Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 és 8 éves gyerekeknél ezt...

6 és 8 éves gyerekeknél ezt be lehet vállalni? (önállóság kérdés)

Figyelt kérdés

Komoly dilemmában vagyok, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Nyáron új városba költözünk, új suli, munkahely. A 6 éves lányom elsős, a 8 éves fiam másodikos lesz.

Kaptam egy remek munkalehetőséget, amit semmiképpen nem fogok visszautasítani, de fél ötig tart a munkaidő. Negyed hatra érnék haza, az iskola ötkor bezár. Be mernétek vállalni, hogy a gyerekek minden nap egyedül mennek haza az iskolából, és lesznek otthon olyan 10-15 percet, amíg haza nem érek? A suli pont szemben van a lakással, lakótelep, nem kell úttesten átmenni.

Azt még nem tudjuk, hogy a férjem hol fog dolgozni, lehet, hogy ő majd haza tudja hozni őket, úgyhogy az egész kérdés tárgytalan, de azért rengeteget agyalok rajta.

Nagyszülők napi szintű segítségére nem számíthatunk, maximum hetente egy-egy alkalommal. Osztálytársak szüleire sem akaszkodnék rendszeresen.

Rossz érzésem van az egésszel kapcsolatban, nem szívesen vállalnám be ezt így, de egyelőre nem látom, hogyan lehetne-ezt megoldani.


2018. jún. 30. 11:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem.
2018. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Amikor születtem a 80-as években, akkor ezt mindenki így csinálta, ma viszont már nem vállalnám be. Anyukám nyugdíjas óvónő, szokott hazahozni kisiskolásokat így, hogy hamar hazaérnek a szülők, keress szerintem ilyen lehetőséget.
2018. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg vállalható.
2018. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%

A mai világban nem merném bevállalni. Régen én is egyedül jártam iskolába 8 évesen, meg jöttem haza, de tegyük hozzá, hogy falun éltem, ahol mindenki ismert mindenkit és ha valami gond volt, akkor a szülők bármikor el tudtak jönni a munkahelyükről, mivel általában mindenki helyben dolgozott.

Régen kevesebb autó volt, kisebb volt a forgalom, néha akadt 1-2 állandó problémás ember, de alapvetően sokkal nagyobb biztonság volt, mint manapság. Én egyértelműen nem vállalnám így. Akkor megbeszélném a munkaadómmal, hogy inkább negyed órával előbb kezdem a munkát, így előbb is lejárna, de én hoznám el a gyerekeimet az iskolából.

2018. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nekem nem az egyedül utcán járással van a problémám, menni maguk fognak, várják már nagyon. Nincs úttest, az egész távolság kb 30 méter. Ami zavar, hogy az üres lakásba érnének haza, nem tudnám, megérkeztek-e biztonságban, ha nagy a forgalom, és megkések, a 10-15 perc akár fél órára is nőhet, ők megijednének, ilyesmi.
2018. jún. 30. 12:09
 6/29 anonim ***** válasza:
56%
Én is simán testvéremmel mentem hasonló korban iskolában, ugyanígy volt a felállás, hogy 1 év volt köztünk. Nekünk sétára 5 perc volt az iskola, egy úton kellett átmenni és végigsétálni az iskola kerítése mellett. Nem lett semmi bajunk. De ha félted őket és az iskola tényleg olyan közel van, mint ahogy írod biztos el tudják a két gyereket kísérni a kapuig más szülők.
2018. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Biztos lesz vezetékes telefon, esetleg egy mobilt lehetne erre a célra tartani, hogy szóljanak neked mikor megérkeznek haza.
2018. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
15%

#5-ös kommented jogos. Egyetértek.

Nem vállalnám.

2018. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Ekkora gyerekek abszolút nem megbízhatóak, plusz konkrétan kimeríti a kiskorú gondatlan veszélyeztetését is
2018. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%
És ha veszel egy mobilt legalább a nagyobbnak? Akkor felhív, ha hazaértek, és felhívod, ha esetleg késel. Vagy ha van olyan szomszéd, akiben bízol, menjenek fel hozzájuk.
2018. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!