Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik azért nem akarnak gyereke...

Akik azért nem akarnak gyereket, mert a "babák" sírnak, büdösek, stb. ; azok akarnának, ha valaki -mondjuk a családban- átvállalná azt az időszakot, ami miatt nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

Egy véletlen kérdésben olvastam válaszként, hogy kb harmada az ott válaszolóknak olyan problémák miatt nem akar egyáltalán gyereket, amiből a gyerekek úgyis kinőnek néhány éven belül.

Utána már lehet beszélgetni, játszani a gyerekekkel, élvezet felfrissülni az ötleteiktől, a különleges gondolataiktól.

És minden korban, kisiskolásan, zenetanulósan, sportolva velük, a tizenévesekkel vitatkozva a világ dolgairól, mindig feltöltik a szüleiket, újraélhetik az életüket mellettük.

Kár lenne a pelenkás, nyüglődős időszak miatt az utána következő élvezetekről lemaradni azoknak, akik azért nem akarnak gyereket, mert ki nem állhatják a csak feküdni-mászni-totyogni tudó gyerekeket.

Szóval, ha mondjuk a nagymama, a testvér vagy más rokon, vagy akárki -akár pénzért, mit tudom én- átvállalná a gyereke gondozását, akkor esetleg akarna az ilyen ember gyereket?



2018. júl. 11. 06:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
97%

Én nem akarok gyereket és nem a pelenkázáshoz van köze. Ez elég bugyuta feltevés. Nem is értem, hogy felnőtt embernek hogy jut ilyesmi az eszébe.

37n

2018. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekvállalás a gyerekről kellene, hogy szóljon. Egy másik EMBERről, akinek az élete elindul. Nem az a lényeg, hogy tiszta legyen a pelenka. A korai kötődés az anyjához élete meghatározója vagy elrontója lesz. Aki nem képes a gyereke szemszögéből nézni az életet, ne vállaljon! Semmi szükség több tönkrevágott életre!
2018. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
21%

Ez hülyeség.

Aki nem akar az a macera miatt nem akar, "macera" pedig mindig lesz. Ezalatt azt értem, hogy aki az általad sorolt kényelmetlenségek miatt nem akar, azt az a tény zavarná hogy nem a maga ura, hanem bizonyos napi kötelezettsegei lesznek. Ezek a kötelezettségek megmaradnak csak a jellegük változik: nem kell pelenkázni és altatni, de attól még kell figyelni rá, időt igazítani hozzá, pénzt költeni rá, a hisztijét kezelni, a problémáit meghallgatni, tanulni vele, olvasni neki ezredjére ugyanazt, nyaralni vinni magaddal amikor inkább barinőkkel bulikáznál, stb. stb.


Aki a kényelmetlen kötelezettségektől fél az általában egomán, megszokta hogy ha nincs meló délig alszik, este bulika vagy pasival dvd, a pénzt magára költheti, az idejével egymaga rendelkezik, 40 évesen is utazgat és partizik majd. Egy gyerek nem csak az első félévben jár idő-és pénzbeli nehézségekkel hanem kb. 20-25 évig. Csak már formában jönnek.


Írom ezt 2 gyerekes anyaként :) Nekem megeri mert imádom őket, de egyre több nő mondja 30-35 felett is hogy ahh ő inkább utazgat és addig alszik amíg akar. Mert nekik az többet ér....most még. Mire ráébrednek a hülyeségükre, késő lesz.

2018. júl. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is az intelligencia jele, ha valaki ismeri saját magát annyira, hogy tudja, hogy nem élvezné az anyaságot és nem vállal gyereket csupán a társadalmi nyomás miatt.
2018. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
56%

Aki így gondolkodik, azaz meg akarja úszni a gyereknevelésből a nemszeretem dolgokat és csak élvezni szeretné, amikor épp kedve van hozzá, az ne vállaljon.

Egy felnőtt sem mindig van a toppon, példaként egy házasságban is lehet, hogy valamelyikőtök valameddig gondoskodásra szorul, de ettől még (normálisan, ha tényleg szereted) nem válsz el tőle vagy hívod át anyádat, hogy helyettesítsen legalább pénzért... mert fordítva sem ezt szeretnéd átélni. Vagy nemrég az iskolás fiamat, aki rég nem pelenkás :), balesete után ("éljen" a focitábor...) pár napig bizony ágytálazni, emelgetni kellett és még sokszor sírt is.

Aztán meg a kötődés az elején úgy alakul ki, hogy a baba sír, ha baja van (és nem azért - ahogy "értelmes" szülők véleményezik -, hogy előre megfontoltan pont szex közben zavarjon:)), és attól lesz normális felnőtt majd, aki bízik abban, hogy a világ jó hely, ha a szülő (anya, apa, vagy legalább bárki..., akinek a hangja, arca, illata újra és újra ismerős) erre jön és reagál, azaz szeretettel odafordul. És még bőven pelenkás is lehet, plusz fárasztóan és idegnyúzóan dackorszakos is, de közben azért már indul a szerepjátékos, szerintem is zseniális gyerekszájas, igazán kreatív korszak (csak erről kevesebb szó esik, mert panaszkodni jól esik:)). Nincs ilyen "kész ember lett" határvonal, az élmények, tapasztalatok, egymás megismerése mind-mind összefonódik, mindkettőtök személyiségének része lesz, még felnőttként is. (És ezt az elvileg elfelejtendő - én legalábbis azt hittem, totál semmire nem emlékszem óvóda előttről, aztán nagyon is előjött - időszakot is simán újraéli az ember velük.)

A felvetett logikád szerint "praktikusan" örökbe lehetne fogadni egy nagyobb gyereket, de aki ezért tenné, ne tegye, mert jó eséllyel két sérült ember találkozna (különben is pelenkázás meg babasírás helyett valószínűleg minimum ajtócsapkodást és visszabeszélést kapna). A (még?) ilyen hozzállású ember, aki csak haverja szeretne lenni a gyerekének, nem tudna érzelmi támaszt, kötődést, biztonságot, kölcsönösséget nyújtani.

2018. júl. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Jó, rendben, szóval akkor a kezdeti problémák csak ürügy, könnyen felhozható ok. És akkor nekik probléma lenne később is minden más. Neki akkor nem csak kiszolgáltatottan, hanem már partnerként se kellene a gyerek.

Sőt esetleg már előtte sem, a terhesség-szülés kihívásai miatt.

Lehet, hogy akkor a kihívások nem kellenek, nem tudom. Vagy az olyanok, aminek félnek, hogy nem tudnak megfelelni, esetleg. A kitartást, állandóságot, rendszert igénylők, ami miatt nem lehet esetlegesen élni, rendszertelenül.

Azt hiszem értem akkor, kösz.

2018. júl. 11. 13:50
 17/42 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem akarna akkor sem! Önző,magát előtérbe helyező.
2018. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

12.

Próbálom megemészteni ezt a "a gyerekvállalás a gyerekről kellene, hogy szóljon" mondatot, de nem megy. Bocsáss meg, de már hogy lenne így? Szerintem a gyerek -vállalás vagy nem- a világ legönzőbb, legmagunkról szólóbb dolga. Újrakezdjük az életünket, a fogamzásától -vagy ki mikortól tudja, hogy már nem egyedül van magában-, teljesen új alapokon. A világ legnagyobb kihívása, és legnagyobb luxusa. Nem anyagi-fizikai, hanem intellektuális értelemben.


A kérdésem igazából ilyesmire vonatkozott, hogy akinek az első néhány hónap-év annyira ijesztőnek tűnik, mi lenne, ha pl. egy nagycsaládban megosztva segítenének neki. Hogy ne kelljen lemondania a világ legérdekesebb kalandjáról.


De eddig nem úgy látom, hogy azok válaszolnának, akik ott válaszoltak, annál a kérdésnél, aminek a kapcsán elkezdtem gondolkodni.

2018. júl. 11. 16:54
 19/42 anonim ***** válasza:
96%
Nekem csak az jutott eszembe, hogy azok a nagyon gazdag emberek, pl.amerikai sztárok, ha megtehetik, a gyerekekkel kenyelmetlenebb rèszèt bizony másra háritják a terhessègtől kezdve. Bèranyát, dadus fizetnek meg. Nem mind persze, de sokan. Szóval szerintem igen, vannak olyanok, akik a kênyekmetlensègek miatt nem vállalnak, de ha teljes személyzetet tudnának megfizetni, talán vállalnának. Persze nem a gyermeket nem akaròk többsègère gondolok, csak el tudom képzelni, hogy ilyenek is vannak.
2018. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Hiába vállalná át ezt a korszakot valaki, a kötődés nem épül ki a szülővel, így nem fog működni a kapcsolat.
2018. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!