Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos ekkora sértődöttség a...

Jogos ekkora sértődöttség a menyem részéről? A karácsonyhoz hogy álljunk ezután?

Figyelt kérdés

Kb.3 hónapja összevesztünk a menyemmel. Sok dolog volt amivel nem értettünk egyet a gyerekek kapcsán, sokáig nem szóltam, de akkor nálunk töltötték a hétvégét és valahogy kibukott belőlem, elég szabadszájú ember vagyok, és ő is visszaválaszolgatott, így eléggé elfajultak a dolgok, a végén kicsúszott a számon hogy hülye p**csa, a nagyobb unokám ráadásul hallotta. Tudom hogy nem így kellett volna.

Azóta nem szól hozzám, az unokákat nem láttuk. Már próbáltam volna békülni, de elzárkózik.

Üzentem neki, hogy karácsonyra mit vegyünk a kicsiknek, de visszaüzent hogy köszöni megvan minden

Illetve hogy karácsonykor meglátogathatjuk a gyerekeket de nem alhatunk ott. (Ez annyi mintha nem mehetnénk mert 500 km-re lakunk.)

Illetve hogy a férjemet szívesen látja.

Mit tehetnék? Vegyek azért ajándékot? Szeretném ha tőlünk is kapnának valamit az unokák és szeretném látni őket. Hogyan közelithetnék hogy elfogadja

Az unokák láthatásához jogom van, nem?


2017. dec. 21. 19:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit jobban ismerve a sztori hátterét maximálisan a menyednek adok igazat. Egyrészt ez nem egy olyan horderejű kérdés, amibe bármi jogod lenne beleszólni, másrészt az általad használt kifejezés több, mint gusztustalan, főleg a gyerek előtt. Harmadrészt nagyon is lehet logika abban, amit a menyed csinál, ő tudja mikor és mennyi csokit ad a gyerekeknek, így kordában tudja tartani az édességfogyasztásukat. Míg, ha a nagyszülők is ki tudja mennyi édességgel tömik őket, arra nincs rálátása. (Ez persze nem biztos, hogy így van, simán lehet, hogy a menyed valóban következetlen, de ebben a szituációban pont nem feltétlen mond hülyeséget.)

Összességében a következetesség kérdése nem a te dolgod, hanem a gyerek szüleié, semmi jogod nincs beleszólni.

Szerintem örülj, hogy a fiad szóba áll veled, az én férjem valószínűleg pár hétig ezt sem tette volna. Az a minimum, hogy bocsánatot kérsz az egész családtól (a gyerekek is legyenek jelen) és ígéretet teszel, hogy nem szólsz bele abba, ami nem a te dolgod. És ezt követően ennek megfelelően is viselkedsz és cselekszel.

Fiatal szülőként az eszem megáll, hogy egy nagymama korú hölgy ilyet megenged magának, egy pár éves gyerek előtt ráadásul. Tudod a szóhasználatod és a viselkedésed már önmagában elegendő ok lenne arra, hogy a bíróság teljesen eltiltson a kicsiktől, ugyanis veszélyezteted a lelki fejlődésüket azzal, hogy az anyjukat lehülyepi....od két kocka csoki miatt. Így én a helyedben nagyon nem a jogaimról magyaráznék, hanem mélyen magamba néznék...

2017. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
75%
Èn ugyan sem finomkodó sem mimóza nem vagyok, de ha nekem mondtál volna ilyet, akkor annyit sem tennèk meg, hogy beengedjelek a házamba, a menyed mèg rendes is veled. 5 èves gyerek sajnos már nagyon is tisztában van vele, minek nevezted az anyját, szóval akárhonnan nèzem, ez nem kis dolog volt, örülj, hogy egyáltalán odamehetsz mèg. Most szerintem kèrj bocsánatot, húzd meg magad ès tanulj az esetből, hogy èrdemes gondolkodni máskor, mielőtt megsèrtesz valakit.
2017. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
77%

31-es leirta, amit gondolok. Annyit tennek meg hozza, hogy agyalhatsz azon, hogy o ,,mimoza”, te meg ,,szabadszaju”, de attol meg ket valasztasod van, vagy felreteszed vele kapcsolatban a szabadszajusagot, es normalis hangnemben kommunikalsz vele, miutan a gyerekei es a ferje elott bocsanatot kertel tole azert, hogy

1. beleszoltal olyan dologba, ami nem a te hataskorodbe tartozik

2. minosithetetlenul es tiszteletlenul beszeltel vele, raadasul sulyosbitja a helyzetet, hogy a gyereke elott tetted ezt,

majd pedig

3. megigered, hogy legkozelebb inkabb megkerdezed, hogy miert dobtott igy, ha tenyleg erdekel, es hogy nemfogsz tobbet beleszolni,


vagy lenyeled, hogy mostantol hivatalos csaladi alkalmakkor, unnepekkor lathatod a gyerekeket arra a rovid es meghatarozott idore, ameddig a szulok ezek utan megengedik.

2017. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 babyboom567 ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Te mit csinálnál,hogy éreznéd magad, ha az anyósod a kiskorú gyereked előtt 2 csoki miatt lehüly..pics@zna?

Szívesen,önfeledten karácsonyoznál vele?Jól éreznéd magad a jelenlétében?Akarnál vele egyáltalán kapcsolatot?Lenne olyan helyzet amikor megbocsájtanál?


Ezt elszúrtad nagyon.

Én egy nagyon türelmes,és megbocsájtó ember vagyok de egy ilyen után nem szeretnék kapcsolatot veled.Unokákat láthatnád.

Karácsonyt úgy oldanám meg,hogy pár órára találkozhatnál az unokákkal,de én nem lennék ott.Férjem akkor menne hozzád, beszélne veled amikor akar.

2017. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
73%
Már írtam korábban, nem tudom hanyadik voltam. Most olvastam mi miatt volt a balhé. A véleményem nem változott, gyűlölném a menye helyében. Én nem tűrném, hogy bárki is megmondja, hogy nevelem a gyerekem azt meg pláne nem, hogy mit adok neki enni. Az eszem megáll milyen emberek vannak és a helyében a szemem kisülne, hogy nem vagyok vele tisztában hol a határ. A saját gyerekét úgy nevelte ahogy akarta, más dolgába ne üsse az orrát.
2017. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező! A fiadat úgy nevelhetted, ahogy jól esett, a te időd viszont ezzel lejárt. Nem korrekt egyáltalán beleugatni mások nevelési elveibe. Ha kikérik a tanácsaidat, akkor elmondhatod, de máskülönben egyrészről bunkó dolog belepofázni, másrészről ki is vagy te a témakörben, hogy jobban tudd? Te úgy csináltad, ők meg így. Leszel szíves tiszteletben tartani, főleg ha jóban akarsz lenni velük.

Hog ymihez van jogod, azt nem is értem, hogy jön a témához, a leírásod alapján senki nem tiltott el az unokázástól, csak azok után, amilyen stílust és hangnemet te megengedtél magadnak, nem szívesen altatnak ott. Azért kíváncsi lennék, fordított esetben te mennyire szívesen látnád az otthonodban a menyedet? Bármi is történt, ezt a kritikátlan stílust a kocsmába kéne tartogatnod, nem a rokonaidnak...

2017. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
49%
Pontosan ezért nem kell bele szólni más életébe, gyerek nevelésébe. Akkor se ha a saját unokánkrol van szó. Tartsuk tiszteletben más magánéletét akkor nincs gond.
2017. dec. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
73%
Én azt gondolom, hogy nem szabad beleszólni másnak a gyereknevelésébe. Nyilván itt nem szélsőségekre gondolok, amikor mondjuk veszélyezteti a gyereket. Kérj bocsánatot, ha még nem tetted meg (látom 2 hetes a kérdés) és idővel biztosan rendeződni fognak a dolgok és többet ne csináj ilyet. Ha valamelyik nagyszülőhöz megyünk sose szólnak bele a dolgokba. Nem azért, mert mi mindent tudunk, hanem mert bíznak bennünk, hogy a gyereknek jót teszünk, úgy csináljuk, ahogyan nekünk a legjobb. Vedd figyelembe a “szabályaikat”, mert így lesz csak béke.
2018. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!