Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire jogos az "elvárásom"...

Mennyire jogos az "elvárásom" a férjemtől?

Figyelt kérdés

Férjemmel úgy döntöttünk mielőtt megszülettek a gyerekeink, hogy én háztartásbeli maradok (legalábbis amíg kicsik és szükségét érezzük). Nincs ezzel baj, jól működik (majdnem) minden, imádok a gyerekekkel (3 és 7 évesek) lenni, a háztartásban, kertben tevékenykedni, ő szereti a munkáját, az egyetlen ami hiányzik az ő maga! Otthon játszik velük, szereti őket, hoz szinte minden nap meglepit, tanítgatja őket erre-arra, tehát foglalkozik velük, de sehova nem akar jönni velünk. Az idén 2x volt velünk valamerre, egyszer sütizni, egyszer pedig a gyereknapra jött el, de egy óra után hazament, mondván "ne haragudjak, itt volt, eljött, de elég volt neki..." annyira hiányoznak a közös programok, mindenhol családokat látok, én meg csak egyedül a gyerekekkel mindig.

Már egy éve ígérgeti, hogy elmegyünk az állatkertbe, de mindig csak elodázza, egyébként tényleg hulla fáradt, heti egy napot van itthon, amikor értem, hogy inkább pihenne. De akkor is...

Havi 1 nap olyan nagy kérés lenne? Vagy 2 havi. Már annak is örülnék!

De nem tudom jogos-e a kérésem? Ő sosem teszi nekem szóvá a "hiányosságaimat", ha éppen nem főztem, valamit elfelejtettem venni és megkérem, hogy hozzon, áll a mosatlan stb. De azért ez más, a gyerekekről van szó és nem lesz semmi közös élményük az apjukkal.

Ráadásul nagyon szeretne mégegy babát én sem lennék ellenére, de hát így??

Ha megkérdezem miért szeretne, hisz hozzájuk sincs ereje, azt válaszolja, hogy annyira jó, hogy vannak és imádja nézni, ahogy én játszom velük.


2018. jún. 26. 08:57
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Légyszíves 74%-os te többet ne válaszolj, mert amellett, hogy süt a rosszindulat a kommentjeidből, elbeszélsz mellettem!

Ki mondta, hogy 18 éves korukig otthon leszek és nem fognak iskolába járni? Óvodába is jarnak, de így csak délig és nyáron sem kell.

2018. jún. 26. 09:37
 12/40 anonim ***** válasza:
74%

😊Aranyos vagy, de arra vàlaszolok, amire akarok!

Semmi rosszindulatút nem írtam, de nyilván az otthonlét kissé érzékennyé tett! Olvasd csak el, mit írtál! Nem működtök családként, neked meg ez hiányzik! Ezt te egyedül nem fogod tzdni megoldani, csak ha a férjed is részt vesz benne, de nem azáltal, hogy csinál neked egy 3.gyereket feladatnak!

2018. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, kérdező, az 5 éves fiam oviban, a 3,5 éves lányom bölcsiben, a férjem és én dolgozunk. De amint végzünk, rohanunk Értük, és onnantól minőségi módon töltjük a szabadidőnket. Én az ovi, bölcsi közvetlen szomszédságában dolgozom, 4 óra után 5 perccel már ott vagyok Értük. A férjem picit messzebb dolgozik, de ha teheti, és hamarabb végez, bizony Ő is rohan, hogy egyszerre mehessünk a gyerekeinkért. Neki is a mindene a családunk, meg nekem is. Nem igaz, hogy az intézmény neveli a gyereket a szülő helyett. Ebben a korban még a család a kulcsfontosságú, nem a közösség. És a mi gyerekeink példáué bőven kapnak belőlünk, mert délután sem, és a hétvégeken sem tespedünk otthon fáradtan. Szuper programokat csinálunk magunknak. Ki sem bírnám, ha nem mennénk, mert én nagyon menős vagyok. Belehalnék, ha csak a munkáról szólna az életem, otthon meg nézegethetnék a gyerekeink a fásult arckifejezéseinket.

Meg kellene találnotok az arany középutat! A gyerekek közösségbe járatása nem egyenlő az érzelmi hanyagolással, nem az intézmény nevel helyettetek. És a munkába járás sem egyenlő azzal, hogy egy fárasztó nap után a szülők otthon tespednek. A férjem például sporttal csinál magának plusz energiát, sokszor hajnalban kel, hogy mire a gyerekek kelnek, már lefussa a 13 kilométerét, és frissen, üdén ébresztgesse a gyerekeket. Én pedig alapból nagyon energikus ember vagyok, ráadásul.nagyon szeretem a munkámat, tele van napi kihívásokkal, amelyek nagyon feltöltenek. Ezek után a mi gyerekeink szinte soha nem bámulják a fáradtságtól tespedő szüleiket.

Te, kérdező, nagyon a végletekben gondolkodsz. Ráadásul, egy oviskorú gyermeknek már nagyonis szüksége van a közösségre, utána jöhet a minőségi időtöltés a családdal.

2018. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Végülis mivel minden működik igazából nem fogok felrúgni mindent, hogy akkor talán (!) lenne kéthavi egy közös programunk. Nem érne annyit.

Viszont elbeszélgetek erről a férjemmel, hogy ez a gyerekeknek fontos lenne. Eddig nem igazán erőltettem, de lehet, hogy az kell. Meglátom, hogy reagál.

2018. jún. 26. 09:58
 15/40 anonim ***** válasza:
77%

"Végülis mivel minden működik igazából..."


Lefordítom: mivel büdös a munka, inkább nem változtatsz.

Pedig csak úgy lehetne: ha te is hozzátennél a kasszához, lehetne jogod csapkodni az asztalt, hogy" édesem, ne dolgozd már halálra magad, tölts egy kis időt is velünk! ":)

2018. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Én meg akkor mondjam azt, hogy aki dolgozik, annak a háztartás vezetése büdös, meg a gyereknevelés, mert bevonja a férjét is? (Pedig nyilván nem így van.)
2018. jún. 26. 10:14
 17/40 A kérdező kommentje:
De tegyük fel, dolgoznék én is, ő mivel nem tudna kevesebbet dolgozni akkor sem, mitől lenne kipihentebb?
2018. jún. 26. 10:18
 18/40 anonim ***** válasza:
71%

Ujjujj, figyu!

A férjed is ott lakik, nem bevonod a háztartás elvégzésébe, hanem neki is dolga lenne. Ahogy mindenkinek, aki dolgozik az elvégzi az otthoni teendőket is a munka mellett! Ahogy nem csak neked vannak gyerekeid, hanem a férjednek is...

Nagyon leragadtál az egy síkú férfi/női feladatoknál, pedig mint írtam, ez a mai vilàgban már nem állja meg a helyét!

2018. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz, hogy leragadtam, de nálunk is így volt, tehát ez volt a példa előttem, meg a férjem előtt is.

Bár az is igaz, hogy náluk nem volt közös program, de őket az anyukájuk sem vittem. Mi viszont sokat mentünk, úgy hogy az egész család.

2018. jún. 26. 10:22
 20/40 anonim ***** válasza:
72%
Egy családi nyaralást nálatok hogyan kell elképzelni? Vagy nyaralni sem jártok? Elmentek,a férjed meg kuksol a szálláson, vagy hogy néz ki mégis a dolog? Azért azt feltételezem, hogy az elmúlt 7 évben, amióta szülők vagytok, csak elvittétek már a gyerekeket kirándulni, nyaralni? Vagy az uradnak az is büdös? Már ne haragudj, de hogy lenne minden rendben, mikor a lábát nem teszi ki a saját családjával otthonról, mert fáradt és nincsen kedve? A gyerekeknek kell az inger, a közösen eltöltött minőségi idő, élmények, nyaralások és ez nem az otthoni társasozásban kell kimerüljön. Nem is értem, komolyan. Sokan ódzkodnak a tipikus gyerekes programoktól, az én férjemet sem lehetne erőszakkal sem elvonszolni valami Alma zenekar koncertre, de minden egyéb szabadidő tevékenységeben, mint kalandpark, állatkert, vadaspark, séta, kirándulás, nyaralás ecetera részt vesz. azon egyszerű okbó, hogy a gyerekeink éppen úgy az övéi is mint amennyire az enyémek és számára örömet okoz, hogy részt vesz és együtt megéli a gyerekekkel az élményeket, osztozni szeretne családilag ezekben és nem gondolnám hogy az én férjem olyan hajj de nagyon kivételes lenne, inkább azt, hogy a tiéd hozzáállása a már-már beteges. Harmadik gyereket is neki most rögtön, mikor a meglévők igényeivel sem törődik, hiszen nem fontosak számára annyira, hogy ezeket velük együtt megélje, persze, az majd nyilván megoldja a problémátokat, ami szerinted végül is nem is annyira lényeges és azon kívül minden rendben. Apró bibi valóban, hogy nem óhajt részt venni a házon kívül a családja életében. Most, hogy belegondolok, ez valóban elhanyagolható. Ja, nem.
2018. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!