Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos ekkora sértődöttség a...

Jogos ekkora sértődöttség a menyem részéről? A karácsonyhoz hogy álljunk ezután?

Figyelt kérdés

Kb.3 hónapja összevesztünk a menyemmel. Sok dolog volt amivel nem értettünk egyet a gyerekek kapcsán, sokáig nem szóltam, de akkor nálunk töltötték a hétvégét és valahogy kibukott belőlem, elég szabadszájú ember vagyok, és ő is visszaválaszolgatott, így eléggé elfajultak a dolgok, a végén kicsúszott a számon hogy hülye p**csa, a nagyobb unokám ráadásul hallotta. Tudom hogy nem így kellett volna.

Azóta nem szól hozzám, az unokákat nem láttuk. Már próbáltam volna békülni, de elzárkózik.

Üzentem neki, hogy karácsonyra mit vegyünk a kicsiknek, de visszaüzent hogy köszöni megvan minden

Illetve hogy karácsonykor meglátogathatjuk a gyerekeket de nem alhatunk ott. (Ez annyi mintha nem mehetnénk mert 500 km-re lakunk.)

Illetve hogy a férjemet szívesen látja.

Mit tehetnék? Vegyek azért ajándékot? Szeretném ha tőlünk is kapnának valamit az unokák és szeretném látni őket. Hogyan közelithetnék hogy elfogadja

Az unokák láthatásához jogom van, nem?


2017. dec. 21. 19:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen igaza van a menyednek. Az unokáktól nem tiltott el, de ő nem kíván veled kapcsolatot tartani pláne nem vendégül látni. Korrekt ahogy viselkedik, pedig nem feltétlenül érdemled meg.
2017. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
77%
Jogos a sertődöttsége. A karacsonyhoz ugy allj hozzá, ahogy kérték. Menjetek el, viselkedj normálisan, kérj bocsánatot a multkoriert. Maradjatok 1-2 órát, aztan menjetek haza, vagy egy panzióba. Ha most normálisan viselkedsz lehet jövő karacsonykor ők is normálisan fognak vendégül látni.
2017. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%
A nagymamáknak az a dolgok, hogy szeressék és kényeztessék az unokákat, az anya feladata, hogy nevelje és azt úgy teszi ahogy akarja. Egyedül a férje szólhat ebbe bele. Én sem szívesen látnám Önt a menye helyében. Ha én lennék a menye azt mondanám a férjemnek menjen el a gyerekekkel a szüleihez pár óra hosszára, de ottalvásról szó sem lehetne. Még így is kedves a menye, többet ne várjon.Vegyen valamit az unokáknak, a menynek külön nem kell esetleg közös ajándékként egy doboz szaloncukrot.Ilyenkor örülök, hogy nekem milyen jó Anyósom van.
2017. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
80%
Marha nagy mázlim van az anyósommal. Nem szól bele, ellenben ha segítséget kérek, segít. Fogd vissza magad, azt javaslom. Kérj bocsánatot, és ne bszólj bele a gyereknevelésbe.
2017. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
70%

Ilyenkor azért kicsit örülök, hogy nincs anyósom...

Kezdj egy bocsánatkéréssel, akkor is, ha neked volt igazad. A gyerek előtt akkor sem szidhatod a menyed, ha tényleg hp.

2017. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom nem ez volt az első alkalom, hogy okoskodtál...

Örülj, hogy láthatod az unokáidat és tartsd tiszteletben a menyed kérését.

2017. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
58%
Tudod, kérdező, sokat elárul egy ember jelleméről, hogy idejön, kérdez, aztán vissza se tolja a képét. Még az is, ha kamuzik...
2017. dec. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
82%

Jogos a menyed részéről, és korrektek a feltételei

Egy fontos kérdés: a fiad mit szólt a történtekhez

27-nek: egy nagymama korú nő nem biztos hogy állandóan a netet nézi, és pl.nem mobilrólh az én anyukám pl. napi egyszer bekapcsolja a gépet esténként, nekik azért ez más mint a fiatalabb korosztálynak.

2017. dec. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Most nézem azóta hogy kérdeztem, azért nem írtam, igaza van az utolsó válaszolónak, az én koromban szerintem az is modern hogy tudom használni ezt az oldalt, nem mindenki próbál a korral haladni.

A vita olyanon pattant ki hogy nekem nem enged dolgokat ő meg megcsinálja. Konkrétan állandóan azzal üldözött hogy ne adjak édességeket, de ő a szemem előtt adott nekik ebéd után csokit, erre tettem megjegyzést ami nem tetszett neki és ebből indult ki, és több dolgot is felhoztam amiben szerintem nem következetes.

Nálam nem akkora szó hogy elhangzik egy ilyen, de ő elég érzékeny meg nem ez a szabadszájú stilus, inkább finomkodó meg öszintén kissé mimóza

A fiam szintén meg van sértődve, de ő beszél velem, de leginkább arról hogy vannak a gyerekek

5 éves a nagy, a kicsi 2 és fél. Lány a nagy a kicsi fiú.

2017. dec. 22. 10:39
 30/38 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam hogy ennyien fognak írni nekem a kérdésre.
2017. dec. 22. 10:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!