Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megint több műszakban fogok...

Megint több műszakban fogok dolgozni, hogyan jussak túl ezen?

Figyelt kérdés

Dolgoztam 3 műszakban, az elég nehéz volt lelkileg, de kellett a pénz, így elvállaltam. Most újra több műszakos munkát kell vállalnom, mert nem találok egy műszakos munkarendű állást. Jelenleg 3 órát dolgozok egy nap, ami nagyon keveset fizet.

Van egy 9 éves lányom és egy 3 éves fiam.

A párom nem igazán érti, miért is nehéz munkát találnom, hiszen neki nem okoz gondot a gyereke etekintetben, az anyja neveli. Az enyémekre meg nem igazán vigyáz, csak este hazaesik, addigra meg alszanak.


Félek őket újra másra hagyni. Félek, hogy mi lesz így? Mivel lesz jobb, ha lesz havi 40-50ezer forintunk, mivel a babysitter el fogja vinni a többit?

Próbáltam elmondani neki,.de szerinte csak a pénz a fontos, úgy érzem.

Lesz olyan hetem, hogy 1 órát leszek csak a gyerekekkel kb... Ezt hogy lehet átvészelni, ha senki sincs, aki meghallgasson?


2018. nov. 21. 14:00
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Ha tudtam volna, akkor én se kérem, hogy vigyázzon a gyerekeimre... Én egy kedves nőnek ismertem meg, aki mondhatni "mamaként" bánt a gyerekeimmel. Csak ha nem voltam ott, akkor meg máshogy viselkedett.


Más lehetőségem nincs, mivel nekem itt senkim sincs.


Az utolsó babysitter egy álom volt, de... Ő több száz km-re van jelenleg. :(

2018. nov. 21. 14:36
 12/33 anonim ***** válasza:
94%

Agyerekek intézményben, és te simán dolgozhatsz.


Ha vendéglátós, akkor reggel tudja vinni őket, te meg akár hajnaltól kora délutánig dolgozni.


Nincs végzettséged? Vagy a világvégén éltek? Miért nem lehet megoldani bébiszitter nélkül?

Nem jár oviba a kicsi?

2018. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nem könnyű, de valahogy meg kell oldanod.

Esetleg oviban/suliban nincs olyan anyuka akire rà mernéd bízni őket?

Menj be a munkaügyi központba, hàtha tudnak segíteni, hogy olyan munkàt találj, ami időbeosztàsban jó a gyerekek mellett.

Mi a végzettséged?

2018. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%

Ennél még a közmunka is jobb, mint hogy idegenre bízzam a 3 évesemet. Én is 3 műszakoztam a kicsi születése előtt, de én a férjemre vagy a nagyszüleire bíztam a fiamat. Ha pl. éjszakára mész, akkor már a fürdetésnél, fektetésnél sem nagyon tudsz ott lenni. Mi a garancia rá, hogy elalszik a bébiszitternek? Reggel meg lehet, haza sem érsz, mire vinni kell őket suliba, oviba (legalábbis nekem este 8kor már ment a buszom, amivel 10re beértem, reggel meg fél 8-8 között értem haza.) Most 9 éves a fiam, 2 éves a lányom, nincs az a pénz, amiért megint műszakozni mennék. A nagy már elvan, őt nem viselné meg, de hogy a kicsi nagyon dacolna, az tuti.

A párod hozzáállása is érdekes. Ha már együtt éltek, akkor mi az, hogy nem vigyázott még a gyerekeidre? Vagy csak egy hely kell neki, ahol aludhat, és kap esténként valamit? Oké, hogy elvállalod a műszakozást, de akkor segítsen ő is a gyerekeket rendezni. Vagy majd a bébiszittert dugja, míg te éjszakázol? (már bocsi)

2018. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért "mániája" hogy keress, mert vele is bármikor történhet valami. Ha ő esik ki a munkából akármiért akkor mi lesz veletek? Én már csak ezért IS nem tudnék nyugiba üldögélni otthon. Annyi tartalékotok meg gondolom nincs hogy egy ilyen időszakot nyugodtan átvészeljetek.
2018. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Nem nyugiban üldögélek itthon. Amióta itthon vagyok, munkát keresek. Nekem egy 6-14-ig vagy maximum 16-ig tartó munka lenne megfelelő, de olyant nem találtam. Amit találtam, onnan kirúgtak, mert itthon voltam 2 hetet, amíg az ő gyereke nálunk volt. Én vigyáztam rá, mert ha én vagyok itthon, az kisebb kiesés, mintha ő lenne itthon (legalábbis így gondolta ő). Aztán kirúgtak, mivel gyárban dolgoztam. Ezután folyton kerestem, de vagy vissza sem hívtak vagy éppen sajnálták, de nem engem választottak.

Legutóbb meg azt mondták, hogy "sajnos csak jövőre lesz felvétel"...


Tehát az egyműszakosok nem jöttek össze. Jelenleg is dolgozok, de ez csak részmunkaidő.

Ott ledolgozom a kis időmet, aztán megyek állasinterjúra, önéletrajzokat küldök ide-oda, beviszem személyesen vagy éppen telefonálgatok...

De mindig az a válasz, hogy " mi lesz, ha a gyerek beteg lesz? Apuka is otthon tud maradni?". A gyerekeigyerekeim nem betegesek, szerencsére.


Tehát nem itthon akarok ülni, csak nehéz megint olyan valakire bízni a gyerekeimet, aki esélyes, hogy nem olyan, mint amilyennek látszik.

Rossz tapasztalat van bőven, nehéz magamban elnyomni. Ehhez kérek segítséget, nem ahhoz, hogyan bújjak ki a munka alól.


Kereskedelmi marketinget tanultam, de csak érettségim van. Nem tanultam tovább, elköltöztem 18 évesen anyukámtól és dolgozni kezdtem érettségi után 2 héttel. Alkoholisták a szüleim.


Elindítja a gyerekeimet reggel, de a nagy elkésik, ha én nem keltem fel (de én másfél órával korábban tudom kelteni, mint ahogy kelnie kellene), a kicsivel se valami kedves, nem is érti, amit beszél. Tehát kb a gyerekeimmel átlagosan 20-30 percet tölt, hétvégén a nagy vigyáz a kicsire, amíg dolgozok.


Délutános műszakban senki sem lenne, aki vigyázhatna rájuk, ezért kell a babysitter, hiszen a nagy nem.mehet a kicsiért.


Nem ismerek senkit, aki elvállalná és bíznék benne. Nem lakunk ebben a városban olyan régóta sajnos.

2018. nov. 21. 16:36
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

Oké hogy nem az ő gyereke vérszerint, de mi értelme így a kapcsolatnak ha nagy kegyesen 20 percet tölt a gyerekeiddel, te meg oldj meg mindent tök egyedül? Pláne hogy nem az lenne az elvárásod hogy miközben te henyélsz ő legyen a te gyerekeiddel.

Ebben a kapcsolatban te egyedül vagy. Mikor téged választott, tudta hogy a gyerkeid veled járnak, most akkor miért nem képes támogatni kicsit jobban, hogy végre te is munkába tudj állni RENDESEN és fizetésügyileg is hozzá tudj járulni a közös élthez? Ezt vele kellene megbeszélni, mert így kvázi egyedülálló anyuka vagy, nulla segítséggel, neki meg van egy dugópajtija, már bocs a szókimondásért.

Vérszerinti apuka hol van?

2018. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Fiatalon szültem, így nem tartjuk a kapcsolatot. olyan bolond voltam...


Ezek a 20-30 percek sem tartanak örökké. Eddig egyszer bírta 2 hónapig kb most egy hónapja csináljuk így.

2018. nov. 21. 17:18
 19/33 A kérdező kommentje:

Dugópajti? 😂 mégha lenne rendszeresen szex.. :D de nálunk az sincs.

És nem, nem henyélni akarok itthon vagy bulizni, míg ő megszakad vagy...csak azt, hogy nyugodtan hagyhassam a gyerekeimet itthon. De hiába mondom, valahogy senki sem ért meg. Volt egy megfelelő állásom, de eljátszottam, hogy megfelelő társ legyek és lehessen rám számítani...de ez nála kiesik vagy nem tudom. Úgy csinál, mintha világ életemben ő tartott volna el, mintha nem én fizettem volna nyárig jóformán a nagyrészét mindennek. Ő most harmadszor fizette a lakbért meg a rezsit. ...


Én csak egy kis támogatast szeretnék

Azt szeretném valakitől, hogy azt mondja nekem, hogy minden jól fog menni... Egy kis bíztatast, mert erre lenne szükségem.

2018. nov. 21. 17:25
 20/33 anonim ***** válasza:
94%
Akkor tényleg nem tudom mi értelme a kapcsolatnak. De szerintem te sem.
2018. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!