Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túlzás 15 éves gyereknek...

Nem túlzás 15 éves gyereknek 160. 000 ft-os telefont venni karácsonyra?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció. Ismerősöm 15 éves gyerekének karácsonyra vett egy 160.000 ft- os galaxy s8-at.Én már felnőtt vagyok.Megfelelő munkahellyel, fizetéssel rendelkezem, de még magamnak sem vennék ilyet, nem hogy egy 15 éves gyereknek. Amikor ezt szóvá tettem neki, felháborodott. Mondtam neki, mi lesz a következő? 18 -adik szülinapjára autót fog kérni? Nem túlzás ez? Amúgy hitelük, van közepes anyagiakkal rendelkeznek, nem gazdagok. Mi a véleményetek erről?

2017. dec. 26. 13:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
36%

Ezért az álszeteskedésért ugy telibe vernélek, hogy összefo $nád magad....

Miert van drága telefonunk amikor mások éheznek? Miért van 60.000 forintos telefonod, amikor mas éhezik?

2017. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
66%

Azért vicc, hogy mennyire magára veszi mindenki, akinek 160 ezres telefonja van.

Mégis miért? Tudjátok, akinek nem inge...

A kérdezőnek sem azzal van a baja, hogy egy felnőtt ember, akinek szüksége van a munkájához egy drága telefonra, vesz magának, hanem azzal, hogy valaki a 15 éves gyerekének (akinek nyilvánvalóan nem kell ennyire drága telefon a mindennapjaihoz) miért vesz HITELRE 160 ezres telót...


Engem marhára nem érdekel, hogy az összes jól kereső kollégámnak mindig a legújabb iphone lóg a zsebéből. Ha megteheti és kell neki, hát vegye, az ő dolga.

De mikor a csóri 14-15 éveseknek lóg a zsebéből úgy, hogy közben hitelt kellene fizetni....na az gáz.

2017. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
22%
És az milyen érdekes, hogy azt az egyik kotnyeleskedő sem, es a kérdező sem tudta, merte megválaszolni, hogy mi köze van hozzá, hogy kinek, mennyiért, és miből vette? Miért fáj Neked, kis pistának az, hogy 3 hitelt fizet mondjuk egy telefonért, tv-ért stb stb.... Te fizeted? Te fázol rá, ha nem fizeted?
2017. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
15%

"Azért vicc, hogy mennyire magára veszi mindenki, akinek 160 ezres telefonja van.

Mégis miért? Tudjátok, akinek nem inge..."


Szerintem senki nem vette magára, legalábbis én nem vettem észre ahogy átfutottam a kommenteket. Inkább azt találták sokan 'felháborítónak', hogy a kérdező mennyit foglalkozik más pénzügyeivel. Mintha lenne bármi köze is hozzá. Nem mindegy nektek, hogy miből vette? Ha ő ezt látta jónak akkor neked miért fáj?

2017. dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
32%

Na, már nem 200+ az s8?

Na de amúgy vicc vagy, kérdező. " még magamnak sem vennék ilyet, nem hogy egy 15 éves gyereknek " - az ismerősödnek a fiú nem egy szros taknyos kis csicska, hanem a gyermeke, akinek valószínűleg akkor is szeretne mindent megadni ha magának nem is vesz meg olcsóbb dolgokat se a hitelek miatt. Te tipikusan az a szülő lennél, aki évente adna a gyerekének 5000 ft zsebpénzt és azért is a földig kéne hajolnia a hálától. Képzeld az édesapám nekem is megvette az új telefont akármikor látta hogy belassult / valami van és szeretnék újat. Aztán mégse egy elkényeztetett kva lettem, hanem egy fiatal vállalkozó aki fél éven belül diplomát szerez. Mellesleg ha nagyon bántja a kis csőrödet az összeg, lehet az előzőt eladták, így mindjárt "csak" 40.000 a telefon, vagy a régit ismerősöd megtartotta magának mert nála is ráfért már a csere. Vegyél magadnak valami szépet amitől megnyugszol vagy verd ki a bankszámlakivonatodra, de ezzel a hozzáállással állj le kérlek, ha akarsz még magad köré olyanokat akik ingyen szóba állnak veled.

2017. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
86%

"Te tipikusan az a szülő lennél, aki évente adna a gyerekének 5000 ft zsebpénzt és azért is a földig kéne hajolnia a hálától."


A kérdezőt nevezed viccnek, de egy kérdésből rögtön ilyen messzemenő következtetéseket vonsz le?


A szüleim sosem vették meg nekem a legdrágább telefont. Elmagyarázták, hogy nincs értelme, nem tudom kihasználni, inkább gyűjtsük a pénzt hasznosabb dologra, és kaptam egy olcsóbbat. Ettől még nem érzem azt, hogy ne adtak volna meg nekem mindent, a mai napig támogatnak, amiben csak tudtak.

De a gyereknevelés és a szeretet kimutatása nem csak abból áll ám, hogy minden szart megveszünk, amire nincs igazán szükség, de a gyerek akarja. A gyermeknevelést fel lehet úgy is fogni, hogy felkészíted a gyermeked az életre, olyan tanácsokkal látod el, úgy neveled, hogy mikor majd magát kell ellátnia, akkor ne hitelekből kelljen élnie.

Én nem kaptam több százezres telefont, viszont mikor egyetemre mentünk a tesómmal, akkor kaptunk egy kis lakást. Ugyanis a szüleim inkább úgy voltak vele, hogy nem költik el felesleges baromságokra a pénzt, hanem gyűjtik és olyanra költik majd, ami tényleg hasznunkra válik.


Még egyszer próbálnám kihangsúlyozni, amiről szerintem a kérdező is beszél:

160 ezres telefont az vegyen magának és a gyerekének, akinek telik rá. Ha nem telik rá, akkor ne verje miatta adósságba magát.

2017. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
30%

"Csak az emberek véleményére voltam kíváncsi."

Azokéra voltál kíváncsi, aki osztja a véleményed.

2017. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim válasza:
24%

A kérdező még mindig nem válaszolt, hogy mi köze van ehhez.

Szóval mi közöd hozzá ?

2017. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim válasza:
27%
Felnőtt létedre írni is megtanulhatnál már végre.:D
2017. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim válasza:
21%

#59 vagyok


ez a kérdezőnek szólt :D*

2017. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!