Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek van saját életetek a...

Nektek van saját életetek a kisgyereketek mellett, vagy minden róluk szól?

Figyelt kérdés
Még otthon lévő Anyukák véleménye érdekelne 0-3 éves gyerekekkel. Az lenne a kérdésem, hogy mi az ami csak rólatok szól és nem a gyerekről? 2 éves a kisfiam, és most döbbentem rá, hogy semmi nincs már a régi életemből, minden csak róla szól. Ha netezek, akkor neki nézek ruhákat, játékokat, könyveket, vagy gyerekneveléssel kapcsolatos videókat nézek. Nem foglalkozom semmivel, ami régen érdekelt.. Nektek van valami hobbitok?
2018. szept. 16. 19:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
62%

5 hónapos a lànyom, és gyakran érzem, hogy én teljesen elvesztem. Csak anyuka vagyok és ennyi.

Dolgozom rajta, hogy ne maradjon ìgy a helyzet. Először majd jól kialszom magam...

2018. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
83%
10. vagyok, kihagytam: horgolok (a gyerekeknek is, pl.tavaly sálat, sapit, stb.) és ékszereket is készítek amikor lánykám alszik vagy mellettem duplózik. És sütni is imádok, pár napja fiam osztálytársai jöttek fel, nekik csináltam süteményekek.
2018. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem is tudom már mihez kezdjek. Diplomám van, nyelvvizsgám van (2), jogsim van, őszintén szólva, most tanulni nem szeretnék semmit. Kézügyességem nincs, pedig szívesen csinálnék értelmes dolgot. A süti sütés jó ötlet. Azt hiszem a sorozatnézéssel nem leszek beljebb.. Nem tudom mi dobna fel..
2018. szept. 16. 21:08
 14/34 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem építettem így le magam, csak mert gyerekeim lettek. Van hobbim, sportolok is, és bár qrva nehéz, de még kell tanulni logisztikázni magam/magunk és a gyerekek között. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen.
2018. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%
Lehet sokan önzőnek gondolnak, de én szeretem magam is, az élet meg rövid, ezért igyekszek úgy élni, hogy ne csak sóvárogjak. Természetesen a gyerekem az első és a legfontosabb, nem vagyok az a lepasszolós Anyuka, na de ő már pár hónapja, közli, ha mondjuk mamázni szeretne. Én meg ezt örömmel veszem. Sokat foglalkozok vele, kisgyermeknevelő vagyok, de szükségem van arra a bizonyos "én időre". Én a kezdetektől úgy csinálom, hogy az alvás idő az enyém. Főzni, takarítani tudok úgy is, hogy a gyerek mellettem van és közben vele is játszok. Szeretek olvasni, többnyire klasszikus irodalmat, most fogok nyelvvizsgázni középfokon német nyelvből, tornázok itthon, hetente kétszer szoliba megyek és havonta 2 alkalommal fodrászhoz, kozmetikushoz. A neten sem kizárólag a babás oldalakat kutatom.
2018. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
70%

Babavárás előtt mi körbejártuk fél Európát, kipróbáltuk magunkat olyan dolgokban amikben ki szerettük volna.Nehezen jött össze a babánk.Én olyan hobbinak éltem előtte amit aztán a gyerkőc ,,beszabályozott", nem lehet mellette űzni.Legalábbis nekem nem sikerült, van akinek megy.

Nekem az első 9 hónapban leginkább az hiányzott, hogy a párommal esténként tudjunk akár órákat is beszélgetni.A pici rossz alvó volt és félóránként vissza kellett altatni, akkor azt éreztem, hogy tényleg nem szól másról az élet mint arról ,hogy pelenka meg altatás, vergődés.Most egy éves.Este 9 fele szabadlábra kerülök.Így is tortúra az altatás ,de már másfél óra alatt letudjuk a megszokott köröket és utána beülünk a nappaliba és jókat beszélgetünk vagy filmet nézünk vagy bármit a párommal.

Írni mindig is szerettem így blogolni kezdtem, azt bármikor lehet csinálni, ha időm engedi.Sütni is bármikor tudok, mert párom olyankor lelkesen vigyáz a gyerkőcre.Némi sport is belefér.Szóval alapvetően teljesnek érzem az életem és nem érzek hiányt most már semmiben.:)

2018. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
75%
Egyedülálló anyaként, segítség nélkül, nincs saját életem, minden rola szól.
2018. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
70%

Fél éves a kislányom és igen, nagyrészt róla szól az életem de messze nem teljesen. Szeretek vele itthon lenni nagyon de jól esik eljárni is.

Itthon nagyrészt ugyanazt csinálom mint te: netezek: a babának keresgélek ruhát, játékokat, insta/youtube mamikat nézegetek stb. Ezek mellett viszont mindig is imádtam a divatot és amikor a Zara stb webshopjában vásárolok a kislányomnak bedobok magamnak is 1-2 dolgot. Szeretek csinimami lenni.

Eljárni szoktunk a baba nélkül, sokszor a nagymama könyörög hadd vigyázzon rá kicsit, üsse kő addig elmegyünk valahova az apukájával. A régi barátnőimmel ugyanúgy találkozom, vagy jön a kicsi vagy nem de imádják ha ott van, ki sem lehet venni a kezükből.

Újabban pedig hévégente kutyasuliban vagyunk a kiskutyánkkal, addig apa otthon vigyáz a gyerekre én pedig mozgok, kieresztem a gőzt és élek a kis hobbimnak: képzem a kis dögöt, hétköznap pedig gyakorlunk sokat a kertben. Drukkoljatok, nemsokára vizsgázunk. :)

2018. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
52%

Mindkét gyerekem kiskorában is volt saját életem, saját kedvtelésem, pedig a nagyot egyedülállóként szültem és nem volt segítségem, szóval ez nem kifogás :) Nyilván olyan programot mellette nem tudtam szervezni, ahova őt nem vihettem, de otthon ugyanúgy megvoltak a saját kedvteléseim, pl. nagyon sokat olvastam, filmet néztem. Sőt, amíg egyedül voltam, több ilyet csináltam, hiszen miután a gyerek aludt, egymagam voltam, azt kezdtem a szabadidőmmel, amit akartam házon belül. Blogot is írtam akkoriban, meg volt, hogy éjfélkor találtam egy jó sütireceptet, és "miért is ne" alapon megcsináltam.

A kicsivel persze már más volt, a férjem egy nagyon szuper, gondoskodó apa, igazi társ mindenben. Jártam úszni esténként egy időben, az nagyon kellett, kikapcsolt, feltöltött, heti két alkalom, pont jó volt. Az olvasás maradt, az nálam olyan, mint a drog :D Amikor a kicsi másfél éves volt, elkezdtünk heti egyszer kvízre járni a barátnőimmel, ez esti program, nagyon jó buli volt.


Nem is tudnék olyan életet elképzelni, hogy a napom minden pillanata a gyerekeimről szóljon, akkor az már nem is én lennék, hanem valami kiszolgáló robot.

2018. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
59%

Most nincs.

1 hónapos a kicsi, 2 éves a középső, 9 éves a nagy.

Körmöshöz eljárok, de most ennyi.

Ami főként az ok, hogy nincsenek barátaim abszolút. Legjobb barátnőmmel megszakadt minden, nincs senki, akivel bármit lehetne.

Unokanővérem egyedül, akivel beszélgetek napi szinten telefonon, de messze lakik, ritkán találkozunk, és legtöbbször a gyerekek a téma (neki is van 2).


Edzeni szeretnék majd eljárni, de amíg csak és igény szerint szopik a lányom, ez sem megoldható.

2018. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!