Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túlzás 15 éves gyereknek...

Nem túlzás 15 éves gyereknek 160. 000 ft-os telefont venni karácsonyra?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció. Ismerősöm 15 éves gyerekének karácsonyra vett egy 160.000 ft- os galaxy s8-at.Én már felnőtt vagyok.Megfelelő munkahellyel, fizetéssel rendelkezem, de még magamnak sem vennék ilyet, nem hogy egy 15 éves gyereknek. Amikor ezt szóvá tettem neki, felháborodott. Mondtam neki, mi lesz a következő? 18 -adik szülinapjára autót fog kérni? Nem túlzás ez? Amúgy hitelük, van közepes anyagiakkal rendelkeznek, nem gazdagok. Mi a véleményetek erről?

2017. dec. 26. 13:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim válasza:
91%
Milyen egy szülő az ilyen, egy S8al szégyenbe hozza az osztály előtt, iPhone Xet kellett volna neki vegyen, abból is a legdrágább, 256 GB tárhelyes változatot :)
2017. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekednek majd azt veszel amit akarsz, amugy az egyik kollegamnak nem hianyzik sok, hogy kirugjak eleg sok hitel van a nyakan 11 milla + meg felvett 3 millat, szerintem lenyegtelen dologra de az ő dolga ha bukik ő bukik, masik kollega felvett hasznalt autora 3 millat pedig a regivel sem volt baj csakhogy villogjon 2 het utan ripityara törte, auto nincs hitel a nyakan, az ő baja. Volt munkatarsam egy mosogepre felvett hitelére ment ra az egesz lakasa csaladja mert ugy gondolta ha nem fizeti az nem baj, 10 ev utan vittek el a lakasat ... abban az egyben igaza van a keredzőnek, hogy oda kell figyelni mire költünk és van-e rá keret, okos ember a mas hibajabol tanul (környezetemben igen sok az ilyesfajta tanar), se mobilt se autot nem vennek kölcsönre... amit eszrevettem folyton azoknak van penzuk akik a legjobban sirnak, hogy nincs közben cigiznek alkoholt isznak, senkit nem kell sajnalni ha kell nekik a gyors penz akkor viesljek a vele jaro dolgokat is, az ilyen sirosaknak azt mondom te vetted fel a kolcsont senki nem kenyszeritett ugyh most kussolj es adós fizess
2017. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
77%

Ha most van 160 ezrese a dologra, akkor lesz húsvétkor is, mert addigra elhagyja/ellopják.

Aztán évzáróra jöhet a következő, sulikezdésre meg a negyedik.

Vagy addigra rájön, hogy mekkora barom.

Bár erre kicsi az esély.

2017. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:
Csak ezek után joggal fogja mondani a gyerek a 18-adik születésnapjakor, hogy autót szeretne
2017. dec. 26. 16:05
 35/68 anonim ***** válasza:
38%
És neked ehez továbbra sincs semmi közöd. Talán irigykedsz?
2017. dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
32%
Es ha áutót kér, akkor ahhoz mi közöd? Erre miért nem tudsz válaszolni?
2017. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim válasza:
32%
irigy vagy kérdező
2017. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon irigy vagyok egy elkényeztetett gyerekre. Valószínű. Nekem már nem a telefon jelenti a nagyzolást. Autó, ingatlan.
2017. dec. 26. 16:16
 39/68 A kérdező kommentje:
Bocsánat, amit hozzátéve mindenféle hitel nélkül neg tudok venni.
2017. dec. 26. 16:17
 40/68 anonim válasza:
89%
Igen, erősem túlzás.
2017. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!