Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 és 8 éves gyerekeknél ezt...

6 és 8 éves gyerekeknél ezt be lehet vállalni? (önállóság kérdés)

Figyelt kérdés

Komoly dilemmában vagyok, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Nyáron új városba költözünk, új suli, munkahely. A 6 éves lányom elsős, a 8 éves fiam másodikos lesz.

Kaptam egy remek munkalehetőséget, amit semmiképpen nem fogok visszautasítani, de fél ötig tart a munkaidő. Negyed hatra érnék haza, az iskola ötkor bezár. Be mernétek vállalni, hogy a gyerekek minden nap egyedül mennek haza az iskolából, és lesznek otthon olyan 10-15 percet, amíg haza nem érek? A suli pont szemben van a lakással, lakótelep, nem kell úttesten átmenni.

Azt még nem tudjuk, hogy a férjem hol fog dolgozni, lehet, hogy ő majd haza tudja hozni őket, úgyhogy az egész kérdés tárgytalan, de azért rengeteget agyalok rajta.

Nagyszülők napi szintű segítségére nem számíthatunk, maximum hetente egy-egy alkalommal. Osztálytársak szüleire sem akaszkodnék rendszeresen.

Rossz érzésem van az egésszel kapcsolatban, nem szívesen vállalnám be ezt így, de egyelőre nem látom, hogyan lehetne-ezt megoldani.


2018. jún. 30. 11:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
36%
Egy hat és egy nyolc évest egyedül hagyni lakásban, egyrészt ugye tudod hogy ez büntetendő , mert kiskorú veszélyeztetése, és akármi lesz hogy számolsz el a lelkiismereteddel?
2018. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem büntetendő, nem tudom, ezt honnan szedted.
2018. jún. 30. 16:45
 23/29 anonim ***** válasza:

a megoldás az hogy apa csak olyan állást válalhat el amibe gyerekek haza hozatalla bele fér .

ez megoldás csak,egyedül nem engedném ökett haza ,és otthon is egyedül legyenek.

2018. júl. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én egészen múlt hétig azt mondtam, hogy elég nagyok, hogy egyedül haza jöjjenek a suliból. Nem. Úgy törte magát össze a kicsi(7,5 éves), hogy a tesóval játszott és mellette volt az apjuk. Ezek után egy újabb évet vár ez a fajta önálló élet kezdés. Annyira fel tudnak pörögni, lefaradni, hogy nem vállalható a 30perc egyedül itthon. Pedig a suli nincs messze, és van is osztály társ pár házzal arrébb tőlünk.
2018. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Az iskolában a felügyelet szűnik meg ötkor, vagy az egész iskola bezár? Mert ha van porta, a portán még elüldögélhetnek 15 percet, amíg megérkezel (amikor a férjed nem tud értük menni.) A mi iskolánkban egyébként 17:30-ig van felügyelet, és 18:00-ig lehetnek a gyerekek a porta mellett, maga az iskola nem zár be. Érdeklődd meg az iskolában, hogy van ez! Próbáld meg felhívni őket szerda délelőtt, szerdánként van a nyári szünetben ügyelet. A főnöködet is megkérdezheted, hogy ha 15 perccel előbb mész be, akkor elmehetsz-e 15 perccel hamarabb (alkalmanként vagy rendszeresen).
2018. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Negyed óra miatt nem vállalnád be a remek állást? Ugyan.

A gyerekek nőnek, és egy év múlva már annyival idősebbek is lesznek, szóval napról-napra okosabbak.


A megoldás: a férj vállaljon olyan munkát, amivel haza tudja őket hordani.


Nem értem, miért nem ezt mondta mindenki. És számodra miért nem ez az alap?

2018. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám be. Nálunk is 5-ig van ügyelet délután, de a gondok este 8-ig bent van, ha úgy adódik, a gyerekek vele maradnak.

Mondjuk elsőst haza sem engednek egyedül, de még nagytesóval (minimum negyedikessel) is csak akkor, ha minden egyes reggel külön szól vagy ír a szülő miatta.


Egészen biztos vagyok abban, hogy 5 után még lesz ott valaki, akivel maradhatnak a gyerekek.

2018. júl. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
39%

A 8 évessel haza sem engedik a lányt, de felügyelet nélkül a fiú sem mehet el az iskolából.


Ennyi, ügyelet van 6-ig, addig odaérsz értük.

2018. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
27%
De, kérdező, kiskorú veszélyeztetése...
2018. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!