Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 és 8 éves gyerekeknél ezt...

6 és 8 éves gyerekeknél ezt be lehet vállalni? (önállóság kérdés)

Figyelt kérdés

Komoly dilemmában vagyok, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Nyáron új városba költözünk, új suli, munkahely. A 6 éves lányom elsős, a 8 éves fiam másodikos lesz.

Kaptam egy remek munkalehetőséget, amit semmiképpen nem fogok visszautasítani, de fél ötig tart a munkaidő. Negyed hatra érnék haza, az iskola ötkor bezár. Be mernétek vállalni, hogy a gyerekek minden nap egyedül mennek haza az iskolából, és lesznek otthon olyan 10-15 percet, amíg haza nem érek? A suli pont szemben van a lakással, lakótelep, nem kell úttesten átmenni.

Azt még nem tudjuk, hogy a férjem hol fog dolgozni, lehet, hogy ő majd haza tudja hozni őket, úgyhogy az egész kérdés tárgytalan, de azért rengeteget agyalok rajta.

Nagyszülők napi szintű segítségére nem számíthatunk, maximum hetente egy-egy alkalommal. Osztálytársak szüleire sem akaszkodnék rendszeresen.

Rossz érzésem van az egésszel kapcsolatban, nem szívesen vállalnám be ezt így, de egyelőre nem látom, hogyan lehetne-ezt megoldani.


2018. jún. 30. 11:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%
Én elég laza vagyok,de ennyi idősen nem vàllalnàm be.Mert a nagynak nem csak magàról kellene gondoskodni,hanem a kicsiről is.Az úgy még sok egy 8 évesnek.Esetleg valaki a hàzból nem tudna segíteni?
2018. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
62%

A 8 éves esetében még csak-csak, de a 6 éves miatt nem vállalnám be így. És szó nincs a "mai világról", bármilyen világtól függetlenül egy hatévest nem hagynék egyedül a lakásban, és nem bíznék rá egy nála két évvel idősebb gyerekre.

Biztosan más megoldást keresnék, a legjobb az lenne, ha apa olyan munkát keresne (és persze találna), ahol hamarabb végez, hogy el tudja őket hozni.

2018. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
45%
Az is lehet, hogy még kicsit bolondoznak osztálytársakkal, akár annyit, hogy haza is érj mire ők. A forgalmat te látod majd, milyen lesz, de valaki csak jó lenne, akinek szólni tudsz, ha látod, hogy egyhamar nem érsz haza. Ha akkora város, lehet érdemes a tömegközlekedést is megfontolnod, én pl Pesten villamossal/metróval sokkal hamarabb oda értem bárhova mint autóval.
2018. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, tényleg más megoldást kéne keresni. A kérdés csak az, hogy hogyan? Gondolom, nem mi vagyunk az egyedüliek, akiknek ez problémát okoz, aki szintén így van vele, hogyan oldotta meg?
2018. jún. 30. 13:30
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a porta még nyitva van, ott nem várhatnak meg? Biztos meg lehetne vele beszélni azt a fél órát, maximum adsz neki havonta valamennyit.
2018. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem simán bevállalható.
2018. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%
Azt írod remek munkalehetőséget kaptál, nyilván nem minimálbérért költöztök új városba. Ha minden nap is késéssel számolunk (ami nyilván nem lesz mindig így) ez heti maximum másfél óra, naponta ugye fél. Még iskolakezdés előtt, augusztusban keresni erre alkalmas segítséget, egy megbízható középiskolás nyugdíjast, vagy középiskolást akár, aki ott lakik, nekik jól jön a kereset-kiegészítés. beáldozol erre heti 1 ötezrest, annyiért vígan elvállalja bárki, ezt akkor is odaadod, ha napi 15 perc, akkor is, ha napi 30 míg hazaérsz, hisz neki úgyis több ez az idő, amíg otthonról eljönnek és hazaérnek. Biztosan találsz embert, kereshetsz kettőt is akár, egy gimis pedig meg tudja szakítani a tanulást fél órára, legalább kikapcsolódik, a nyugdíjasnak meg ideje akad, a pénz jól jön. Ők hazakísérik őket és megvárják míg érkezel. No persze az ideális az lenne, ha a férjed találna olyan munkát, hogy erre ne legyen szükség, de fel kell készülni. A gyerekeid biztonsága nyilván ér ennyit. Ez meg egy biztonsági intézkedés, aztán ahogy belakjátok magatokat lehet lesz egyszerűbb megoldás is, szomszéd, iskolatárs, ideiglenesen ez is megfelelő és ha egy "szolgáltatásért" fizetsz, biztosan találsz rá embert is, a szívesség az, amit nem lelni minden bokorban, no meg idegenektől nem is várható el. Kezdj evvel, ha más nem akad, aztán majd idővel megoldódik úgyis.
2018. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
*javítok,heti két és fél óra, elírtam, de gondolom ez mindenkinek leesett :D
2018. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
79%
ÁÁÁ, középiskolás nyugdíjas :D Oké, nem javítom ki magam már többször, a lényeg biztosan átment...
2018. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Egy telefon (nyilván egy párezres, nyomógombos is teljesen megfelelő erre) ha van náluk, az szerintem teljesen jó, hogy szóljanak, ha van valami, meg te is nekik, ha késel. Nagyed óra meg abszolút nem sok, ha nem kifejezetten rosszalkodósak, simán lefoglalják magukat (egy mese, vagy kis játék, esetleg leülnek leckét írni).

Én pl. még iskoláskorom előtt maradtam otthon nyáron, míg a szüleim dolgoztak, nem volt semmi baj, kis nyomógombos teledon rendelkezésre állt. Hosszabb rövidebb időre az öcsémet is egyedül lehet hagyni a mai napig (most 9 éves).

2018. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!