Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos ekkora sértődöttség a...

Jogos ekkora sértődöttség a menyem részéről? A karácsonyhoz hogy álljunk ezután?

Figyelt kérdés

Kb.3 hónapja összevesztünk a menyemmel. Sok dolog volt amivel nem értettünk egyet a gyerekek kapcsán, sokáig nem szóltam, de akkor nálunk töltötték a hétvégét és valahogy kibukott belőlem, elég szabadszájú ember vagyok, és ő is visszaválaszolgatott, így eléggé elfajultak a dolgok, a végén kicsúszott a számon hogy hülye p**csa, a nagyobb unokám ráadásul hallotta. Tudom hogy nem így kellett volna.

Azóta nem szól hozzám, az unokákat nem láttuk. Már próbáltam volna békülni, de elzárkózik.

Üzentem neki, hogy karácsonyra mit vegyünk a kicsiknek, de visszaüzent hogy köszöni megvan minden

Illetve hogy karácsonykor meglátogathatjuk a gyerekeket de nem alhatunk ott. (Ez annyi mintha nem mehetnénk mert 500 km-re lakunk.)

Illetve hogy a férjemet szívesen látja.

Mit tehetnék? Vegyek azért ajándékot? Szeretném ha tőlünk is kapnának valamit az unokák és szeretném látni őket. Hogyan közelithetnék hogy elfogadja

Az unokák láthatásához jogom van, nem?


2017. dec. 21. 19:10
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem meg bazira nem jogos.

Nem tudhatjuk a részleteket. Lehet jó szándék vezérelte a kérdezőt, mikor szóvá tette a menyének a dolgokat és ki nem esett még olyan hibába, hogy kicsúszott a száján egy-két olyan mondat vagy jelző, amit amúgy nem úgy gondolt?

A menyének bizony nem a saját egóját és sértettségét kellene nézni, hanem azt is, hogy a férjének ez mennyire kellemetlen, esetleg fájó. És a gyerekeknek is, hiszen valószínűleg szeretik a nagymamájukat.

Itt sokkal több a csípőre rakott kezű "bezzeg meny", mint a masik oldal képviselői. Persze, vegyél ajándékot, mert milyen nagymama vagy, ha nem. Add oda, aztán húzhatsz haza...

Hát nagyon nem. A gyerekeknek szerintem sokkal nagyobb szüksége lenne a nagyszüleire nyugodt hangulatban, mint pár ajándékra feszültségben.

2017. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
90%
Mi volt az ok, ami miatt konkrétan kirobbant a balhé?
2017. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos jogos. Én is ezt tenném egy ilyen durva sértés után. És tudod csak úgy egy intelligen kedves ember száján premier plán SOSEM csúszik ki valakire, csak ha alapból egy tipikus megmondóember.


A menyed jól járt el. Az unokától nem tult el és a háztó sem, de nem kíván veled egy fedél alatt aludni. Bemehettek, unokazhattok, de a feltételeket oldjátok meg. Ez így fair.


Amúgy ha én anyósom ilyet mondana nekem, férjem látni sem akarná. Ahogy én sem. Jóideig. Szóval örülj hogy a te fiad meg tud ilyen hamar bocsátani egy ilyen hatalmas hibát és tiszteletlenséget.

Mellesleg a nagyobb gyerek mennyi idős? Csak mert anno ha nagymamám ilyet mondott volna anyámnak én sem akartam volna színét sem látni egy darabig! Hihetetlen mit képzelhettél hogy ilyen tiszteletlen voltál ennyi idős fejjel......és még az anyósok pattognak hogy a mai menyek milyen kis felvágottnyelvűek. Eszem megáll. Nekem mondana ilyet bárki a lábán nem állna meg. Felnőttek miért beszélnek így egymással??

2017. dec. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
78%
Azért, ha nem az alap hangnem nálatok, akkor ez nagyon durva. Kérj bocsánatot!
2017. dec. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
78%
Minek kell beleszólni a gyereknevelésbe? Persze, biztos van olyan, amit saját magunk másképp kezelnénk, de a gyerek az az anyja és apja dolga. Gondolom nem p*rnót nézni engedték a gyerekeket, vagy épp sört vedelni, esetleg kakival összekenni a falat. Szóval... Nem tudni az összeveszés konkrét tárgyát, így nehéz. Amúgy: hívd fel telefonon, írj neki bocsánat kérő levelet, emailt, üzenetet, akármit, ha valóban őszintén bocsánatot szeretnék kérni, megtalálhatod a módját! Amúgy van szálloda, nem szükséges ott aludni, sőt egy szálloda-éttermi vacsora is némileg semleges terep lehet a találkozásra és békülésre - erre természetesen nektek kellene meghívni őket
2017. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
80%

Hát én most megkérdeztem a férjem, ilyen után mi lenne az állaspontja. Azt mondta közölné az anyjával, hogy lesz szíves az unoka előtt bocsánatot kérni tőlem az anyja, és természetesen piszkosul haragudna rá ő is.

Szíval hotel. És örülj, hogy ezek után egyáltalán vendégül látnak.

2017. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
32%
Ahhoz, hogy valaki hogy neveli a gyerekét, valóban senkinek nincs köze, amíg azt olyan módon teszi, hogy azzal a gyermeke egészséges testi, lelki, értelmi, érzelmi fejlődését biztosítja. Amennyiben a nagymama úgy vette észre, hogy ezt nem biztosítja a menye, akkor jogosan próbálta felhívni rá a figyelmét. A módját azonban valószínűleg nem jól választotta meg, ha a vita ennyire eldurvult és sértegette a menyét ráadásul ennek az egyik gyerek is tanúja volt. A sértődés jogos, de a haragtartás felesleges. A gyerekeknek sem jó. Nem jó, ha azt látják az anyjuktól, hogy van "örök harag". Meg kell tudni bocsátani, de ehhez a másik félnek bocsánatot kell kérni. El kell indulnia valamilyen párbeszédnek, ez a helyzet hosszú távon senkinek sem jó.
2017. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
78%

Bocsanatot kertel mar tole?


Kivehettek egy ejszakara szobat is, igy tudnatok menni. En osszevesztem anyosommal es aposommal, mikor kibuktak beloluk a dolgok, amik nem tetszettek, de kulturalt hangnemben zajlott. Egy bocsanatkerest ettol fuggetlenul elfogadtam volna. Anyosom ezt indirekt modon meg is tette, aposommal meg azota tudom, hanyadan allunk, de mar vele is normalis a viszony par honap mosolyszunet utan. Ehhez kellett pl. hogy anyosom elmondja, hogy szeretnek. Nagyon jol esett, majdnem elbogtem magam. Nem akartam veluk osszeveszni egyaltalan, de a gyerekem az enyem, nekik meg volt a lehetoseguk a sajatjaikkal, es nem kertem tanacsot, megis megkaptam, hogy miket csinalok rosszul, meg mivel veszelyeztetem a gyereket. Felnott emberek vagyunk a ferjemmel, imadjuk a gyerekunk... Amugy azota kicsit visszavettek, de en is dolgoztam azon, hogy ne vegyek a szivemre minden megjegyzest. Talan segit, ha latod kicsit a masik oldalt. Nalatok is beleszoltak a nagyszulok anno a gyereknevelesbe, amit te elturtel, ezert ugy gondolod, neked is jogod van elmondani a velemenyed akkor is, ha nem kerdeztek?

2017. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
62%

Elárulod, mi volt a vita tárgya? Addig nehéz objektíven látni.


De bármi is volt, káromkodva, ronda szavakkal illetve beszélni vele ordas nagy hiba volt. Az érett emberek NEM így intézik a vitát bármi is legyen a tárgya. Szóval ha ezt nézzük, jogos. Láthatod a családot de oldd meg a feltételeit, keress motelt, panziót, ennyi.

2017. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
72%
Kezdhetnéd egy bocsánatkéréssel.
2017. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!