Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik azért nem akarnak gyereke...

Akik azért nem akarnak gyereket, mert a "babák" sírnak, büdösek, stb. ; azok akarnának, ha valaki -mondjuk a családban- átvállalná azt az időszakot, ami miatt nem akarnak gyereket?

Figyelt kérdés

Egy véletlen kérdésben olvastam válaszként, hogy kb harmada az ott válaszolóknak olyan problémák miatt nem akar egyáltalán gyereket, amiből a gyerekek úgyis kinőnek néhány éven belül.

Utána már lehet beszélgetni, játszani a gyerekekkel, élvezet felfrissülni az ötleteiktől, a különleges gondolataiktól.

És minden korban, kisiskolásan, zenetanulósan, sportolva velük, a tizenévesekkel vitatkozva a világ dolgairól, mindig feltöltik a szüleiket, újraélhetik az életüket mellettük.

Kár lenne a pelenkás, nyüglődős időszak miatt az utána következő élvezetekről lemaradni azoknak, akik azért nem akarnak gyereket, mert ki nem állhatják a csak feküdni-mászni-totyogni tudó gyerekeket.

Szóval, ha mondjuk a nagymama, a testvér vagy más rokon, vagy akárki -akár pénzért, mit tudom én- átvállalná a gyereke gondozását, akkor esetleg akarna az ilyen ember gyereket?



2018. júl. 11. 06:05
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

22.

Nem értem, mire ez a nagy rosszindulat, igazán.

Akik kidobják az állataikat, ugyanúgy csak ürügy nekik a gyerek, mint ahogy te is találsz valami észérvet arra, hogy miért nem akarsz gyereket.

Az állatok-gyerekek egyáltalán nem vagylagosak. A mi családunk is rendszeresen mentett macskákat, a gyerekek etették a kiscicákat, a nagyobbak volt, hogy évekig 2 naponta levet adtak a beteg cicusnak. A gyerekeknek nagyon jó állatokkal együtt élni, sokat tanulnak belőle.

Nem tudod, mit veszítesz, a saját gyereked az nem a más hülyegyereke. Veled, miattad lesz olyan, amilyen, magadat láthatod benne.

A cicád-kutyád olyan, mint egy soha nem fejlődő, betegen született gyerek. Ápolhatod, törődhetsz vele, amíg él, talán még mosolyog is rád, többnek-jobbnak hasznosnak érzed magad általuk. Az is jó érzés, az biztos. DE az ember gyerekébe belefektetni ugyanazt az energiát-törődést -ha már észérvekre van szükségünk- ezerszer többet ad.


Ettől függetlenül, szíved joga nem akarni gyereket. De a nem-akarástól se jobb, se több, se hasznosabb nem leszel, sőt veszítesz. Nekem elhiheted.

2018. júl. 15. 15:53
 32/42 A kérdező kommentje:

23.Az tényleg ijesztő, ha 10 évesen "undorítónak érezted a terhességet...stb".

Akkor az eleve súlyosabb problémát mutat, ha azóta nem változott, sőt még 40 évesen is terhel. Érdemes lenne kibontani az okokat.

Szerintem, csak a rosszat látod a gyerekekkel kapcsolatban, hogy igazolhasd a gondolkodásod helyességét. Biztos, hogy te is érzed ezt.


Nem akarok én senkit meggyőzni, csak kérdeztem.

2018. júl. 15. 16:08
 33/42 A kérdező kommentje:

25.

A mai gyerekek, olyanok, mint amilyenek mi vagyunk, meg a világ körülöttünk. Rajtunk áll, hogy milyen világot alakítunk nekik, és olyanok lesznek.

Önző, haszonelvű szülők gyerekei hasonlók lesznek -nagy valószínűséggel-.

2018. júl. 15. 16:14
 34/42 A kérdező kommentje:

30.

5 évesen én is menekültem a hisztis gyerekektől az óvodában. Bár akkor még csak 1-2 hisztis volt az óvodában. Úgy néz ki hisztissé tettük a gyerekeinket azóta.

13-14 évesen én apáca szerettem volna lenni. Hasznos, mindig jótékony cselekedetek, mások javára élni; gyönyörű élet. LETT VOLNA. Aztán felnőttem, kinőttem belőle.

A hisztis gyerekek elől ma is menekülök. De van, amelyikre elég egy szigorú pillantást vetni, és elhallgat, csodálkozik, abbahagyja.

2018. júl. 15. 16:28
 35/42 A kérdező kommentje:
BOCS! Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 15. 16:30
 36/42 anonim ***** válasza:
77%

Én vagyok az, aki az állatokat kidobó szülőket említette. Természetesen nem lehet általánosítani, nem minden szülő idióta, többek között én is állatok között nőttem föl. Talán az első dolog, amit megtanultam, hogy hogyan kell tisztelettel bánni az állatokkal (meg az, hogy nem szabad kapkodni a tricikli kormányát, mert 2 évesen kizárt, hogy sikerüljön driftelni! XD ). Amire rá akartam világítani - hátha elhomályosította a lényeget az állatos rész - az az, hogy vannak, akik tényleg egész életükben érzik, hogy nem akarják a konvencionális, gyerekes életet!


A legelső ilyen alkalom nálam 4 évesen jött, mikor kérdezték tőlem idegenek, hogy akarok-e kistesót. Én majdnem sírtam, annyira elkezdtem tiltakozni, hogy csak azt ne. Utána nagycsoportos koromban a szerelmem mondta, hogy játsszunk papás-mamást. A kezembe nyomott egy játékbabát, hogy "Ez a gyerekünk!", majd rámutatott egy fára, hogy "Ez meg a hűtőnk, tele kajával!". Én visszaadtam a babát, és közöltem, hogy ez uncsi, megyek inkább űrhajózni a hintában.


Ahogy már előttem is említették, ez ilyen zsigeri dolog, és ahogy az ember tudja, hogy a fiúkhoz, vagy a lányokhoz vonzódik, úgy tudja azt is, hogy akar gyereket, vagy sem. Vannak persze olyanok is, akik meggondolják magukat, és valószínűleg azok vannak többségben, de hidd el, hogy könnyebb lenne, ha nem kötnénk ennyire az ebet a karóhoz, vagy sunnyognánk, hogy "Jaj, majd biztosan meggondolom magam!", mert így azért egészen sok fölösleges ócskázásnak tesszük ki magunkat! Hála az égnek, az én családom maximálisan elfogadja és támogatja a döntésemet (még a nagyszüleim is), de van, aki a családjának a szekírozását is el kell, hogy tűrje emiatt! Képzelheted, hogy nem állnánk ki ezt csak azért, mert ez egy múló hóbort, és 25-40 évesen az ember a tini lázadást is régen kinőtte már!


Már elnézést, de általában a szülők szoktak ezen fölbőszülni, de.... de egyet kell értenem velük: Egy kutyát, vagy egy macskát ne hasonlítsunk egy gyerekhez! Teljesen más minőségű kapcsolat, teljesen más felelősséggel! Mert nem egy fogyi gyereket nevelünk, és nem "talán egy mosolyt"kapunk cserébe a fáradozásainkért!


Ha lett volna valaha olyan állatod, aki benn lakik, veled egy szobában alszik, akit mindenhova viszel, ahova menned kell, akkor tudnád, hogy miről beszélek, mert "levet adni egy kismacskának" és kétnaponta infúzióra hordani a 15 éves macskádat, akivel általános iskola első osztály óta minden este egy párnán alszotok, azért nem ugyanaz!


Ahogy én nem tudom, hogy milyen gyereket nevelni, úgy te sem tudod, hogy milyen állatot - ezen a szinten!


Ettől függetlenül volt, hogy megkértek, hogy tanítsak egy 11 éves kissrácot. Nagyon megszerettem, és nagyon jóban voltunk, sokat játszottunk és sokat tanultunk együtt! Remek kölyök volt, tényleg! Még őt sem fogadnám el örökbe, pedig komolyan, egy korát meghaladóan intelligens és kedves fiú!... Ha nem kell, akkor nem kell, és kész! :)

2018. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

36.

A te dolgod. Valami történhetett veled. A gyerekek megérzik a szülők láthatatlan, titkolt kisugárzásait is, láttam már hasonlót.

Nekünk benti lett minden cicusunk, miután egyszer véletlenül azt a később levet kapót bezárták egy garázsba -nem is tudták, hogy ott volt éppen-. Még mielőtt beteg lett.

A levet a kisebb kislányom adta neki, nem cipeltük sehova, hogy nyugalma legyen otthon. Megtanulta, hogyan kell. Az öccse meg tartotta a zacskót, nyugtatgatta a cicust közben.

Volt, hogy olyan cicusunk volt, aki minden reggel a térdem hajlatában ébredt.

A kisebbik fiam újszülött korától etetett mentett kiscicákat, az ölében ül még ma is az egyik a gép előtt.

Nem mondanám, hogy nem tudjuk, milyen az élet velük. De az ő életük velünk jó, az biztos. Látszik rajtuk.

Szóval; nekem elhiheted, amit mondok.

2018. júl. 15. 19:47
 38/42 anonim ***** válasza:
#31: Csak azt szeretném kérdezni, hogy akinek még sem "jön be" a gyerekvállalás, sokkal szarabbnak érzi magát a gyerektől, mi több, nem szereti, sőt, ne adj isten, frusztráltságában bántalmazza a gyereket tettben is, nem csak szóban - az hol kereshet téged, hogy reklamáljon a sugallmazásodért? Vagy akkor már őt vonod te is felelősségre, hogy "minek vállalt az ilyen gyereket"?
2018. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

#37: Na nálunk az egész női ágon - legalábbis amíg csak tudom a neveket" végigvonult ez a "nem akarok gyereket" hozzáállás, aztán persze véletlenül, számításból erőszakból és rábeszélés hatására lettek vállalt gyerekek. A magam részéről, végig nézve a családi sorsokon, azt mondom, jobb lett volna, ha senki nem tolja el emiatt az életét... már a legelső sem.

Talán én vagyok az első, aki tudatosan döntött - és ki is állt, minden rábeszélés ellenére - a "nem" mellett.

A női felmenőim szerint nagyon jó döntés, bárcsak ők se szültek volna. MOST az én kezemben van a lehetőség, hogy megszakítsam ezt a végeláthatatlan nyűglődésláncolatot. Megteszem, nem csak saját magam miatt, hanem a jövendő nemzedékek érdekében, és az elődeim keserves tapasztalatainak járó tisztelet okán is.

2018. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 SzMHZs válasza:

#22-es válaszoló, ezer éve nem léptem be a profilommal, de most muszáj volt, hogy adhassak egy zöld kezet neked! Annyira jól leírtad, köszönöm!

Üdvözlet egy két kutyás, hat macskás tudatosan gyermektelentől :)

2018. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!