Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar idegeneket, ha...

Miért zavar idegeneket, ha egy nő elhízik szülés után?

Figyelt kérdés
Ha a férjét zavarja, azt értem. De egy ismerősnek, munkatársnak, 20. rokonnak miért olyan fontos ez?
2017. jún. 19. 10:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Senkit se érdekel, miért híztál meg. Pont ugyanolyan nagyot rúgnak abba is, akinél egészségügyi oka van.

Egy vödör hormont felzabáltam, hogy teherbeessek, egy másik vödörnyit feldugdostam, hogy ezúttal ne vetéljek el. Harmadik próbálkozásra sikerült.


Mindezt azért, mert a férjem mindennél jobban vágyott egy gyerekre, én pedig szeretem.

Még le se telt a gyerekágy (császármetszés után!) de mindenki azzal ba.sztatott, hogy mikor fogyok vissza, mert ekkora disznó mellett nem fog megmaradni a férje, ne csodáljam, ha keres egy vékonyabbat.

Három héttel szülés után pszichológushoz kerültem, mert megbántam a gyerekvállalást.


Mindez köszönhetően azoknak, akik kedvesen segíteni akartak, hátha nem vettem észre, hogy másfél év (3 teherbeesés, két missed ab, műtét, elkeseredés, egy terhesség, szülés, szoptatási nehézségek) alatt felszedtem 20 kilót.


Minden nap végighallhatok legalább egy embert, aki arról csacsog, hogy szoptatás alatt potyogtak róla a kilók, és két hetes baba mellett így diétázik, úgy tornázik, és rengeteg a teje.

Én meg fejek és szoptatok felváltva, hogy a napi 600 ml meglegyen, mert csak testalkatra lettem tehén, tejhozamra nem. Diéta mellett nyugodtan elkezdhetem tápszerezni a babám.

Természetesen ezt is már megkaptam, hogy "én inkább adnék neki tápszert, az is jobb, mint így kinézni", aztán egy hegyibeszéd arról, hogy biztos már nem is kíván a férjem.


Mióta hozzámentem, ő is hízott 20 kilót, kopaszodik, és ő se 27 éves. Kemény küzdelemmel, de évekig tartottam a súlyom, az alakom. De senkinek eszébe se jutott, hogy jogos lenne, ha elhagynám egy sportosabbért, vagy hogy nem kívánom.

Csak mi nők vagyunk ilyen semmit érő szextárgyak, akinek az egyetlen célja, ha jól dugható, mindig szép, szexi és kívánatos. 72 kilósan gyakorlatilag nem is vesznek emberszámba. Még a buszon is megalázhatnak idegenek.


Egyszer nem kérdezte senki, hogy hormonális ok áll-e a háttérben! Csak megy a lenéző duma, hogy "nem kellett volna terhesen kettő helyett zabálni".


Másoknak miért fontos a túlsúlyom? Mert szemetek. Meg lehet alázni, bele lehet rúgni a másikba, ráadásul: büntetlenül.

Ha egy embert szidalmazol, valószínűleg lesz aki megvédi.

Ha egy túlsúlyos anyát alázol, akkor egy emberként áll mögéd mindenki, és támogat abban, hogy sárba tipord. Az emberek többsége szerint teljesen természetes egy kövér embert zaklatni.


Soha, senki sem kérdezi, mi a túlsúly oka.

Alig várom, hogy a baba 4 hónapos legyen, elkezdem hozzátáplàlni, és bármibe is kerül, el fogok kezdeni koplalni. Már öncsonkító és öngyilkos gondolataim vannak a testem miatt.

A pszichológus szerint ez már nem szülés utáni depresszió, de egyelőre nem szedek gyógyszert. Azt mondom, hogy a szoptatás miatt. De valójában nem. Azért nem szedek, mert az antidepresszánsok is hízást okoznak.

2017. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Én az egyik gyerek után vagy 74 kiló voltam, a másik után meg 42, aztán amikor abbahagytam a szoptatást, visszatért az eredeti 55 körüli. És soha nem zabáltam vagy fogyóztam és elvileg minden laborértékem is jó lett. Hülyeség ítélkezni, mert az ember sosem tudatja, mi áll mögötte és senki sem marad örökre szép. Az meg végképp rossz, ha egy párkapcsolat az ezen múlik. És igaza van annak, aki azt írta, hogy "bezzeg a férfiak" - mert a nők állandóan froclizzák vagy magukat vagy egy másik nőt, a férfiak többsége meg sörhassal is elégedett önmagával :)
2017. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Azért fontos nekik, mert bunkók.


Senkinek, semmi köze nincs ehhez az érintett nőn, és maximuma férjén kívül. Aki erről véleményt óhajt formálni, az egyrészt irreleváns, másrészt unatkozó bunkó, harmadrészt semmiben sem különbözik a falu szélén pletykáló, unatkozó vénasszonyoktól.


Tipikusan a frusztrált emberek ilyenek, akiknek nem klappol valami az életükkel, és úgy akarnak jobbak, kiválóbbak lenni a saját szemükben, hogy másokat próbálják becsmérelni, lenyomni. Ilyenekkel pl:

-nem szép

-hogy zabált magára ennyit

-nem igaz, hogy nem zavarja

-hogy néz már ki

-ne csodálkozzon, ha elhagyják

-stb.


Ebben mindig benne van kimondatlanul, hogy az ócsárolt személy a rossz, bezzeg ők, na őőőőők aztán mennyivel jobbak.


Az ilyen pletykálkodás, beleszólás mindig arról beszél, aki mondja. És nem sok jót :)

2017. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha lehetne, a 11-esnek 150%-ot adnék.
2017. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 4-5 kiló felesleggel lettem terhes. Ez azóta a kezdeti sok hányás miatt lement. De az 100%, hogy a párom jól orrba vágná azt, aki olyat mond nekem, hogy ő majd nem fog szeretni, megcsal stb.

Azt meg, hogy rögtön mindent le kéne adni, nem mindenki gondolja, max az olyan ribik, akik szerint a vékony derék minden.

Az ismerősök is örülnek, ha addig sem kell magukba nézniük, amíg mást pocskondiáznak.

2017. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha körülnézünk ismerősi körben vagy a nagyobb világban, egyáltalán nem azon múlik, hogy kinek van boldog vagy sem kapcsolata vagy marad vénlány vagy váltogatja örömmel vagy kínjában a fiúkat, hogy milyen csinos az aktuális trend szerint. És az erotikus sem egyenlő az esztétikussal :) (Ezzel vissza is lehet vágni az ilyen piszkálódásra.)

Az egészséges életmód persze szuper hasznos és nem lehet ledegradálni egy nő életében a szépség szerepét (saját maga elfogadását), de belegárgyulni sem érdemes, hogy mikroszkóp alatt nézegesse magát az ember, mint a kamaszok, mert azzal sokkal értelmesebb dolgok elől veszi el a ki tudja mennyire szabott idejét és energiáját. És nincs olyan szabály sem, hogy cserébe a vékony alakért jó életet kapsz. Cserébe kapsz irigykedő pillantásokat a többi nőtől, és felvehetsz olyan miniszoknyát, hogy utánad fütyüljenek az árokparti munkások, de simán lehet, hogy aki mindezt a társadalmi normák szerint megteheti, annak meg másban van "keresztje" (mert valami mindenkinek van) és valamiért rád irigykedne (pár, gyerek, anyagiak, tehetség, élmények, tulajdonság...?). Aztán persze ez is általánosítás, de a latin vagy fekete nők, és látszólag a romák is e téren sokkal egészségesebb felfogásúak: a "dúsak" ugyanolyan értékűek a saját szemükben, legalábbis nem bő csuhában lopakodva kerülgetik a kirakat-tükröződéseket :)

2017. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%
Én a 11-esnek nem adnék 100%-ot, 150-et pláne nem. Azért 70 akarárhány kg az nem a világ vége, neki valami komoly lelki gondjai vannak, ez a kifakadás nem normális.
2017. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a gusztustalan, aki ahelyett, hogy kérdezne, megértene és segíteni próbálna, ítélkezik a fejem felett. Megpusztultam a 2 gyerekemért, és igen, hazavágták a testem. Hormonok, betegségek, 4 hasi műtét... és ezek nem a kifogások. Eltelt 1.5 év a szülések óta, és rettenetesen nézek ki. Jól érzem így magam? Nem. Sikerül változtatni? Még nem. Ítélkeznek felettem? Hajaj! Az összes buta ember ítélkezik, igen. Én úgy gondolom, hogy akiben annyi emberség és empátia nincs, hogy megismerje és megértse a problémáimat, azzal nem barátkozom. Sötét emberek mindig voltak és mindig lesznek is. Örüljön, hogy nem élte át amit én, hogy nem félt, hogy ott marad, hogy nem maradt utána traumája, nincs étkezési zavara és egy rakás betegsége, hogy könnyebb az élete, és maradjon csöndben!
2017. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%
A férfiakat azért nem kérik számon, mert náluk ez elfogadott. Mint az is, hogy nem lakkozzák a körmüket, nem húznak szoknyát, nem sminkelnek, nem hordanak fülbevalót és nem csinálnak maguknak hajkoronát egyes alkalmakkor. Nők közül sem az összes, de nem szólják meg azokat, akik mégis. A férfiaknál nem túl sok fordít nagy figyelmet magukra, akik mégis azoktól elájulnak, mint a szebb nőktől. Mégis a nőktől ez jobban elvárt. Mint az, hogy egy férfi segítsen egy nőnek például, ha fizikálisan rászorul. Azért mert az a férfiaktól van elvárva. Ilyen a társadalom, vannak férfiak és nők, mást várnak el tőlük általában. A nőktől, hogy legyenek szépek. Ma meg a szép az, ha nincsen rajta súlyfelesleg, ennyi.
2017. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
11-es párja gondolom tud a dologról, és ez a lényeg, nem? Bárkit piszkálhatnak az utcán bármi miatt. A túlsúly még a legkevesebb. Mennyivel rosszabb a származás, a fogyatékosság vagy valamilyen betegség, ami em fogyatékosság de látszik! Szerintem ez a legkevesebb, ennél sokkal rosszabb dolgok vannak a világon, ami miatt kikezdik az embert.
2017. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!