Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túlzás 15 éves gyereknek...

Nem túlzás 15 éves gyereknek 160. 000 ft-os telefont venni karácsonyra?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció. Ismerősöm 15 éves gyerekének karácsonyra vett egy 160.000 ft- os galaxy s8-at.Én már felnőtt vagyok.Megfelelő munkahellyel, fizetéssel rendelkezem, de még magamnak sem vennék ilyet, nem hogy egy 15 éves gyereknek. Amikor ezt szóvá tettem neki, felháborodott. Mondtam neki, mi lesz a következő? 18 -adik szülinapjára autót fog kérni? Nem túlzás ez? Amúgy hitelük, van közepes anyagiakkal rendelkeznek, nem gazdagok. Mi a véleményetek erről?

2017. dec. 26. 13:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
0%
Nem túlzás és magánügy. Ahogyan a hitelük és az anyagi helyzetük is. Nekünk sosem volt hitelünk és nagyon jól állunk anyagilag, de a pofám leszakadna más zsebében turkálni.
2017. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
80%

HITELRE venni drága telefont tényleg marhaság ,mindegy hogy gyereknek vagy felnőtnek ,ez az én véleményem

Viszont szülei dolga hogy mit vesznek gyereknek és megveszik e a legujjabat neki mert neki az kell vagy azt találta ki a gyerek.

Az én fiam is le akarta cserélni telefonját amit tavaly karácsonyra kapott ,mi közöltük vele hogy nem kap ujatt .

Mert réginek sincs semmi baja .

2017. dec. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
92%
51-es na látod az ájfonod mellé nem lehet jomodort venni, nem mindent pénzért adnak.
2017. dec. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
0%

Attól drága a jó, hogy mindenki olcsó szart akar venni.

Ha senki nem venne olcsó szart, más lenne a helyzet.

Nálunk pl. a vezetékes telefon olcsó. Miért? Mert mindenkinek van, mindenki fizeti. Így a szolgáltatónak nem kell magas árat szabnia hogy nyereséges lehessen.

Az olcsó mobilok se lennének olyan jók, ha nem kellene felzárkózniuk a felső kategóriához. Senki sem venné ha semmire sem volna jó.

Ettől működik a gazdaság. Betolja a paraszt a pénzt, kijön a termék. Mindegy mi az és ki veszi.

Mindenki jól jár.

Lesz munkája a szállítónak, a boltnak, a banknak, a behajtónak is.

Ha nem veszel semmit, az senkinek sem jó.

2017. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 Yoda m. ***** válasza:
76%

Ja... ezt nevezik Fogyasztói Társadalomnak.

Dolgozz! Keress! Vásárolj! Utazz! Keressél minél többet... lehetőleg minél kevesebb munkával... ugye?!

Vásárolj sokat, költözzél be a Plázába. Legyen ott kedvenc háziállatod is. (Cicák már vannak, azt ne vigyél. Csak vedd meg!) Jó pénzért mindent megkapsz. Mindent! (Csak boldogságodat nem tudod megvásárolni) Ha kell, toronyórát lánccal, s ha lesz majd 350 eFt-os telefon, akkor azt is. Látod... hogy Apád, Anyád mennyire szeret?! Minden jóval ellát, csak hogy ne panaszkodj a holnap már ócskának számító 1/2 éves okos-telefonod miatt. Legyen okosabb, mint Te, ha már Te nem akarsz... és a pénz nem számít, majd újabb hitelt veszünk föl Anyáddal, csak hogy Neked kicsim jobb sorsod legyen, mint nekünk volt anno, amikor zsíros-kenyéren és szódavizen éltünk...

2017. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy te egy olyan ember vagy,aki sajnálja a pénzt egy jobb telefonra hát sajnálom.


Ha vesz egy autót remélem azt is összekarcolod.

2020. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, egy 150 ezres telefon még nem is olyan drága ajándék. Az osztályomban több olyan gyerek is van, akinek 400-600 ezer forintos számítógépe van (bár nekem is ilyen drága), vagy valakinek 300 ezer forintos iPhoneja van. Személy szerint nekem nem éri meg drága telefont venni, ezért csak 3-5 évente lecserélem amiatt, mert az akkumulátora nagyon kevés ideig bírja.
2021. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
Mi a f*szomért lett lepontozva a #66os válaszom?!?!? 🙄🙄
2021. nov. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!