Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megint több műszakban fogok...

Megint több műszakban fogok dolgozni, hogyan jussak túl ezen?

Figyelt kérdés

Dolgoztam 3 műszakban, az elég nehéz volt lelkileg, de kellett a pénz, így elvállaltam. Most újra több műszakos munkát kell vállalnom, mert nem találok egy műszakos munkarendű állást. Jelenleg 3 órát dolgozok egy nap, ami nagyon keveset fizet.

Van egy 9 éves lányom és egy 3 éves fiam.

A párom nem igazán érti, miért is nehéz munkát találnom, hiszen neki nem okoz gondot a gyereke etekintetben, az anyja neveli. Az enyémekre meg nem igazán vigyáz, csak este hazaesik, addigra meg alszanak.


Félek őket újra másra hagyni. Félek, hogy mi lesz így? Mivel lesz jobb, ha lesz havi 40-50ezer forintunk, mivel a babysitter el fogja vinni a többit?

Próbáltam elmondani neki,.de szerinte csak a pénz a fontos, úgy érzem.

Lesz olyan hetem, hogy 1 órát leszek csak a gyerekekkel kb... Ezt hogy lehet átvészelni, ha senki sincs, aki meghallgasson?


2018. nov. 21. 14:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
9%
Édesanyám egyedülálló szülőként dolgozott 3 műszakban, amikor ovis voltam, csak ő nem nyekergett meg hisztizett, hanem örült, hogy ez a munka is van és el tudja tartani a kettőnk kis családját. Próbáld ki te is.
2018. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy.

Bár nem nagyon értem ezt a "neki nem okoz gondot a gyereke etekintetben, az anyja neveli. Az enyémekre meg nem igazán vigyáz," dolgot.

Szóval mindketten elváltak vagytok, és nincs közös gyerekektek? Ő meg csak hétvégi apuka?


Én szerintem nem is lennék ilyen emberrel, aki mellett bébiszittert kell fogadnom, mert "Az enyémekre meg nem igazán vigyáz,".


Szóval én inkább elköltöznék olyan helyre, ahol találok munkát, mint hogy idegenre bízzam a gyerekem, és szinte egyáltalán ne találkozzak velük.

2018. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
1-es: te meg biztos egyedül voltál otthon éjszaka ovisként, ugye???
2018. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%

Hát pedig valahogy ő kellene, hogy meghallgasson, és nem ártana tisztázni a szerepeket, mert a párod ezek szerint nem a tágabb család része és így elég zavaros is, kinél milyen szerepben van épp.

Hogy mennyire vagytok megszorulva, mennyire kell az a plusz 40-50 forint, azt te tudod. Ha nagyon kell, akkor ez van, és a gyerekeknek is érdeke, hogy valahogy előteremsd.

Ötletként, a 3 óra mellé nem tudsz mást bevállalni, akár nem a szakmádban, de még normális időben? Pl. eladó, takarítás, babysitterség :), vagy amihez értesz, de nem kell hozzá befektetés? Ilyesmikkel is meglenne havonta ennyi és nem kéne a három műszak.

2018. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Dolgoztam 3 műszakban, elvállaltam, nem nyekeregtem, hiszen muszáj volt. Eljöttem, otthagytam azt az állast és ezzel együtt azt a nőt is, aki vigyázott a gyerekeimre és végre biztonságban is éreztem őket melletette.

Előtte ugyanis egy olyant fogtam ki, akinek a párja megütötte az akkor másfél éves kisfiamat, amiért a lámpa kapcsolóját kapcsolgatta. A lányom elmesélte, én rákérdeztem, szerintük ez rendben volt, így helyes. Aztán hallottam, hogy más gyerekeket meg bottal fenyeget, hazudozott rólam a szomszédoknak, elment a szomszéshoz kávézgatni, míg a gyerekeimet bezárta a szobába reggel/hajnalban. Este is becsukta a szobaajtót, bezárta az ajtót és elment traccsolni a szomszéshoz. Ellopkodott mindent és a szomszéd gyerekre fogta.


És most is elmegyek, de félek, hogy milyen babysittert találok? Vajon ez a mostani jó lesz majd? Igenis a lelkemben gondot okoz, a lányom sem fogadta az ötletet kitörő örömmel...

2018. nov. 21. 14:18
 6/33 anonim ***** válasza:
17%

“Mivel lesz jobb, ha lesz havi 40-50ezer forintunk, mivel a babysitter el fogja vinni a többit?”


Objektíven? Azzal lesz jobb, hogy egyenrangú társ leszel a kapcsolatban, nem eltartandó rinyagép 2 kakukkfiókával. Ha megunja a panaszkodásodat a férfi és lelép, akkor mihez kezdesz majd a háromórás állásod melletti sok szabadidővel, de pénz nélkül?


Eddig mit csináltál, hogy elkerüld ezt a helyzetet, ésszel vállaltál jó kapcsolatba gyereket, képezted magad hogy válogathass a munkalehetőségek között?


“Próbáltam elmondani neki,.de szerinte csak a pénz a fontos, úgy érzem.” Mivel jelenleg ő tart el hármótokat, plusz fizeti a saját gyerektartását, naná hogy szeretné, hogy teljes munkaidőben dolgozz. Fordítva te is háborognál, ha a gyerekeid apja nem venne ajándékokat a kicsiknek, de az új nőjét családostul eltartaná.


Érthető, ha inkább azt szeretné, hogy a te gyerekeidről te gondoskodj meg az apjuk, neki ott a sajátja. Te meg hála helyett, hogy eddig is kisegített, még őt vádolod pénzéhséggel. Cifra egy gondolat, hallod-e.

2018. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nincs közös gyerekünk. Neki van egy, de az anyuka neveli, nálunk csak ritkán van.

A párom vendéglátós, saját vállalkozása van. Reggeltől késő estig dolgozik.

Én jelenleg csak takarítani járok, amit csakis azért vállaltam el, mert muszáj. De ugye ezt akkor fel kell adnom, mert nem tudnék bejárni, hiszen ide minden nap menni kell.

A babysitter el fogja vinni a fizetésem nagyrészét, tehát nem leszünk beljebb a másik munkával sem. Kb ugyan ott leszünk, mint a mostanival, de neki mániája, hogy nem keresek. ...


Félek, mert ha későn tudom meg, hogy milyen az új nő, akkor baj is történhet.

2018. nov. 21. 14:24
 8/33 A kérdező kommentje:

Egyműszakban dolgoztam, ahonnan azért küldtek el, mert itthon voltam és az ő gyerekére vigyáztam. És nem vádolom pénzéhséggel, de nem régóta vagyok itthon, tehát nem is helytálló az a feltételezés, hogy eddig nem csináltam semmit.


És nem nyavajgok, megpróbáltam vele erről beszélni, mivel egy társ meghallgat és támogat...;) elvileg.


Nem azt várom, hogy eltartson, hiszen többműszakos állást találtam, amit el is vállalok... Akkor miért is kellene eltartania eztán?!

2018. nov. 21. 14:28
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem a munkával van a bajom, hanem hogy idegenre kell hagynom a gyerekeimet, amivel már van rossz tapasztalatom. Ezen mi nem érthető?

Mi lesz, ha bajuk esik? Egy beszélgetés nem elég, hogy megismerjem... Sőt...több hónapnyi ismerettség sem...sajnos. Az elsőnél iy utólag derültek ki a dolgok.


Ezen kellene valahogy túljutni, mivel ha azon jár az eszem, hogy mi van a gyerekekkel, akkor a munkában sem tudok teljesíteni megfelelően.

2018. nov. 21. 14:33
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnék ilyen munkát és nem vennék fel ilyen rossz baby sitter-t.
2018. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!