is jó sok, a gyerekeimet folyton megdícsérik, hogy milyen jól öltözöttek. És használt cuccot venni öko :-) Szóval szerintem nem gáz, akkor se ha magadnak újat veszel.
2017. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Amíg picik voltak (3 év alatt), addig turiból, börzéről, bababizikből öltöztettem őket és többségében én is onnan öltöztem. Mióta dolgozom, mindenkinek újat veszek többnyire. Van néhány turkálós darabunk, nekem is és a gyerekeknek is továbbra is, de azóta előre kinézem az akciókat és újat vásárolok fél áron. Ennek több oka van: nincs időm járni a turikat, célirányosabban vásárolok, többnyire netről rendelek vagy netem nézem ki az akciót, másrészt a nagyobb gyerekekre már szép állapotú használt ruhát ritkábban találok.

Amúgy nem kerül többe így, mert kevesebb, használhatóbb ruhájuk van. A turiban sokszor megvettem, amit találtam, olyat is, amiből már van több, vagy két számmal nagyobb, mert majd belenő. No, ez így sokkal többe kerül :(

2017. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
25%
Kubában turkálókból öltözik mindenki. Igényes, minőségi ruhák, az emberek jól öltözöttek, de mindent másod vagy harmadkézből szereznek be. Mert ők azt vallják hogy pazarlás és a föld ellen való, ha valamit, ami még teljesen jó, az ember kidob és mindenből úiat vesz. Volna még mit tanulnunk, nyugati civilizáció ide vagy oda :(
2017. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem is gáz. Tudom, hogy ellenszenvet fogok kiváltani, de nekem 4 éves a gyerekem, soha nem vennék neki használt ruhát. Rokonoktól ,barátoktól elfogadom,mert tudom kié volt, de nem sokat kapunk. Veszek neki újakat.

Viszont ennek az az ára, hogy magamnak nem veszek semmilyen ruhát,gyakorlatilag a 4 év alatt csak fehérneműt vettem. Nem futja rá. Nem azt mondom,hogy Te nem vagy jó anya, de önző vagy. Más kérdés, hogy lehet,hogy Neked van igazad :)

2017. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
10%

Ot tagu a csalad, mindenki kap uj es hasznalt ruhat is.

8, 14 es 17 evesek a gyerekek.


Azert vegyek csak ujat a gyerekek szamara, hogy netan ev evekig egy db ruhat ne vehessek? Na, nem. Rengeteg jo cuccom van a Hadabol pl. Nincs rairva, hogy hasznalt;)

2017. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
47%
Nem gáz!Ők még olyan gyorsan kinövik a ruhákat és tényleg nagyon drágák a gyerek ruhák.Drágábbak mint a felnőtt ruhák!
2017. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a kérdés, hogy használt-e vagy új a ruha,hanem hogy jó minőségű-e és igényes-e. Nekem gyerekruhában a minőség és igényesség védjegye pl. a NEXt márka, amihez leginkább használtan lehet hozzájutni,és így is szebbek,jobbak és még tovább bírják a használatot, nyüstölést,mint az olcsó új ruhák, amik pókháló vékonyak, és pár mosás után elcsavarodnak, hordhatatlanok. A fiamat mindenki dicséri, milyen jól öltözött, és tényleg az.
2017. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!