Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire jogos az "elvárásom"...

Mennyire jogos az "elvárásom" a férjemtől?

Figyelt kérdés

Férjemmel úgy döntöttünk mielőtt megszülettek a gyerekeink, hogy én háztartásbeli maradok (legalábbis amíg kicsik és szükségét érezzük). Nincs ezzel baj, jól működik (majdnem) minden, imádok a gyerekekkel (3 és 7 évesek) lenni, a háztartásban, kertben tevékenykedni, ő szereti a munkáját, az egyetlen ami hiányzik az ő maga! Otthon játszik velük, szereti őket, hoz szinte minden nap meglepit, tanítgatja őket erre-arra, tehát foglalkozik velük, de sehova nem akar jönni velünk. Az idén 2x volt velünk valamerre, egyszer sütizni, egyszer pedig a gyereknapra jött el, de egy óra után hazament, mondván "ne haragudjak, itt volt, eljött, de elég volt neki..." annyira hiányoznak a közös programok, mindenhol családokat látok, én meg csak egyedül a gyerekekkel mindig.

Már egy éve ígérgeti, hogy elmegyünk az állatkertbe, de mindig csak elodázza, egyébként tényleg hulla fáradt, heti egy napot van itthon, amikor értem, hogy inkább pihenne. De akkor is...

Havi 1 nap olyan nagy kérés lenne? Vagy 2 havi. Már annak is örülnék!

De nem tudom jogos-e a kérésem? Ő sosem teszi nekem szóvá a "hiányosságaimat", ha éppen nem főztem, valamit elfelejtettem venni és megkérem, hogy hozzon, áll a mosatlan stb. De azért ez más, a gyerekekről van szó és nem lesz semmi közös élményük az apjukkal.

Ráadásul nagyon szeretne mégegy babát én sem lennék ellenére, de hát így??

Ha megkérdezem miért szeretne, hisz hozzájuk sincs ereje, azt válaszolja, hogy annyira jó, hogy vannak és imádja nézni, ahogy én játszom velük.


2018. jún. 26. 08:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
83%

Nyaralás sem szokott lenni?

Nem lehet higy nem érdekli a program amire mennétek mentek?

Menjetek el valahova pancsolni azt az apukák is szokták szeretni. Egy pl bábszínház valóban nem biztos hogy felnőttként is jó program.

Vagy vigye el csak ő a gyerekeket pl bicajozni labdázni.



Szerintem 4 órába ha visszamennél dolgozni nem biztos hogy jó olyan sokáig otthon. Nehéz lesz utána munkát találni meg visszaszokni. Pláne a férjed is hozzászokott hogy otthon vagy.

2018. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Mi alapból otthon ülősek voltunk, tehát volt olyan, hogy ketten elmentünk nyaralni és végig a szálláson voltunk (2 nap), mi jól éreztük magunkat, de tusom, hogy a gyerekeknek nem ennyi az igényük és én hajlandó vahyok kimozdulni, sőt még élvezem is!

Az utóbbi 2 évben nem voltunk nyaralni, vagyis de én a gyerekekkel, barátnőmmel, vol, hogy anyuval, és ő leugrott hozzánk pár órára majd hazajött. Előtte jött, de szogorúan 2 naposra.

2018. jún. 26. 10:47
 23/40 A kérdező kommentje:

Horgászni szeret, de mostanság oda sincs kedve menni, pedig azt a gyerekek is szerették.

4 órás munkát szeretnék szeptembertől, ha a kicsi is ovis lesz, csak kérsés lesz-e.

2018. jún. 26. 10:49
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Leugrott a családi nyaralásra pár órára aztán szevasz??

Hát, ez... És szerinted minden rendben van?

2018. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Nem, tudom, hogy Ez így nincs rendben, különben nem tettem volna fel a kérdést.
2018. jún. 26. 11:18
 26/40 A kérdező kommentje:
Meg legalább lejött....
2018. jún. 26. 11:19
 27/40 anonim válasza:
79%

Én válnék... Tudom, nem kell azonnal ezzel jönni, de ti nem vagytok egy család, már régen nem. Nekem is sokat dolgozik a férjem, de olyan nincs, hogy én egyedül hurcolom a gyerekeket programozni, ő meg itthon van. Nyaralás detto. "Legalább eljött" ?! Mert ezt külön értékelni kell???


Te is találnál magad mellé valakit, aki szeret programozni, kirándulni, utazgatni, meg ő sem lenne porondon, amiért nincs kedve ezekhez.

2018. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
82%

Végigolvasva a kérdést meg a hozzászólásaidat, én csak annyit kérdeznék, hogy milyen a kapcsolatotok? Szerelmesek vagytok ti egymásba, megvan még a tűz?

Mert a férjed teljesen úgy viselkedik mint egy elvált apuka:pár órát kényezteti a gyerekeket, ajándékokat vesz, de csak velük külön hajlandó foglalkozni. Ha már te is ott vagy a képben, az neki unalmas, arra nincs igénye.

2018. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Igen, kedves utolsó, igazad van erről nem írtam, de szó sincs ilyenről, hogy engem kerülne. Imádunk összebújni (nem csak a szexre gondolok) hanem csak úgy ölelkezni, puszilkodni, nincs elhidegülés köztünk, nem engem kerül. A meglepikből pedig nekem is "jár" virág, bon-bon ez-az, de szokott csinálni nekünk meglepi vacsorát (a családnak) olyankor, tehát igényli ő is az együtt létet, de otthoni körülmények közt.

Elválni biztosan nem fogunk, szeretjük egymást, a gyerekek is odáig vannak az apjukért, ha elválnék azzal mit érnék el, akkor csak kevesebbet találkoznának (főleg mivel nekem másik városban van lakásom), és én nem új párt akarok, csak hogy legyen kivel flangálnom, hanem a gyerekeimnek akarom az apjukat.

Na, ma leültetem és kifaggatom miért nem jön sehova, nagyon érdekel már tényleg mi baja...

2018. jún. 26. 12:50
 30/40 anonim ***** válasza:
15%
Nálatok az a probléma h a férjed halálra dolgozza magát te meg otthon vagy és unatkozol. Menj el szépen dolgozni te is, kevesebb teher jut a férjedre, ne félj mindjárt lesz állatkert is meg több családi program! Ez így nem normális! Nem érzed h baj van?!?!
2018. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!