Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túlzás 15 éves gyereknek...

Nem túlzás 15 éves gyereknek 160. 000 ft-os telefont venni karácsonyra?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció. Ismerősöm 15 éves gyerekének karácsonyra vett egy 160.000 ft- os galaxy s8-at.Én már felnőtt vagyok.Megfelelő munkahellyel, fizetéssel rendelkezem, de még magamnak sem vennék ilyet, nem hogy egy 15 éves gyereknek. Amikor ezt szóvá tettem neki, felháborodott. Mondtam neki, mi lesz a következő? 18 -adik szülinapjára autót fog kérni? Nem túlzás ez? Amúgy hitelük, van közepes anyagiakkal rendelkeznek, nem gazdagok. Mi a véleményetek erről?

2017. dec. 26. 13:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
34%

Kapaszkodj meg.. hitel nélkül vettem házam, autom, és ha minden jól megy akkor februárban még egy lakást is veszek, amit albiba adok ki.... de ez.mellett kutyát nem erdekli, hogy a szomszed meg hitelből vette az ajándékokat....

De tényleg mi is a közöd hozzá?

2017. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
63%

"Nekem már nem a telefon jelenti a nagyzolást."

Akkor mégis miért csinálsz belőle ekkora ügyet? Főleg úgy, hogy még csak nem is a te pénzedből vették.

2017. dec. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 A kérdező kommentje:
Csak az emberek véleményére voltam kíváncsi. De fenntartom, ha bárki érzéseibe gázoltam a kérdésemmel akkor bocsánat.
2017. dec. 26. 16:37
 44/68 anonim ***** válasza:
21%
Szerencséje volt mert olcsón megkapta. Most egy szart minek vegyen. Ez 2-3év múlva is még jó teló lesz. Nekem is ilyen van. Fiambak még nem, de ő meg csak 6 éves. De az övé is legalább 70-80ezer lenne még most is.
2017. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
90%

Én egyet értek veled kérdező.

Egyrészt megértem, hogy ha valaki olyan helyen dolgozik, hogy a telefonja munkaeszköz és akár presztízskérdés is, egy cégvezetőnél pl. elég hülyén nézne ki, ha egy Nokia 3210-est kapna elő a zsebéből.

De egy 15 éves gyereknek ugyan mi a jó francért kell 160 ezres telefon? Arra, amire egy ilyen idős gyerek használja, bőven elég egy olcsóbb okostelefon is. Arról nem is beszélve, hogy szerintem ilyen idős gyereknek ilyen drága holmit adni már csak azért is veszélyes, mert mondjuk megtámadhatják érte.

De jó, ha van rá keret, anyuka és apuka keres havi 1 milliót fejenként és a 160 ezer aprópénz, hát vegye. De miért kell tovább nyújtózkodni, mint ameddig a takaró ér? Ha már így is hitelük van, miért kell feleslegesen ilyen drága dologra költeni? Szerintem egy ilyen idős gyereknek már meg lehetne magyarázni azt, hogy van fontossági sorrend, és abban nem az első a telefon.

Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy miért vesznek az emberek hitelre luxuscikkeket.

2017. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem az gázabb, hogy te Karácsonykor ezzel foglalkozol... :D:D

A családod már kiutált, vagy mi történt?


Nekem is mindig drága telefonjaim voltak, sosem néztek le emiatt sehol (bár ha így is tettek volna, lepereg). Olyan jó ez a szép magyar mentalitás, persze ilyenkor azonnal jön, hogy "én is vehetnék magamnak, ha akarnék". :D

2017. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
65%
De igen túlzás, sőt bárkinek túlzás ennyi pénzért telefont venni, akár hitelből van, akár nem, az én telefonom 40-60 ezer közötti huawei, mindent tud, amire kellhet egy telefon. Nekem azt ne mondja senki, hogy a mobilján épületeket tervez, vagy ilyesmi, ahhoz számítógép kell. Sima rongyrázás egy drága telefon és két év múlva mindegyik tönkremegy, tehát tök felesleges ennyit kifizetni érte.
2017. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
23%

47# és Neked mi közöd van ahhoz ha valaki 200k-ért vesz telefont? Szerintem meg nem felesleges...

Te veszel 60-ert, en meg veszek 260k-ert... en pont lexarom, hogy te mennyiert mibol, akkor te se foglalkozz azzal, hogy mas mennyiért es mibol vesz telefont.

2017. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
33%

#47.Ezt most miért kellett?

Ha valaki nem fészbukozik hanem navigál, fényképezik, játszik, zenét hallgat nagyon magas minőségben, mindig a legújabb szoftverre van szüksége, irodai szoftvereket használ, Androidra vagy IOS-re fejleszt és ezek mellett fontos a hordozhatóság.Akkor annak is megfelel szerintem egy 60K-s telefon?

Milyen minőségi fotót készít?

Mennyire pontosan navigál?

Milyen DAC van benne?

stb.

Akkor még egyszer megkérdezem, ezekre képes egy 60K-s telefon?

Tudom, vegyek fényképezőgépet, FLAC lejátszót, GPS-t, Notebook-k és ezt mind vigyem magammal bárhova...

2017. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
39%
48,49 Hogy ezt miért kellett? Hát tudjátok ez egy ilyen csevegős oldal, lehet kérdezni, válaszolni, véleményedet leírni, erre való, nem a karácsonyi vacsorátokon vágtam az arcotokba, hogy mi a frászért, van drága telefonotok, amikor mások éheznek, de attól még ez a véleményem, te meg nyugodtan lexarhatod, engem is kb ennyire érdekel a te véleményed.
2017. dec. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!